Skocz do zawartości
hernio

Specjaliści od mega-akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko że wszelka zabudowa jest sucha a korale plastikowe :/


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejni tandeciarze po Tanked? Żeby nie było, program się przyjemnie oglądało, ale te sztuczne skały i koralowce to jest kicz. To jest straszne, jak takie coś możne się podobać, to wygląda odstraszająco zaraz po włożeniu do akwarium a co dopiero jak porośnie glonami. Ciekaw jestem czy to klienci są pozbawieni dobrego smaku czy firma nie oferuje nic lepszego? Może klienci potem sami wywalają te zabawki i kupują żywe koralowce? Hm... w kazdym razie mnie ten plasik przeraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byli w tanked klienci, którzy chcieli akwarium z prawdziwą skałą i koralowcami (japończycy chyba) i takie dostali - nawet zgodne z feng-shui, więc to głównie zależy od wymagań i grubości portfela zamawiającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film mało sympatyczny. Tylko kłótnie i spychanie odpowiedzialności.

Nie wiem, jak wy, ale przyzwyczaiłam się do nazw ryb po łacinie, a w wielu programach jest mnóstwo spolszczeń.


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ryb, zwłaszcza w trakcie meczu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa, program typowo amerykański ... kłótnie panikowanie, że się nie uda a potem happy end :/

o technice w zasadzie prawie wcale, korale mega kolorowe - wyciąga ktoś takie kolory ? nie wiem czy u nas takie farby są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, wleją rundupu, zaden glon sie nie pojawi :)

Tandeta.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co najlepsze do tego akwa wpuścili achillesa który u nas uchodzi za dość trudnego (kropki stres itd.) - może u nas mu plastiku brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten film .Ktoś powinien odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzętami.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dno tam prezentują :) jak zobaczyłem sztuczne korale to odechciało mi sie tego oglądać


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło tylko testu na uderzenie piłką w głowę tych specjalistów.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni to akwarium pokazać nie od razu po uruchomieni tylko kilka miesięcy po.

Mam tylko nadzieję, że jakaś osoba czuwa nad tym zbiornikiem, bądź jest od delegowana do jego ciągłej kontroli. Bo prawdopodobnie będzie w nim mega zielono :) . No też mogę się mylić jeśli kilka UV do obiegu podłączyli.

Co do testu to ja zrobiłbym test walnięcia pałką w głowę :) . No cóż "pieniądz" i chwilowa "sława" robią swoje.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że przy odpowiedniej filtracji taki zbiornik nie może działać bez żywej skały ? jakaś całkiem spora filtrownia tam była

może dali UV czy też ozon i glony nie rosną - pytanie czy ryby żyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od mega tandety :thumbup:

Artur, gdyby pokazali akwarium kilka miesięcy po uruchomieniu to National Geographic nie wyraziłoby zgody na publikację programu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem ale nic straconego dzis powtórka 18,00


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak oni to wogole stawiaja. Widzialem dzis odcinek gdzie pracownik robil baniak ok 300l dla dziewczyny na zywej skale, z zywimi koralami i rybami. Zero plastiku. Najlepsze jest to ze przyjechali do domu, postawili akwarium, wsypali piacy, dali skale, zalali woda i heja... Odrazu wszyskie korale ( elegance coral, kilka hammerheadow, spsy, gorgonie ) potem odrazu ryby. I pokazuja jakie piekne. A co z dojrzewaniem ??? Nie potrafie zrozumiec takich programow. Co one soba reprezentuja i co pokazuja ??? Pozniej pelno ludzi idzie za przykladem i chca stawiac solniczke w tydzien.... Masakra..


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala zostala wyjeta z morza "pod domem". woda pochodzi z morza. piasek i zwierzeta tez. mysle akurat ze proces dojrzewania bedzie "mocno okrojony" :) ale ogolnie to faktem jest ze te ich gumowe rafy to zgroza. moja zona powiedziala ze to by bylo piekne gdyby tego nie zalewali woda :) choc w kazdym odcinku wspominaja o koniecznosci ochrony raf i ten aspekt bardzo sie chwali.

jak te laski ktore chcialy potezne akwarium na 2 godziny do biura :) wyobrazacie sobie dac takim ludziom "zywa rafe" ? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pieniądze wywalone w błoto. Za zbiornik zapłacisz z 10 tysięcy dolców a będzie on po miesiącu szambem wartym 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor myślę że jak by po miesiącu było wszystko do wyrzucenia to nikt by tych baniaków u nich nie zamawiał. Taka jest tam polityke tej firmy, nam się to może podobać albo nie ale skoro prosperują i to chyba całkiem dobrze to musza na ten towar mieć ludzi chętnych:-) a przyszłym nabywcą musi sie ta sztuczna rafa podobać, jak by sie nie podobalo to by sobie zamówili np erybke do zbudowania zbiornika. Wiec nie ma co krytykować tych gości:-) robią to na co jest popyt nie zabijajac przy tym koralowców:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nagle sami "mądrzy" i zbulwersowani się odezwali. Pieniądze wyrzucone w błoto... Tak się składa że ze swoimi pieniędzmi można robic co się komu podoba - zwłaszcza gdy się je ma. A tu najgłośniej krzyczą Ci co myślą jak zrobic oszczędności na 10zł.

Poza tym to są Stany. Tam procesy się wytacza za krzywe spojrzenie i brak papieru w kiblu McDonald. Jeśli ktoś myśli że uszłoby komuś na sucho wstawienie "szamba" do chaty za kilka milionów dolców to... no cóż - moje wyrazy współczucia.

Jeśli firma prosperuje na taką skalę i ma klientów z takiej półki to wie jak to robic i ta wiedza wykracza znacznie poza ciasne rozumowanie fanów jedynie słusznej szkoły...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym odcinku widziałem jak sie bali ryby dać do zbiornika bo za duża różnica temperatur, na co babeczka stwierdziła "wpuszczam te je ich nie lubię i zobaczymy co będzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nagle sami "mądrzy" i zbulwersowani się odezwali. Pieniądze wyrzucone w błoto... Tak się składa że ze swoimi pieniędzmi można robic co się komu podoba - zwłaszcza gdy się je ma. A tu najgłośniej krzyczą Ci co myślą jak zrobic oszczędności na 10zł.

Poza tym to są Stany. Tam procesy się wytacza za krzywe spojrzenie i brak papieru w kiblu McDonald. Jeśli ktoś myśli że uszłoby komuś na sucho wstawienie "szamba" do chaty za kilka milionów dolców to... no cóż - moje wyrazy współczucia.

Jeśli firma prosperuje na taką skalę i ma klientów z takiej półki to wie jak to robic i ta wiedza wykracza znacznie poza ciasne rozumowanie fanów jedynie słusznej szkoły...

Tomasz dobrze prawi :) takie firmy nie sa w stanie sobie pozwolic na jakas amatorke , chocby ze wzgledu na swoich klientow , a ci klienci mimo iz nie znaja sie na morszczyznie maja rzecz najwazniejsza czyli kase , a klient poleci cie dalej i dalej i firma sie kreci :) postawic baniak za kilkaset tysiecy dolarow to jest wyzwanie , i postawienie komus bagna to by sie rownalo nawet z zamknieciem firmy , co do sztucznych korali itp , kazdy ma swoj gust , wiadomo ze zywe to zywe ale co komu kto zabroni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.