Skocz do zawartości
Kyzak

Dozowanie fosforu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeśli ktoś śledzi moje wątki to się pewnie zastanawia co ja hoduję :) Zasolenie, siarkowodór teraz fosfor.

Otóż najkrócej: kupiony dziś test Saliferta PO4 ważny do 2014 pokazał 0. Wiem że ciężko to odczytać lecz wierzyłem w to że jest zero. Xenia schowana od ponad miesiąca, płyn lugola nie pomaga, miękkie jakieś małe, no3 ciągle powyżej 10 pomimo lania wódki. Do wody w próbówce dolałem trochę pozostałości z dnia wczorajszego po mrożonce i widziałem ładnie jak kolory się zmieniają i jest to powiedzmy wykrywalne, zatrzymało się na 0,25ppm.

Pytanie brzmi - czym podnosić? Widziałem kiedyś taki wątek, teraz go nie widzę i nawet była opcja Coca-Cola :). Ale wybierając jedno z dwóch - chemia czyli KH2PO4, kwas fosforowy, czy obfitsze karmienie i walające się żarcie po akwarium ? Boję się że te żarcie kiedyś schowane w skale wybuchnie, albo zje mnie armia wieloszczetów.

Pozdrawiam


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tym podwyzszyc tylko bardzo delikatnie, bo Salifert nie pokaze roznicy miedzy "0" a 0,01...

Obfitsze karmienie (wiecej ryb) podniesie tez NO3, wiec w Twoim przypadku to troche pod prad. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o fosforany? Tak, pomysł z cocacola był mój ale to był tylko eksperyment. Bawiłem się tylko 2 tygodnie i opuściłem choć negatywnych skutków nie widziałem.

Opiszę dwie proste metody bez kupowania chemii :

Rozpuścić kilka kostek mrożonek w wodzie z akwarium i dalej ja do akwarium

Lub

Zalej węgiel aktywny gorącą wodą RO i dolewaj ja do akwarium lub po prostu wrzuć do sumpa skarpete że świeżym, nieplukanym weglem

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.