Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze zestawu który sam mogę zainstalować w domu. MOje akwa można zobaczyć w zakładce fotki, pionowe, miękkasy, 2 błazny, kilka rurówek, ślimaki

Generalnie mam powoli dość jeździć z baniakami po wodę do sklepu w 2 części miasta...

CZytałem forum lecz filtry są coraz to nowsze...

JEst tego bardzo dużo na allegro i mam mętlik jaki filtr powinien być a jaki nie. Chciałbym coś jak najtańszego i małego ze względu na brak miejsca w szafce...

PYtanie czy taka woda do "picia" będzie lepsza niż kranowa, czy nie będzie nadawała się np do herbaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykla, mala RO, z mala wydajnoscia. Wazny jest, podlaczony za nia filtr DI. Ten nie powinien byc zbyt maly.

Woda po tych filtrach nadaje sie do wszelkich herbat itp, ale nie do picia na surowo, bez wlasnie dodatku w postaci herbaty itp. Do zywyklego picia jest podobno zbyt czysta i moze sie przedostawac przez scianki zoladka, skoro przedostala sie przez membrane RO (a moze to mit ?).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Osobiscie używam osmozy OSMO są to nie drogie filtry a dosyć dobre wielkość też jest nie duża wystarczy tylko dokupić i podłączyć do tego filtr DI i po problemie . A woda jak najbardziej nadaje się do picia zrób sobie herbate z wody kranowej i zostaw na chwilę zrobi się osad w białym kubku a zrób z wody RO bedzie czysta dla porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani byłbyś uprzejmy wkleić mi jakiś link z allegro...jeśli nie jest to zabronione?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/filtr-wody-osmoza-akwarium-ro3-wegiel-polipropylen-i2729422294.html i membranę chyba do tego musisz dokupić i potek wkład DI

albo zestaw: http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro5-z-demineralizatorem-i2736889647.html

na serio tu nie ma dużo kombinacji, musi być zestaw: filtr mechaniczny, węgiel, membrana RO, wkład DI (żywica MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak MiQ napisal, w zasadzie kazdy RO jest dobry. DI wzialbym wiekszy. Ja mam zywice w osobnym filtrze, chyba ze dwa littry pojemnosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sam kupowałem w tej firmie z linku od MiQ. Ja osobiście kupiłem wersję z baniakiem. Gdybym miał polecić to pewnie http://allegro.pl/filtrwody-osmoza-ro6-vontron-75gdp-polski-produkt-i2739226295.html tylko dogadałbym się z firmą, aby zamiast mineralizatora dali demineralizator. Masz wtedy wylewkę z dwoma kurkami, w jednym masz czystą wodę dla domu, w drugim do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, nie chodzi o to, chodzi o to, że woda jest wyjałowiona i pijąc taką wodę nie wprowadzasz do organizmu minerałów,a pozbywasz się ich z moczem, więc de facto pozbywasz się ich z organizmu. Ponoć ma to znaczenie w ekstremalnie złych warunkach gdzie nie wprowadzasz do organizmu minerałów z innymi posiłkami, bo np głodujesz, ale gdzie w warunkach głodówki pijesz wodę po RO. Nie mniej ponoć zdrowsza jest woda z kranu niż po osmozie.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na membranę, najlepszy jest oryginalny Filmtec (made in USA), ale jest oczywiście najdroższy.

Wszystkie membrany innych firm na materiałach Filmteca (jest to wtedy napisane na membranie) też są ok. trzeba unikać chińskich np Vontron. Spokojnie wystarczy wydajność 75GPD. Filtr do akwarystyki morskiej powinien mieć 3 prefiltry 10", najlepiej w przeźroczystych korpusach. Wiem. że planujesz filtr jak najmniejszy pewnie z wkładami liniowymi ale nie warto. Prefiltry są wtedy droższe i szybciej się zużywają. No i koniecznie za filtrem dodatkowy korpus z żywicą DI.


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.