Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zielenina potrzebuję do wzrostu czerwonego i niebieskiego . To raczej wiedza powszechna :D . 
Np : Cyt z opisu gotowca :  zalecane oświetlenie 30W 2700k.  .. 
W linku jest podane jakie ma być oświetlenie .Co prawda co linijka to zmiana zdania :D alle ...  

3
 
Poniżej jest wpis . 
Cyt .  Obecnie stosuje się do naświetlania diody LED 660nm z dodatkiem LED 430nm chociaż w praktyce akwarystycznej te ostatnie nie są konieczne. Te długości widma chlorofilu a wpływają na szybkość wzrostu roślin i jak się okazało również glonów nitkowatych.
cyt. świetlówką, barwa biała ciepła 2700-3000K
To czemu nie czerwoną  :D . 
Zdanie trochę dziwne bo najpierw  że 660 i 430 ,za chwile że nie konieczne ostatnia długość fali  by po chwili że "Te" długości fali więc jednak obie .Albo świetlówka 2700 .
Dla mnie lekkie zamieszanie :D .

A pytam na co sika deszczownia bo większość które widziałem były nad wodą i zraszane siatki . 
Ale jak działa na czerwonym niech działa :D .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SU1 napisał:

Zielenina potrzebuję do wzrostu czerwonego i niebieskiego . To raczej wiedza powszechna :D . 
Np : Cyt z opisu gotowca :  zalecane oświetlenie 30W 2700k.  .. 
W linku jest podane jakie ma być oświetlenie .Co prawda co linijka to zmiana zdania :D alle ...  

3
 
Poniżej jest wpis . 
Cyt .  Obecnie stosuje się do naświetlania diody LED 660nm z dodatkiem LED 430nm chociaż w praktyce akwarystycznej te ostatnie nie są konieczne. Te długości widma chlorofilu a wpływają na szybkość wzrostu roślin i jak się okazało również glonów nitkowatych.
cyt. świetlówką, barwa biała ciepła 2700-3000K
To czemu nie czerwoną  :D . 
Zdanie trochę dziwne bo najpierw  że 660 i 430 ,za chwile że nie konieczne ostatnia długość fali  by po chwili że "Te" długości fali więc jednak obie .Albo świetlówka 2700 .
Dla mnie lekkie zamieszanie :D .

A pytam na co sika deszczownia bo większość które widziałem były nad wodą i zraszane siatki . 
Ale jak działa na czerwonym niech działa :D .

 

No niby działa , bo coś zaczęło rosnąć ,tylko narazie same cholerstwo :) .

Te zraszane siatki to normalny scruber ,ten model to uproszczony system ,sprawujący się równie dobrze. Zobaczymy co z tego wyjdzie :rolleyes:  


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co Ci z tego wyjdzie, u mnie niestety nie wypaliło. Miałem niemalże identyczną konstrukcje u siebie, oświetlałem 20 1w diodami fullspectrum i jedynie co rosło to dino. Nawet próbowałem zaszczepić glonami ze scrubbera Konrada, ale coś nie poszło. Daj znać za jakiś czas co u Ciebie z tego wyszło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te W'aty .. trochę tego sporo .Mam refugium z spagetti świecę 4x 10000k i 4 x FS , jak dodałem jeszcze dwie FS to zaczęło palić glona pod lampą .
Po incydencie z laniem zgniłego fito  cały sump pokrył się grubą warstwą glona nawet daleko po bokach lampy ,a wapienne rosną nawet za dwiema przegrodami w komorze pompy więc raczej światła nie jest brak a to tylko 8W w LED .
Może żelaza mało .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wytycznych co do światła to nawet trochę mało,skrzynkę zrobiłem z plexi lustro i światło odbija na wszystkie strony, liczę, że wszystko doświetlone.
Ale mi nie chodzi o to, że nie rosną, bo zanim wystartuje to wiadomo, że trochę potrwa. Chodzi o to czy tak zaczynało rosnąć, glon walczył z cyjano itd. Pierwszy raz z scrubberem mam do czynienia i niewiem czy to normalne. Wczoraj ekrany przedstawiłem o 2cm do tyłu i może mi się wydaje ale środek zaczął się zielenić. Zobaczę za parę dni.


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.