Skocz do zawartości
hernio

Specjaliści od mega-akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

@porlock

Sam nigdy nie aklimatyzuję ryb i koralowców - ryby najczęściej kapę jeszcze w osmozie i jakoś zero strat. Był wypadek że nie wykąpany w osmozie achilles kupiony jednocześnie z jednego zbiornika przeze mnie i mojego kolegę jemu załatwił zbiornik a mój mnie nie. Aklimatyzuje tylko ... ślimaki. Także ... czytac mój poprzedni złośliwy post.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni tam bazuja na UV ozonie i olbrzumich ilosciach wegla. sam sie zastanawialem jak sie ryby czuja w wodzie wyjalowionej do granic


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wartość różnych rzeczy jest względna. Dla mnie maybach albo ferrari są warte góra 10 zł. Tak samo takie akwarium jest dla mnie warte 2 zł i więcej na takie akwarium nie wydam. A to co robią inni ludzie kompletnie mnie nie interesuje. To że ktoś pali w kominku swoimi dolarami to niech sobie pali - dolary to tylko papier. Niech sobie robią co chcą.

Dla mnie ten program jest żałosny a te zbiorniki są warte 2 zł. Takie jest właśnie moje zdanie. Podobnie myślę o całej współczesnej [lata 2000 - 2013] amerykańskiej "kulturze". Powtarzane po 10 razy filmy o tym samym [niedługo będzie rambo 15 trzecia krew], tandetna muzyka, teledyski, książki w których piszę się w koło o tym samym itp itd. Miernota.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedno zastanawia.

Jak wyglądają te sztuczne, gumowe korale po jakimś miesiącu? Czy glony na nich nie rosną i nie trzeba ich jakoś czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po miesiącu zapewne wpada serwis i je czyści lub wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor co do wartosci tego akwarium to sie z Toba zgodze :) tez wiecej bym nie dal :) ale z tymi autami to przesadziles :) zabrzmialo jak klasyczna opinia desperata z 25letnim duzym fiatem :) maybah czy ferrari maja to do siebie, ze jesli klient pyta o cene to juz wiadomo, ze go nie stac :) ja tam zamiast palic dolcami w kominku wolalbym f40 :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda rzecz jest warta nie tyle ... ile jest warta tylko tyle ile da za nia kupiec. Jak widac na załączonym obrazku niejeden w życiu nie widział naraz tyle pieniedzy ile jest warte akwarium za 2 zł.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dla mnie to amerykanski kicz, coś w stylu pompowanej lali ''Yesicki'' :) 100 razy wolał bym akwarium z mieczykami :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor sa produkty dobre za ktore trzeba dobrze zaplacic np za ferrari a sa tańsze np maluch. Ale czy gdybys mial miliony dolców na koncie tak jak ma wiekszość klienteli tych gośći z ameryki to mysle ze bys nie mowil ze ferrari jest dla ciebie nic nie warte tylko byś go kupił bo było by Cię na niego stać a nie jezdził byś malanem. A za to że robią te korale z gumy to powinnismy im dziękować, bo przy ich szybkości zasiedlania zbiornika niewiele z nich by przeżyło a tak robią to co mówią czyli "chronią rafy":-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten program jest ŻAŁOSNY ! i do tego próbują nam zrobić wodę z mózgu , no i te teksty typu "system podtrzymujący życie" albo "filtr " żałosne ! o koralach nie wspomnę .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu tak się wpieniacie. Oni robią akwaria "Fish only", nawet program nazywa się "fish tank kings" a nie "reef tanks..."

Takie zbiorniki są łatwiejsze w utrzymaniu. To po pierwsze, po drugie, oni mają ryby i wodę na miejscu w oceanie, nie muszą się gimnastykować żeby miała takie same parametry, więc aklimatyzacja jest dużo łatwiejsza a i pewnie utrzymanie też - wystarczy zrobic sporą podmianę raz na jakiś czas.

Ja uważam że dla osób które się nie znają a chcą mieć akwarium morskie to takie FO są bardzo dobre. Piszecie że po paru miesiącach będą brzydkie, a ciekawe jakby wyglądała założona przez was rafa z SPSami po 3 miesiącach opieki kogoś kto się zupełnie nie zna? To by dopiero była masakra.

Mnie też się te gumowe koralowce nie podobają, ale jeśli ktoś myśli inaczej to jego sprawa.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma może i dobrze prosperuje :) ale ta dramaturgia w programie :D


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi,jak wyglądają te gumowe korale jak znajdą algami i glonami....

Jakiś czas temu oglądałem odcinek,w którym robili holendra. Kurcze,cały program o akwarium,które nie było pozwalające. Lepsze widziałem w PL u amatorów.......

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem ze stanów gdzie u mojego bosa postawili taki zbiornik ze sztuczną rafą. Od zamówienia do montażu firma potrzebowała 2 tygodnie. Zbiornik o pojemności około 600 litrów zrobili na zamówienie. W ciągu kilku roboczo-godzin trzech pracowników uruchomiło zbiornik, zalali wodą z kanistrów, i zasiedlili rybami. Zostawili rachunek i odjechali. Do akwarium tak jak do basenu przyjeżdża w każdą środę pracownik i serwisuje go przez 2 godziny. Właściciel akwarium nawet nie karmi ryb bo to wykonuje za niego automat do którego pracownik wkłada mrożony pokarm. Ten czasowy karmnik jest wyposażony w mini zamrażarkę.

Po 6 miesiącach działania akwarium nic się nie osadziło na rafie czy na szybach -żadnych glonów czy tym podobnych.

Zbiornik kosztował 34000 dolców i miesięcznie serwis kosztuje 700 dolców.

Kolory rafy i ryb są zachwycające. Też myślałem że po kilku miesiącach zrobi się bajoro w tym zbiorniku ale tak nie jest. Do niszczenia glonów nikt nie używa UV czy ozonu tylko jakieś inne chemikalia. Pracownik nie chciał mi zdradzić co używa. Ale co tydzień wlewał około 5 litrów tego specyfika do zbiornika w szafce akwarium. Co dwa tygodnie wymieniał 100 litrów wody i zawsze zabierał starą wodę ze sobą w kanistrach


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie posiada komina czy sump-a tylko ma na środku dna 3 otwory zamaskowane sztuczną rafą . Z jednego otworu idzie rurka plastikowa do powierzchni z drugiego rurka idzie w bok akwarium a trzeci otwór jest do zasysania wody. Wszystko jest zamaskowane rafą tak że z żadnej strony nie widać osprzętu. W szafce jest blok sprzętu ustawiony na stelażu bardzo zwarty O wielkości około 1 metr x 1 metr i wysoki na 70 cm.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest bezgłośny nic nie słychać dopiero po otwarciu drzwiczek słychać lekki pomruk Akwarium ma przykrycie z oświetleniem przełączającym się samoczynnie na światło nocne i dzienne. W monobloku są baterie podtrzymujące które wystarczą na 12 godzin bez zasilania. Przykrycie jest praktycznie nie podnoszone przez serwisanta. Obserwowałem go kilka razy i zawsze tylko majstrował w szafce pod akwarium nigdy nie unosił pokrywy.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba oddzielic hobbystow morskiego akwarium od klientow, ktorzy chca miec miec fajny mebel w formie akwa. Patrzac z perspektywy tych klientow mozna dojsc do wniosku ze fish only to najlepsze wyjscie. Dla urozmaicenia dodawane sa gumiaki i tutaj mysle wzbudzaja one najwiecej kontrowersji. Mi osobiscie sie to nie podoba ale jestem hobbysta dlatego staram sie zrzumiec tych klientow co maja gruba kase i zadaja natychmiastowych efektow.

W jednym z odcinkow widzialem jak podjeli sie zlecenia na baniak pod impreze w agencji nieruchomosci. Mieli postawic baniak wpuscic zwierzaki i po 2h zabrac wszystko. Swiadczy to tylko o tym ze jest to biznes za gruba kase i to tyle. Hobbysci akwarystyki morskiej nie sa ich grupa docelowa i nigdy nie beda.

Ps. Na szczescie dla zwierzakow po 2h baniak sie tak spodobal ze zostal kupiony.

Pozdr jb


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jednym odcinku było jak łapali Ryby ze specjalnej łodzi podwodnej, które żyją na 200-300 Metrach gdzie zwykły nurek to może zapomnieć o zejściu na taką głębokość to Ryby za nim trafiły na powierzchnię przechodziły dekompresję na 50 Metrach a później trafiły Do Oceanarium na Florydzie :) a i na takiej głębokości trafiają się organizmy których człowiek na oczy jeszcze nie widział i sklepy raczej takich ryb nie oferują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na kranówie jadą prosto z szlaufa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na kranówie jadą prosto z szlaufa.

To samo widziałem wczoraj w "Tanked" na Animal Planet. Zakładali akwarium w hotelu i wodę nalewali prosto z kranu. Co ciekawe mieli tylko dojście do ujęcia ciepłej wody (ponad 35*C) i na końcu wrzucali lód (z hotelu nie jakiś specjalnie przygotowany) żeby ją schłodzić bo musieli szybko włożyć ryby.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby sobie dają , radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście kiedyś Taką Komedię z Robem Schneiderem "Boski Żigolo" co jak rozwalił Akwarium to Ryby do szklanek wkładał, a na Końcu Skrzydlica została zmielona, Właśnie Living Color na Potrzeby tego filmu zbudował to Akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że żadni z nich specjalisci.. wszystko pod publikę i TV, szkielka maja piekne, ale tez i nie oni je produkuja, a kupuja za kase zlecona przez klientow badz na zlecenie TV

żeby jeszcze bylo tam inne życie niz ryby..

Edytowane przez Mash6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.