Skocz do zawartości
kazek.z.lasu

Karmienie , wpływ na zanieczyszczenie zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

prowadził ktoś testy poziomu zanieczyszczenia zbiornika w zależności od rodzaju karmy podawanej rybom ?

czyli jaki pokarm powoduje mniejsze zanieczyszczenie a jaki większe ?

z rozróżnieniem na :

- pokarm suchy (spirulina , płatki , tabletki , granulki )

- pokarm mrożony ( kryl , mysis , krewetki , plankton itd. )

- pokarm żywy ( artemia ,solowiec , widłonogi , phyto i zoo plankton itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazwać u mnie szczegółowymi badaniami, bo to normalne testy ale właśnie czekam na większy odpieniacz, bo od kiedy wpuściłem Squamipinisy i karmnik raz dziennie wysypuje im w południe mieszankę płatków i granulek to nie mogę sobie dać rady z azotanami i fosforanami (tych ostatnich wcześniej nigdy nie miałem).

Przed wpuszczeniem tych ryb barbie, karmiłem tylko mrożonkami, a z suchych tylko spirulina forte z Tropicala i algi norii z Reala :smiling:

Azotany 10-15 (mam tylko miękasy i dlatego mnie to nie ruszało), fosforanów nie mogłem wykryć (w obu przypadkach mierzone regularnie Salifertem)

Obecnie tak jak wspomniałem doszły płatki Ocean Nutrition i granulki (Hikarii, Fauna Marin). Jest to zmieszane i karmink wysypuje to raz dziennie kiedy nikogo w domu nie ma. Oczywiście rano i wieczorem idą mrożonki i spirulina tak jak do tej pory.

Azotany 30-50, fosforany 0,25 i to mnie zaczęło przerażać, bo za chwilę miękasom i rybom też będzie za dużo, stąd decyzja o zmianie filtracji.

Dla porządku testy te same co przed podawaniem suchych, oba ważne do 2014.

Nie wiem, czy wynikiem takiego skoku jest zwiększona obsada (a co za tym idzie karmienie i wydalanie), czy też same suche pokarmy, ale w każdym bądź razie ten skok zaczął się w momencie rozpoczęcia dodatkowego trzeciego karmienia w południe suchym pokarmem.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zanieczyszczenia, czym ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dawac Bounty?

Ps. advancedaquarist.com robili badania, na naszym forum jest gdzies dyskusjana na ten temat.

Ode know - azotany i fosforany to nie zanieczyszczenia.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to suchy pokarm powoduje znacznie wiekszy wzrost PO4 i NO3 w akwarium niz plukane mrozonki. Najlepszy jest zapewne zywy, ale raczej malo praktyczny i tez moze byc "skazony", w zaleznosci czym byl karmiony. Jak slysze hodowaniu planktonu przy pomocy nawozow dla kwiatow i potem wlewanie tego do akwarium... brrrr.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.