Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zoasy wygladają OK, sarco też, ale mam wrażenie, że euphyllia marnieje i quadricolor też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że w pierwszej tabelce od MarcosB jest błąd i powinno być spec. grawity.

Na codzień nie mam z tym problemu, bo używam refraktometru, ale czasem trzeba z czymś porównać czy nie wymaga kalibracji i wtedy te przeliczenia w stosunku do temperatury się przydają.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja bee obserwował zachowanie życia po podmianach IO i na pewno podzielę się tymi obserwacjami. Sam jestem zwolennikiem ze nie zawsze markowe jest lepsze ale właśnie trzeba trochę poeksperymentować i gdy coś nie idzie lub idzie słabo, to zmieniać a nie czekać na cud. Doskonale pamiętam czasy gdy na Samsung wołało się Szajsung a dziś.. to już inna firma wcale n ie low-endowa.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcosB wytłumacz mi dla czego w pierwszej tabelce density zapisane jest w formie x.yyyy a w drugiej xxxx.y. Coś tu nie gra, albo ja nie czaję.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Oj ludziska, toż tego w podstawówce uczą chyba... :)

Przecież to proste i wynika z zastosowanych jednostek.

Jednostką gęstości jest kilogram na metr sześcienny. Ale w jednej z tabelek użyto np. jednostki gram na metr sześcienny.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przemnoż sobie i porównaj obie tabelki. Jak dla mnie to pomyłka w systemie pomiaru, ale chciałem się upewnić, bo z takich pomyłek później rodzą się problemy z zasoleniem.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI, są niewielkie różnice na czwartym miejscu po przecinku.

Natomiast jeśli chodzi o true densiti to może to coś wyjaśni:

http://en.wiktionary.org/wiki/true_density

lub to:

http://dydaktyka.polsl.pl/rg5/slaczka/chem_V_C4.html

No tak, to już wyższa szkoła jazdy i niepotrzebne komplikacje.

Więc albo kierujemy się gęstością obserwowaną (w 25 st.C), albo kupujemy refraktometr i kierujemy się skalą salinity.

Pozdrawiam

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama dźwignią handlu-Akwarium w Shanghai nie ma żadnego porządnego rafowego zbiornika...ale skoro działa i jest tania to dlaczego nie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, używam tej soli od 7 miesięcy i jestem zawiedziony.

Od kiedy zacząłem badać wodę przed wlaniem do zbiornika okazało się, że parametry różnią się znacznie.

Dla przykładu Mg w jednej paczce pokazuje 1350 a w drugiej 1200, KH nigdy nie było 9 jak producent podaje, i tu również duże różnice w jednej KH 7,3 a w drugiej 8,6 chyba trafiłem na jakąś felerną partię.

Uważam że nie warto ryzykować, tym bardziej jeżeli jest się początkującym akwarystą jak ja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z doświadczonych forumowiczow ma jakies nowe doświadczenia ? Bo zastanawiam się nad powrotem do IO, bo jakos drugi worek tej soli chyba nie podpasował zbiornikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już ponad 30 worków 3,35 zużyłem, nie mierzę zawsze solanki ale jak już zmierze to zawsze w normie, (tzn zawsze parametry zbliżone) co dla mnie jest ważne. Wszystko rośnie i negatywnych objawów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już ponad 30 worków 3,35 zużyłem, nie mierzę zawsze solanki ale jak już zmierze to zawsze w normie, (tzn zawsze parametry zbliżone) co dla mnie jest ważne. Wszystko rośnie i negatywnych objawów brak.

A powiedz jaka masz obsade koralowa?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie SPSy ale mam też sporo LPSów, w tym np goniopory, z którymi różnie bywa a u mnie się ładnie pompują. Z miekkich to mam tylko rico kilka grzybków. Używam BT reef salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak z ciekawosci. Lejesz cos do baniaka?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zastanawiałem się nad pomiarami nowo przyrządzonej BT ale myślę, że sól jest ok. tzn. BT reef salt mam na myśli bo SPS salt jest niestety zbyt bogata. W moim przypadku jako fakty przemawiające za tą solą mógłbym wymienić: spokój z glonami, brak Bryopsis (niewielka ilość na grzebieniu - od zawsze), brak cyjano (raz użyłem chemicleanu w lutym podczas krachu i od tamtej pory nawet ogniska) oraz brak dino (przechodziłem to tylko w sierpniu 13 miesiąc po założeniu zbiornika jako część dojrzewania). Uważam, że świadczy to o właściwej ilości mikroelementów w soli.

Generalnie polecam z czystym sumieniem BT reef salt i doradzam uwagę przy BT SPS salt. Sól SPSowa byłaby godna uwagi w bardzo gęsto obsadzonych SPSami zbionikach. Ja z racji posiadanego zapasu mieszam obecnie solankę w proporcji 80% BT RS i 20% SPS i to całkiem nieźle działa.

Edytowane przez erich1980 (wyświetl historię edycji)

"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zużyciu 2kg tej soli w wersji reef, na razie nie mam żadnych plag i sól ma bardzo dobra rozpuszczalność ok 10-15minut w zasadzie już nic mi nie pływa.Ciężko mi opisać wrażenie na koralach bo odpieniacz wyłączony i inne oświetlenie ale ogólnie nie widać jakiegoś niezadowolenia. Za jakiś czas napiszę czy dalej jest wszystko ok, 2kg to niewiele na razie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przechodze na tą sól, już zamówiłem, od razu 20 kg. widzę że korale już sie lepiej pompują :) a jutro bede robił pierwszą podmiane.

do tej pory na RSCP.

zobaczymy .... najbardziej to podoba mi sie cena tej soli, prawie o połowę taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ok.100litrów opakowanie 3.35kg blue treasure reef w moim baniaczku.

Niedługo ruszam drugi worek.

Cóż... woda klarowna , rozpuszczalność 10/10 ,glonów na szybie nie mam, żaden koral nie wykazał jakiegoś niezadowolenia wszystko w normie.

Czy jakieś cuda są ? na razie nic takiego nie odnotowałem i pewnie na mojej obsadzie ciężko będzie odnotować niezależnie od soli. Nie będę zmyślać że coś mi wyrosło szybciej czy zaraz pęknie.

Mam nadzieje że producent zachowa parametry zwłaszcza mg :heart: i nic nie będzie zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam sps sea salt, narazie zużyłem 3kg, i wszystko gra żadnych glonisków czy innych dziadów, wcześniej próbowałem z IO przejść na reef crystal, ale wywalało mi okrzemki ciągle, a na tej wszystko znikło po 2 podmiance już. Lps i miękasy narazie zadowolone


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną po dodaniu lampy muszę czyścić szybkę magnesem codziennie - jeśli nie minie to będą podmiany o pół tygodnia później.

Cyjano mi schodzi bez chemii co zresztą widać na zdjęciu, jeszcze miesiąc temu bez grzebania 70% dna było w cyjano - napisałem o tym bo ktoś się kiedyś skarżył na cyjano po tej soli.

Glony wapienne w tym talerzówka ruszyły z kopyta a podmieniam do tej pory 30litrów co 2 tygodnie na ok.500l obiegu więc niecałe 10% co 2 tygodnie. Domniemywam że duże podmiany by uzupełnić mg i ca na poprzedniej soli wprowadziły do zbiornika duży chaos.

Dodam że na tej soli zmniejszyłem podmianki mniej więcej o połowę.

W tej chwili oszczędność soli na podmianach,oszczędność ro i mój czas. Jest różnica jak podmieniało się 3 wiadra co tydzień a 2 wiadra co 2 tygodnie. Sól dla wygodnickich :yes

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że ta sól to jednak wielka Chińska kicha. Miałem na niej baniak jakieś 4 m-ce. Mg wywaliło mi na ponad 1500 a Ca na 500 a nic nie dolewałem. Z tego co wiem sprzedają ją chyba tylko w Katowicach a tamten sklep już od jakiegoś czasu omijam z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że ta sól to jednak wielka Chińska kicha. Miałem na niej baniak jakieś 4 m-ce. Mg wywaliło mi na ponad 1500 a Ca na 500 a nic nie dolewałem. Z tego co wiem sprzedają ją chyba tylko w Katowicach a tamten sklep już od jakiegoś czasu omijam z daleka.

Miales baniak od startu na tej soli?Czy masz baniak kilka lat i przez ten czas od momentu zmiany na BT miales takie wysokie te parametry?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego znaczenia bo i tak zwierząt się nie daje na start a glony wapienne i tak go wciągną.

Więc jeśli nawet od startu to co z tego?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z moich doświadczeń wynika, że ta sól to jednak wielka Chińska kicha. Miałem na niej baniak jakieś 4 m-ce. Mg wywaliło mi na ponad 1500 a Ca na 500 a nic nie dolewałem. Z tego co wiem sprzedają ją chyba tylko w Katowicach a tamten sklep już od jakiegoś czasu omijam z daleka.

To masz uraz do soli czy do sklepu ?

Ja tą sól już długo używam i mam zupełnie inne wrażenia niż twoje.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.