Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie jak pompe polecacie ,ma byc cicha to warunek mojej drugiej polwy no oczywiscie dobra cena,moze ma ktos na sprzedaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowa cyrkulacyjna ? :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obiegowa i bardzo cicha to Mini Red Dragon 2500 lub 3500 a z bardziej "przyjaznych" cenowo i cichych to New Jet 4500 jest naprawdę warta uwagi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ,jakosc,cisza to New Jet 4500l/h


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem i byla za mocna jednak ,ale cicha tez byla to fakt,choc wydaje mi sie ze ta co teraz mam tunze silensce jest cichsza ale za slaba 2400l/h podnosi na wysokosc 1.4m wiec stracila na wydajnosci i to sporo ,dodam ze wylot mam 25mm,moglem dac 20 byloby chyba lepeij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tez wiekszy model tej tunze o wydajnosci 3000l/h model Tunze Silence(1073.040)

Edytowane przez Normad (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem i byla za mocna jednak ,ale cicha tez byla to fakt,choc wydaje mi sie ze ta co teraz mam tunze silensce jest cichsza ale za slaba 2400l/h podnosi na wysokosc 1.4m wiec stracila na wydajnosci i to sporo ,dodam ze wylot mam 25mm,moglem dac 20 byloby chyba lepeij

a gdybys na koncu zastosowal na wylocie lock line np 1/2" ale niech inni sie wypowiedza bo nie wiem czy nie przydusi pompy- jaki efekt bedzie


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompa tunze to lipa nie polecam chyba ze do mniejszego akwa

kupie mocniejsza taka zeby miala przynajmniej realnego prezplywu 2000l wie musialby miec kolo 33l na minute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same załozenia, czyli cisza najważniejsze i teraz wydajność mam tą tunze 3000l/h ale hula w 125l i wymiata jak na takie akwarium ale potrzebuje coś do 350l i teraz zastanawiam sie nad OR 3500l/h ale tam jest moc 65W i rozmiarowo jest dość duza i nie wiem jak z jej głosnościa to znaczy nie widziałem nigdzie gdzie pracowała samodzielnie.

JAk waszym zdaniem jest lepiej NJ4500l czy OR 3500 czyli głosność i wydajność?

Myśle jeszcze nad bajpasem ale nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz cicha pompe do 350l to polecam lagune ,mam osobiscie taka i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie nie znam ale po holere wam takie przepływy do sumpa , pompe dobiera sie pod odpieniacz a nie pod akwarium . Jeżeli jest za duże to można zrobić trójnik i nie potrzeba tylu falowników lub robimy by-pass i po problemie


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sie dobiera pod odpieniacz wiec u siebie mam lagune 3700 tyle pisze na niej,po zamontowaniu i zmierzeniu na wyplywie pompa ma 2100-2200l/h wiec sporo stracila,rura 25mm zakonczona lock linem 3/4,poprzednio mialem tunze 2400l/h ,ta to porazka nawet 1000l/h nie dawala ,odpieniek na pompie AB2000/1 wiec jakas srednia jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie am 2500 w 128 l robiła takie tornado , na spadek wydajności mają wpływ poziom wody nad pompą i mniejszy tym mniejsza wydajność oraz przekrój rur im większy tym większe spadki

edit wydajność pompy mierzymy najlepiej w wannie przy danej wysokości słupa cieczy nad pompą oraz przy danej wysokości podnoszenia . wtedy po ustabilizowaniu pracy pompy mierzymy w jakim czasie pompa napełni nam np 20l wiadro czas/objętość naczynia= wydajność litrów na sekunde x 3600 =wydajność litrów na godzine

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź z tą laguna a jaka jest jej cena zreszta zaraz sprawdzę.

Panowie i panie potrzebna pomoc z porównaniem poziomu głosnosci i wydajnością w pompach NJ4500 OR3500 i Tunze 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednio mialem tunze 2400l/h ,ta to porazka nawet 1000l/h nie dawala ,odpieniek na pompie AB2000/1 wiec jakas srednia jest

Pompa przy takim podnoszeniu daje dokładnie tyle wody, ile ma wg wykresu - więc porażka to pompa, czy osoba, która ją wybrała? :p A to wciąż był wystarczający przepływ dla APF 600 na AB2000/1.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same załozenia, czyli cisza najważniejsze i teraz wydajność mam tą tunze 3000l/h ale hula w 125l i wymiata jak na takie akwarium ale potrzebuje coś do 350l i teraz zastanawiam sie nad OR 3500l/h ale tam jest moc 65W i rozmiarowo jest dość duza i nie wiem jak z jej głosnościa to znaczy nie widziałem nigdzie gdzie pracowała samodzielnie.

JAk waszym zdaniem jest lepiej NJ4500l czy OR 3500 czyli głosność i wydajność?

Myśle jeszcze nad bajpasem ale nie koniecznie

Dwa lata hulałem z OR 3500:

- po pierwsze głośna

- po drugie duża

- po trzecie padła na amen

- po czwarte popękały plastiki w postawce.

Teraz mam NJ

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, z tych pomp, które podałeś to:

1. Tunze: najcichsza,ale i najsłabsza wydajność

2. NJ 4500: jak na tę moc to pompa przyzwoicie cicha, wydajność bardzo dobra.

3. OR 3500: zdecydowanie najgłośniejsza z nich, dobra wydajność.

Możesz wziąć jeszcze pod uwagę nową serię Aquamedica EcoRunner, ja mam u siebie model 2700, jest wystarczająco wydajna i bardzo cicha, u Ciebie byłaby na styk, ewentualnie weź pod uwagę model większy czyli 3700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.