Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, która sól z poniższych będzie najlepsza pod spsy, miałem już do tej pory

Preisa , Kenta, instant Ocean i jeszcze parę mniej znanych.

i te dwie pierwsze były jak dla mnie do tej pory najlepsze, chociaż to było jakieś 3 lata temu ...

Prośba o wypowiedź osób które przerobiły minimum 25kg tych soli

w grę wchodzą:

Kent

Red Sea (Coral pro)

Reef Crystal

Aquaforest

z góry dzięki :thumbsup:


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforesta ja bym polecił z własnego punktu widzenia.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforesta ja bym polecił z własnego punktu widzenia.

Wieczny polecasz ją ze względu na cenę czy na parametry ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na modę :thumbup:


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mnie innej odpowiedzi Andrzej chyba się nie spodziewałeś,ok kilkunastu miesięcy AF,i parametry i najniższa cena jeśli chodzi o bogate sole a u mnie tej soli to wiadomo,że idzie sporo.Do tego inne preparaty z tej stajni i mamy gotowy zestaw na prowadzenie baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to ze od kąt przeszedłem na ta sól to mi w baniaku poznikały plagi typu cyjano dino i cenowo, a parametry to i tak balingiem ustalam sobie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Red Sea pro, zmieniłem z TM i od razu kolory spsów zaczęły powracać


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkąd stosuje AF nie ma problemów z glonami, kolory korali też ok. Jak napisał inmar - sama sól to nie wszystko. Ja używam do soli AF: Ballinga AF, Component A,B,C; CoralA, CoralB, CoralF, CoralFood - i wszystko jak narazie (od 8 miesięcy) jest ok.

Edytowane przez cherry_ukasz (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda sol sie nada, bo wszytsko zalezy od Ciebie nie od soli.

Jedni wola nawet najubozsza, bo chca suplementowac wedlug wlasnego doswiadczenia.

Sol to moze 25% sukcesu.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea CP, nie masz problemu z Potasem bo jest go wystarczajaco, wysokie kH i Ca pozwala naprawde zmniejszyc dozowanie ballinga :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda sol sie nada, bo wszytsko zalezy od Ciebie nie od soli.

Jedni wola nawet najubozsza, bo chca suplementowac wedlug wlasnego doswiadczenia.

Sol to moze 25% sukcesu.

Grzegorz zgadza się, tylko że wolę mieć jakiś zapas mikroelementów już w soli niż kupować sól ubogą a potem kombinować czego jej brakuje.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea CP, nie masz problemu z Potasem bo jest go wystarczajaco, wysokie kH i Ca pozwala naprawde zmniejszyc dozowanie ballinga :-)

Jesteś pewien ze chodzi Ci o Red Sea Coral Pro ?? bo 12 KH nie idzie za bardzo w parze z SPS'ami... :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w akwa masz kh 7 do jak podmienisz 10 % wody na soli ktora ma kh 12 to podniesie moze do 7,5 wiec ta sol jak najbardziej sie nadaje.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal snake. Jak masz akwa SPS to masz spadki kH ktore stale podbijasz.

Na tej soli podbijasz mniej bo przy podmianie ci sama podbija - i chyba wlasnie taki zamysl mial producent.

Jak dla mnie mogla by miec 18-20kH to bym zrezygnowal z dozowania NaHCO3 :-)

Ja staram sie u siebie utrzymywac kH 7,2-7,7 i to sie udaje...niedlugo banka 5l na kH bedzie mi stykac na pol roku :-) przy innych solach lalem 2x wiecej.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Red Sea Coral Pro ma kosmiczne Kh po rozrobienu solanki, ale w baniaku nie wzroslo nigdy powyzej 8 i nie spadlo ponizej 7.

Zazwyczaj 7,7


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 7,7 :_) tez tak mam i jest idealnie :_0

czy robie 1 czy 2 podiany tygodniowo :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Red Sea Coral Pro jak dla mnie najlepsza z tych co do tej pory używałem.

Żeby nie było krzyku :) soli AF nie używałem i nie planuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma sytuacja z Kentem na dzień dzisiejszy ? , w sumie miałem z nim kiedyś małe ale (kiepsko się rozpuszczał i solanka nie byłą tak klarowna od razu) ale parametrami był ok.

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a uzywacie soli Preis'a ?

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda sól się nada, bo to tylko sól. W akwarystyce morskiej najwięcej zepsuć jak i osiągnąć może sam człowiek i jego praktyka. Najlepsze marki soli mialy swoje "słabsze dni" i takowe pewnie w przyszlosci sie przewiną niejednokrotnie. Pod spsy bogatsze sole dają Ci większy zakres uzupełnienia podstawowych wartosci (CA<MG< KH) i pierwiastków śladowych. Jeśli bedziesz miec malo korali na bogatej soli moze byc klopot, jesli bardzo duzo to trzeba bedzie suplementowac selektywnie w zaleznosci od obranej metody. Wielu zaczelo na ubogich solach i selektywnie koryguje dawki. Co byś tu nie przeczytał swoje doświadczenie i tak sam musisz w swoim systemie wypracowac by byl sukces. Sam nie polece Ci soli żadnej by nie było, bo wielu kolegow mocno broni swojej opinii. Pamiętaj, to od Ciebie zalezy co zrobisz z solą, czy tą "najlepszą" czy ta najtansza. Powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a uzywacie soli Preis'a ?

pozdrawiam

tak, ja używam soli Preis juz od ponad 4 lat, nigdy soli nie zmieniałem i jestem z tej soli zadowolony, podopoieczni też, a do akwarium codziennie dolewam na utrzymanie KH 8,3 - 240 ml, MG 1330 - 18 ml stężony sebling, CA 400 70 ml - stężony sebling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.