Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś zauważyłem dwie nowe sole w ofercie jednego ze sklepów akwarystycznych. Są to Blue Treasure SPS Sea Salt i Blue Treasure Reef Sea Salt.

Spotkał się ktoś z nimi w praktyce, jakie macie wrażenia z ich użytkowania? i czy były problemy (jeśli tak to jakie) podczas ich stosowania?

Ich ceny są jak dla mnie śmiesznie niskie z tąd moje pytania.

Dla zainteresowanych dodam dwie tabelki zaczerpnięte ze strony sklepu:

Blue Treasure SPS Sea Salt

tabsps.jpg

Blue Treasure Reef Sea Salt

tabreef.png

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie spotkał z tą solą?

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej nie ale możesz zacząć stosować i nam opisać efekty:)


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę strach jej użyc skoro Blue Treasure Reef Sea Salt 6,7kg kosztuje około 55zł więc nie będzie to sól dobrej jakości, a obawiam się że, jeśli zacznę ją stosować rozjadę sobie parametry. Ale myślę że jeśli nikt się nie znajdzie kto jej używał to zainwestuje i wytestuję

Ktoś musi być królikiem doświadczalnym :D

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok miesiąca używam tej soli (Reef) i jak na razie wszystko jest ok :) Przesiadłem sie na nią z Instant ocean i jak narazie nie żałuję. W Aquario używają jej w sowim zbiorniku 800l - korale wyglądają pięknie. Mam nadzieję że u mnie również tak będzie :p

Znalazłem jeszcze strone producenta. Wygladają na porządną firme :)http://bluetreasure.pl

Edytowane przez dusia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę temat, pogoglowałem, poczytałem ii.... Wielu akwarystów z za ocenu ocenia tą sól bardzo dobrze na tyle, że opisują ją na tym samym poziomie a nie raz lepszą od IO i RC.

ogólnie dowiedziałem się, iż sól rozpuszcza się bardzo dobrze a parametry są na wysokim poziomie porównywalne do markowych soli (ale czy można zaufać "na słowo"). Trzeba będzie zainwestować w małą paczkę i ja potestować...

Według katalogowych parametrów blue Treasure nie odstaje od bardziej markowych soli:

KENT Marine Reef Salt 25,5° / 78°F

Zasolenie: 1.021 - 1.023

pH: 8.2 - 8.3

Ca: 425 - 450 ppm

Mg: 1,150 - 1,250 ppm

Ilość soli potrzebna do otrzymania 1l wody o podanych parametrach: 0,035 kg

Red Sea Salt 25°C / 77°F

Zasolenie: 1.0235

pH: 8.2 - 8.4

Ca: 390-410 ppm

Mg: 1170-1230

Ilość soli potrzebna do otrzymania 1l wody o podanych parametrach: 0,033 kg

Jeśli chodzi zaś o praktykę:

Pokuszę się o zacytowanie jednej z wypowiedzi :

"Added the salt mix to my RO/DI water with salinity @ 1.025 and took some measurement using DD and salifest test kit and the parameter below;

N03 - zero

Phosphate - zero

Ca - 500 ( rather high )

Mg ( 1550 ( rather high as well )

KH - 8.8"

Przydały by się również informacje dusia bo od 21 listopada upłynęło już trochę czasu.

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilkanaście podmian w baniaku FO, gdzie wcześniej była stosowana sól Instant Ocean. Żadnych negatywnych ani pozytywnych skutków nie widać, więc patrząc na cenę Blue to jest całkiem niezła opcja.

Nie wiem niestety jak ta sól wpływa na koralowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po kilku podmianach, zadnych zmian ani na lepsze ani na gorsze, korale SPS i LPS, wczesniej uzywałem Kenta.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po kilku podmianach, zadnych zmian ani na lepsze ani na gorsze, korale SPS i LPS, wczesniej uzywałem Kenta.Cytowany fragment posta

Noo, to bardzo odważny krok w lps/sps, zastanawiam się nad przejściem na tą sól


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zacznie się coś zmieniać to oczywiście napiszę.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golob, ale Twoje posty są skrajne :)

Wpierw piszesz, ze przy niskiej cenie to nie moze byc dobra sól, potem, że i tak zaryzykujesz :)

Polska firma podjęła sie widać dystrybucji soli produkowanej w Chinach w zagłębiu przemysłowym Guangzhou.

No i nie ma w tym nic dziwnego. Tak samo jak ja podjąłem się sprzedaży soli z Chin RedCoral. Jest wiele soli z Chin. Kwestia wyboru, trzymania parametrów danej soli, zaufania danego przez Was oraz marketingu. Są sole niemieckie, polskie, angielskie, jak i te wyprodukowane w Chinach.

Wszystko jest indywidualną kwestią, zarówno sukces akwarium jak i totalna porażka. Bolą skrajne opinie morszczaków, którzy na upartego zawsze widzą przyczynę porazki w samej soli, a nie w swojej praktyce :)

Są różne sole na rynku, na które możecie postawić, ale warto przy tym myśleć, obserwować i korygować praktyke wlasna.

Kolejne tematy jakie znamy "jaką sól używać" są słabe. Także głosy - zrobiłem 3 podmiany i jest ok, jak i te, że zrobił pare podmian i baniak padł można włożyć w bajki Braci Grimm :) Życzę owocnych testów i zadowolenia z morszczyzny, bez względu na jaką sól postawicie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luft, popatrz to od tej strony: mam fajnie prowadzące się akwa na soli bardziej znanej marki, gdy pojawia się na rynku blue treasure wiele ludzi patrzy na to tak jak ja: "Chińska to badziewie", po jakimś czasie opierając się na pozytywnym zdaniu ludzi którzy tą solą prowadzą baniak zmieniam zdanie. Zakładając ten wątek chciałem uzyskać jak najdokładniejsze informacje na temat parametrów i ich utrzymania na tej soli.

Zgodzę się z tobą, że powodzenie utrzmania morskiego nie zależy od soli tylko od doświadczenia akwarysty bo znajdą się tacu którzy poprowadzą piękny baniak na najtańszej i najuboższej soli a znajdąsię również tacy którzy prowadząc baniak na soli z górnej półki rozjadą parametry i będą winę widzieć w soli


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry tej soli to specjalnie nie różni się ona od innych - wszystko w średniej oceanicznej ;-)

Zastanawiam się czym może różnić się ta sól od innych ?? Wszystko to jak mi się wydaje chemia i jeśli firma ma dobre laboratorium dużą produkcję to jest w stanie robić sól o nie zmiennym składzie - łatwiej to kontrolować niż w garażowym mieszaniu.

Wpadła mi ostatnio w ręce praca jakiegoś laboratorium porównująca sole czołowych producentów do podanych przez nich parametrów i rozjeżdżało się to każdemu ale najbardziej mnie zdziwiło to że każda sól miała mniejsze lub większe no3 i po4

Więc jeśli sól ma odpowiadające mi parametry i cena zachęca to ja się też skuszę.

Edytowane przez marekturf (wyświetl historię edycji)

bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Sól jak sól każda ma swoich zwolenników jak i przeciwników. AF miał zrobić furorę a jednak nie zrobiła.Ja używam z aquacraft choć muszę przyznać że kupiłem redsea pro i jest o.k

A takich wynalazków nie testuję i jednak bym nie testował ich na swoim zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dieter25 przetestowałeś jakąkolwiek z soli wymienionych wyżej ? Bo jeśli nie to Twój post nie wnosi nic sensownego do tego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diter25 miałem podobne zdanie do Twojego a w pewnym sensie strach przed zmianą soli nanie znaną do tej pory, ale jednak patrząc na wypowiedzi z za ocenu zmieniłem je bo 10 osób może się myslić ale 100 już nie,


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też nie rozumiem Dieter Twojego postu nt AF. Ani na temat a do tego chyba daleki od prawdy. Zresztą fortuna na pstrym koniu jedzie. Pozdrawiam posolonych


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Golob jeśli chwalą ją za oceanem może jest o.k ja też jadę kilka zbiorników na AC marin environment i nie ma lepszej soli według mnie a pewnie 99% na forum by się bało jej użyć.Chodziło mi o to że tu jest mało znana i raczej nikt Ci nie odpowie na ten temat.A odnośnie AF no każdy ma inne zdanie na ten temat dużo osób zrezygnowało z niej a już nie mówię jak czyt. w wątku AF że sól rewelacja już po jednej podmianie widać efekty hehe

Sory za ofa Golob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu dotykamy sedna morszczyzny, jesli chodzi o komunikacje międzyludzką . Wielu morszczaków tylko korespondencyjnie ma okazje wymienić doświadczenia, czy uslyszec rad w pierwszych krokach. Każde akwarium jest rózne m.in. ze względu na mix życia jakie ładujemy do jednego baniaka z różnych zakątków świata. Trzeba pomyśleć, ewentualnie poradzić się jaką sól, jaką suplementację obrać w danym okresie rozwoju akwarium, zycia. I tutaj rodzi sie moje pytanie, czytając Twój post Dieter - czy wspomniana sól AC Marin... jest wg Ciebie najlepsza niezależnie od form życia jakie trzymamy w baniaku (miekkie/sps/lps/np/fo)?

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Golob jeśli chwalą ją za oceanem może jest o.k ja też jadę kilka zbiorników na AC marin environment i nie ma lepszej soli według mnie a pewnie 99% na forum by się bało jej użyć.Chodziło mi o to że tu jest mało znana i raczej nikt Ci nie odpowie na ten temat.A odnośnie AF no każdy ma inne zdanie na ten temat dużo osób zrezygnowało z niej a już nie mówię jak czyt. w wątku AF że sól rewelacja już po jednej podmianie widać efekty hehe Sory za ofa Golob

jaka jest opinia o tej soli po jednej podmianie i szkoda na ten temat dyskutować,

Natomiast odnośnie soli Blue Treasure moge zacytować jedynie maila, jakie otrzymuję codziennie od tej solidnej firmy:

We are pleased to get to konw that you are presently on the market for aquarium sea salt.

and as a specialized manufacturer and exporter for this product in China,we sincerely hope to establish business relations with your esteemed corporation. Herewith pls find our competitive offer as flws:

Product: SPS/LPS(Coral Reef) Sea Salt, Tropic Sea Salt,Aquaculture Sea Salt,NP biopellets and Supplement

packing: Bag/Carton/Bucket

Quantity:as you Requirement

Payment:L/C,T/T,Paypal

Delivery: Below 10 tons is 2 days, and 7 days from 10tons to 100 tons

If the product we offered above is some different from what you require actually,kindly inform us in detail,we will be pleased to re-offer you as per yr actual requirements asap. Pls note that the product pictures will be sent to you upon yr request,and a small sample could also be sent to you for yr final checking if the price is finally acceptable.To konw more about our corporation,kindly visit our website: www.aquaseasalt.com Pls kindly check and revert at yr earlist.

thanks


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól znów pojawiła sie na Allegro, jakies nowe doświadczenia?

Kupiłem próbkę 1,12 kg i tak się ciut wacham przed wsypaniem.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja używam soli tej marki. Na niej zalałem zbiornik i nadal mam i używam. Dojrzewanie na niej nie odbiega od parametrów jakie się tu na forum opisuje. Nie mam porównanie z innymi solami ale.... skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ? No w każdym razie ja na razie jestem z niej zadowolony i choć zastanawiałem się czy eksperymentalnie nie kupić czegoś innego to w sumie po co skoro ta się sprawdza. Moje miekkasy raczej są z niej zadowolone skoro przy jak, niektórzy tu mi pisali przy innych tematach, średnim poziomie oświetlenia baniaka rosną dość dobrze. Cenowo także ta sól dobrze wychodzi.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na Allegro czy gdzies koło siebie?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.