Skocz do zawartości
Miklosz

Chcę kupić gotowy zestaw. Prośba o opinię.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam przejść z reefmax na cos innego np. z sumpem. Znalazłem cos takiego: http://www.argusakwa...80-cm?node=3300

Proszę o opinę.

Niestety akwarium nie może przekraczać 150 litrów, gdyż rodzaj pracy zmusza mnie do przeprowadzek co jakis czas (rok, dwa) A nie wyobrażam sobie życia bez "solniczki".

Mile widziane propozycje pomocy w tym temacie. Ale interesuje mnie cały gotowy zestaw z odpowiednio dobranym osprzętem.

Edytowane przez Miklosz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie ma co przeplacac. Taki zestaw kupisz dużo taniej i z lepszym światłem, z tym że nie będzie od argusa. Nie wiem jak w bochni ale np. w Brzesku możesz zamówić zbiornik 80x45x45 to ciut większy ale bedzie fajny do tego lampka 6 x 24w i jakaś szafeczka i zaoszczędzi duzo.

Edytowane przez Qubek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw wbrew pozorom nie będzie łatwiejszy do przeprowadzki niż baniak ukompletowany samodzielnie. A sama przeprowadzka to zawsze spora przeprawa, nie będzie wielkich różnic między przerzuceniem 150 a np. 250 litrów. Cały zestaw w dobrych pieniądzach możesz trafić na forumowym targowisku, to będą dużo lepiej wydane pieniądze niż gotowiec 120 litrów za 4,5 patyka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten zestaw Mitoja w działaniu, i naprawdę przyjemny.

Plusy : całość estetycznie wykonana łącznie z tym pałąkiem od lampy , cicha praca ( odpieniacz Boyu ) całości , solidna szafka.

Minusy : jak dla mnie brak korony , ale można domówić . Ze względu na podwójną płytę pleców spory komin.

można zmieniać wymiary zestawu co czasem jest ważne ( robione pod wymiar ).


6530_6678.png

80x45x50 Optiwhite 180l , 2xKoralia 2800 , odpieniacz Haqos ps-600 , Obieg NewJet 2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z czego wynikają takie ceny.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.