Skocz do zawartości
MayFly

Kolejne niefoto na forum vol:2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po głowie chodli mi inny projekt np ponieważ ten stary ti był średni pomysł :(

głównie z kuli glonów , dlatego mam nowy pomysł.

Akwarium 80X40-45X50 + sump (jeszcze nie wiem jaki ale raczej z refungium conajmniej 15l).

Pompa obiegowa: AM or 2500

cyrkulacja: Tunze Turbelle Nanostream 6025

odpieniacz: big boy by Gienek

algaescrubber 2 panele 10x40

prawdopodobnie DSB

oal bio cube 0,5l

15 -20 kg skały

5l siporaxu

z czasem automatyczne karmienie co godzine po 25ml .

Byłbym wdzięczy za opinie projektu i ewentualną krytykę :).

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak kolega @Natan urządził akwarium o podobnej wielkości. Zobacz jak je prowadził. Na początek lepiej postawić baniaczek wzorując się na takim prowadzonym przez bardziej doświadczonego forumowicza. Chcesz zrobić mix różnych metod filtracji i sam sobie utrudnisz prowadzenie tego akwarium. Na Twoim miejscu postawilbym na wydajny odpieniacz. Jest na targowisku apf w dobrej cenie. Pozniej mozesz do tego dodac np AS.

Te 25ml dozowane co godzine to co za pokarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakie grzechy chcesz dać OR 2500 ? AB 2000/1 i trybi jak ta lala.

Odstaw DSB, zainwestuj w refugium. W Niefoto ważna sprawa odpieniacz, musi być wydajny, nawet przewielkościowany.

Cyrkulacja nie za mała ?! Dwie 6025 będą OK według mnie. Wiesz, pokarm nie może zalegiwać.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak kolega @Natan urządził akwarium o podobnej wielkości. Zobacz jak je prowadził. Na początek lepiej postawić baniaczek wzorując się na takim prowadzonym przez bardziej doświadczonego forumowicza. Chcesz zrobić mix różnych metod filtracji i sam sobie utrudnisz prowadzenie tego akwarium. Na Twoim miejscu postawilbym na wydajny odpieniacz. Jest na targowisku apf w dobrej cenie. Pozniej mozesz do tego dodac np AS.

Te 25ml dozowane co godzine to co za pokarm?

Dotychczas wzorowałem sie na projekcie Natana ale było pełno "niedoróbek" .

APF 600 będzie za słaby bo jest na pompie AquaBee a Gienek zrobi odpieniacz na 3 lagunach o średnicy 300mm

Tak te 25ml na godzinę :)

Za jakie grzechy chcesz dać OR 2500 ? AB 2000/1 i trybi jak ta lala.

Odstaw DSB, zainwestuj w refugium. W Niefoto ważna sprawa odpieniacz, musi być wydajny, nawet przewielkościowany.

Cyrkulacja nie za mała ?! Dwie 6025 będą OK według mnie. Wiesz, pokarm nie może zalegiwać.

Aktualnie posiadam pompę OR 2500 jak sie zepsuje to kupie nową :).

Refugium będzie miało ok 15l .

Obecnie w 100l mam 2 koralie 1600 a tamte mają 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas wzorowałem sie na projekcie Natana ale było pełno "niedoróbek" .

APF 600 będzie za słaby bo jest na pompie AquaBee a Gienek zrobi odpieniacz na 3 lagunach o średnicy 300mm

Tak te 25ml na godzinę :)

Proszę wymień te niedoróbki - chętnie się czegoś nauczę.

Dlaczego APF600 będzie za słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mowie ze odpieniacz dla korali NP to slepy zaulek.

Tymbarddziej na rurze 30cm i to jeszce trzy pompy zasilajace na akwairum tylko 160 litrow. Jaki jest jego cel ? Wyjalowisz wode i beda trupy.

Pompa 2500 przepompuje pojemnosc akwarium okolo 8 razy na godzine. Po 15 minutach od podania pokarmu nie masz juz jedzenia w systemie. Zajedziesz sie przy karmieniu korale i tak padna z glodu.

Akwarium Natana bylo doprcowane, ale nieodpowienie pod korale NP. Gdyby tak bylo nie istnialoby do dzisiaj.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wymień te niedoróbki - chętnie się czegoś nauczę.

Dlaczego APF600 będzie za słaby?

Oczywiście Paweł z całym szacunkiem dla ciebie :)

po 1 u mnie jest pełno glonów a No3 jest na poziomie 5

po 2 Odpieniacz od Gienka ma rurę o średnicy 300mm i 3 pompy laguna po 6000

po 3 przydała by sie jakaś filtracja biologiczna

Panie Grzegorzu z całym szacunkiem wątpię żeby jakiekolwiek odpieniacz wyjałowił wodę w systemie NP

poza tym jak to ktoś mądry mi kiedyś powiedział "każde akwarium jest inne i potrzebuje czego innego"

PS. rzeczywiście słowo niedopracowane to za mocne słowo :( więc przepraszam jeśli kogoś uraziłem

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium Natana bylo doprcowane, ale nieodpowienie pod korale NP. Gdyby tak bylo nie istnialoby do dzisiaj.

Tu się zgodzę :)

Pod koniec zabrakło siły i chęci do działania no i kasy na nowy sprzęt.

Gdybym mógł się cofnąć w czasie to zostawiłbym stary dobry odpieniacz mce600 ale to tylko jedna ze zmian.

...

Generalnie mamy zupełnie inne podejście do filtracji - Ty jesteś za 'naturą' ja za chemią i techniką.

Obaj wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich akwarii - poligonów doświadczalnych i obaj mamy już mniej więcej dopracowany system - Ty zacząłeś go wcielać w życie, (obserwuje i kibicuje :) ) ja jeszcze odpoczywam - ale mam nadzieje, że kiedyś nadejdzie dzień powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę :)

Pod koniec zabrakło siły i chęci do działania no i kasy na nowy sprzęt.

Gdybym mógł się cofnąć w czasie to zostawiłbym stary dobry odpieniacz mce600 ale to tylko jedna ze zmian.

...

Generalnie mamy zupełnie inne podejście do filtracji - Ty jesteś za 'naturą' ja za chemią i techniką.

Obaj wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich akwarii - poligonów doświadczalnych i obaj mamy już mniej więcej dopracowany system - Ty zacząłeś go wcielać w życie, (obserwuje i kibicuje :)) ja jeszcze odpoczywam - ale mam nadzieje, że kiedyś nadejdzie dzień powrotu.

A ja stoję gdzieś pośrodku pomiędzy biologia a technologią :) zobaczymy jak mi to wyjdzie :) jak sie nie uda to mam plan B czyli sprawdzony przez Natana sposób :) .

Jak refugium nie da rady to je wywalę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólnym mianownikiem systemów z koralami NP jest to ze żaden nie jest w stanie przetrwać tyle co normalne akwarium. Rok półtora i wątek sie kończy. Były przewymiarowane odpieniacze, najbardziej wyrafinowane pokarmy i nie przyniosło to żadnego efektu.

Dlaczego?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że w akwariach NP nie jest problemem sprzęt pod jego prowadzenie.

Jak to Natan napisał - kasa i nie ma problemu.

Ja nie miałbym kłopotu odpalić NP i utrzymać je długo.

Przy aktualnych metodach pozbywania się NO3 i PO4 spokojnie można to ogarnąć.

Choćby 100l akwa z siporaxem, KZ, wagon rowy :-)

Ciągła podmiana wody jest moim zdaniem clue do sukcesu akwarii N, to bardzo pomaga w utrzymaniu parametrów.

Problem akwarii NP - o czym przekona się założyciel wątku - jest bardzo duża systematyczność i uwiązanie do obowiązków.

I dlatego akwaria nie przeżywają dłużej bo ludzie po pewnym czasie zdają sobie sprawę że nie mogą stać się niewolnikiem szklanego baniaka a poza czterema ścianami też jest życie :-)

I nie załatwią tego kwestie automatycznego karmienia ... niestety.

Wiadomo można sobie pomóc. Jest parę sposobów ale nadal to NP i tu obserwacja zachowań jest o wiele bardziej wymagana niż przy klasycznych akwariach.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że w akwariach NP nie jest problemem sprzęt pod jego prowadzenie.

Jak to Natan napisał - kasa i nie ma problemu.

Ja nie miałbym kłopotu odpalić NP i utrzymać je długo.

Przy aktualnych metodach pozbywania się NO3 i PO4 spokojnie można to ogarnąć.

Choćby 100l akwa z siporaxem, KZ, wagon rowy :-)

Ciągła podmiana wody jest moim zdaniem clue do sukcesu akwarii N, to bardzo pomaga w utrzymaniu parametrów.

Problem akwarii NP - o czym przekona się założyciel wątku - jest bardzo duża systematyczność i uwiązanie do obowiązków.

I dlatego akwaria nie przeżywają dłużej bo ludzie po pewnym czasie zdają sobie sprawę że nie mogą stać się niewolnikiem szklanego baniaka a poza czterema ścianami też jest życie :-)

I nie załatwią tego kwestie automatycznego karmienia ... niestety.

Wiadomo można sobie pomóc. Jest parę sposobów ale nadal to NP i tu obserwacja zachowań jest o wiele bardziej wymagana niż przy klasycznych akwariach.

Przecież mam obecnie system NP :)

Karmie 3 razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak to tak bez fotek?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MayFly,

Pamietam jak zakladales swoje pierwsze NP. Wtedy tez nie sluchales rad bardziej doswiadczonych kolegow i jak sam przyznajesz chcesz wystartowac z nowym projektem bo stary nie wypalil. Tyle ze Ty nadal nie sluchasz rad i nie wyciagasz wnioskow z porazek. Zycze Ci jak najlepiej ale mam przeczucie ze za rok bedzie kolejny projekt NP

Pozdrawiam

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który masz? Masz w tej 300'ce pare NP czy normalny stabilny zbiornik NP?

Wrzuć fotki :-)

Po moich przygodach z NP wiem że kolejne przyjdzie dopiero na emeryturze.

Teraz szkoda mi czasu.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w zbiorniku jest pełno glonów jak pisałem wyżej prawdopodobnie z kuli teko że akwarium stoi przy oknie .

Właśnie słuchałem rad , ale obecnie mam inną koncepcje wyciągniętą z własnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mam system który jest bardzo mocno karmiony. Problemem "z NP" moim zdaniem nie jest filtracja. Mi się udaje utrzymać NO3 na poziomie 5 mg/l i PO4 niewykrywalne salifertem. Problemem z NP są koszty i psychologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja NP mialem.... na oknie i nie mialem glonow. Masz glony bo masz zle parametry wody.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos innego jest pozywka dla glonow


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/86-tank-of-the-month

Nie wiem czy czytałeś, ale popatrz jak ten gościu to rozwiązał..w sensie karmienie, filtracja itp...

no3 - ponad 25 i glonów brak, do tego korale widać zadowolone


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zobacz jaki on ma odpieniek na 260l


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem od niefoto, ale w jego systemie wg mnie duże znaczenie ma światło, temperatura, ilość/rodzaj pokarmu, cyrkulacja i spora filtracja


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.