Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wiem dlaczego i nie będę zgadywał w cudzym akwarium :)

tylko bardzo dużo obserwuję stwierdzeń "jak jest" zamiast "moim zdaniem" lub "wydaję mi się" albo "wierzę że"..

Co potem jak czytają to osoby niedoświadczone mogą przyjmować jako jakąś prawdę objawioną i jakoś ogólnie dostępną i zaczną np lać taki magnez bo kolor zielony będzie słaby..

pozdrawiam

Paweł

racja, już poprawiłem - ehhh, ależ jesteś dokładny :geek:

:harhar:

Daleko idące wnioski. Dzieje się naprawdę wiele rzeczy w twoim wątku - na moje oko jeden eksperyment.Baniak ładny owszem ale ale ja tam żółci nie widzę od początku do końca no może po za zebrasomą flavescens. W którym etapie data zmieniałeś tą sól i ile czasu ją używałeś? :smiling:

-dlaczego eksperyment ?

-jeżeli mi nie wierzysz na słowo że miałem żółte akropory i pocilopory, to szkoda mojego czasu na rozmowę z tobą . . . :thumbdown:

koniec OFFTOPU. :surrender


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dlaczego eksperyment ?

-jeżeli mi nie wierzysz na słowo że miałem żółte akropory i pocilopory, to szkoda mojego czasu na rozmowę z tobą . . . :thumbdown:

Przeczytałem co nieco i sporo tam różnych zmian. Do tego ręce ci opadały, wieczne walki i różne metody.

Nie było tam żadnej stabilności a powodów mogły być dziesiątki jak nie setki , braku tej żółci.

Nigdzie nie napisałem że ci nie wierzę, ale dla mnie to takie gdybanie...

Nie uważam siebie za specjalistę ale wyczuwam kiedy mi się coś nie klei w rozmowie a twój wątek jest tego żywym dowodem że nie prowadzisz takiej regularności tylko z tym walczysz,kombinujesz itd.W zasadzie to taki pokój zwierzeń z każdego parametru i ruchu.

pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak kolega LUFT napisal (Są różne sole na rynku, na które możecie postawić, ale warto przy tym myśleć, obserwować i korygować praktyke wlasna.

Kolejne tematy jakie znamy "jaką sól używać" są słabe. Także głosy - zrobiłem 3 podmiany i jest ok, jak i te, że zrobił pare podmian i baniak padł można włożyć w bajki Braci Grimm :))

ja osobiscie uzywam tej soli od roku i na niej startowalem nie widze roznicy poza cena:D wszystko rosnie. jak mialem jakies wtopy to tylko ze swojej winy. kolejny wiekszy baniak odpalam niedlugo i tez na tej soli:D

Ciekawe czy 5,6 podmian też można między bajki wsadzić?

Napisałem bo używam od jakiegoś czasu i żadnych dziwnych plaga nie miałem ani nie mam, baniak nie padł, koniec bajki ;-)

Mógłbym jeszcze napisać, ze acropory zaczęły rosnąć a hystrixy rosną w oczach ale zacząłem też dozować jod i cały szereg mikro a konkretnie AF strong do ballinga, zacząłem też lać ballinga po równo bez kombinowania i widzę stabilizacje parametrow, wpuściłem też dwie duże ryby, które zaradzily na zbyt niskie no3. Także poczynilem parę zmian i nie mogę powiedzieć, ze acropory zaczęły rosnąć bo zmieniłem na BT, czego z resztą nie napisałem wcześniej.

Prosiłbym więc nie posądzać mnie o bajkotworstwo, chodziło mi o to że baniak nie wyleciał w powietrze a co do soli konkretnie pogadamy za jakiś czas bo jak wiadomo akwarystyka jest czasochlonna a szybkie ruchy to strzały w kolano ;-)

Ps stosujecie BT sps sea salt? Tam magnez jest chyba na w miarę spoko poziomie 1400 bodajże, przynajmniej tak jest napisane na opakowaniu, nie mierzyłem


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja się wcisnę - a mianowicie z doświadczenia wiem że sól BT w bogatszej wersji dla sps i lps jest ok czyli - stosuje ją od 10 miesięcy przy mieszanej obsadzie lps sps i miękkie żadnych ubocznych skutków nie mam przyrosty jak na moje warunki są tym bardziej że dozuję skromnie tylko baling a tak na prawdę jak wiemy to to i jak jest w naszym akwarium zależy od wielu czynników .Znam kilku użytkowników tej soli którzy ją sobie chwalą i mają większe doświadczenie niż ja .Poza tym same parametry są zbliżone do tego z opisu na opakowaniu więc nie narzekam


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem co nieco i sporo tam różnych zmian. Do tego ręce ci opadały, wieczne walki i różne metody.

Nie było tam żadnej stabilności a powodów mogły być dziesiątki jak nie setki , braku tej żółci.

Nigdzie nie napisałem że ci nie wierzę, ale dla mnie to takie gdybanie...

Nie uważam siebie za specjalistę ale wyczuwam kiedy mi się coś nie klei w rozmowie a twój wątek jest tego żywym dowodem że nie prowadzisz takiej regularności tylko z tym walczysz,kombinujesz itd.W zasadzie to taki pokój zwierzeń z każdego parametru i ruchu.

pozdrawiam

jesteś żywym przykładem że nie warto pisać o upadkach na forum. . . mimo wszystko ja uważam inaczej. . . bo każdy przechodził przez te same problemy w mniejszym czy większym stopniu, tylko nie każdy o nich pisze....

Ps. chyba nie dokładnie czytałeś mój wątek bo wypisujesz głupoty ;)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto między innymi dlatego że całość można połączyć w jedną kupę i wyciągnąć wnioski.

Ja akurat napiszę wszystko znajdziesz u mnie bo nie mam tajemnic. Tylko obrałem nieco inny kierunek niż ty.

Dokładnie nie czytałem ale wystarczyło mi przeskoczyć kilka stron z tego roku, i nie mogę być pewny tego co napisałeś.

Nie dlatego że myślę że wciskasz celowo jakieś ściemy tylko za dużo się dzieje żeby wyciągnąć takie wnioski. Nie musisz się ze mną zgadzać nie próbuje cię w jakiś sposób przekonywać. Mam wrażenie że się troszkę poddenerwowałeś niepotrzebnie.Masz lub miałeś ładne akwarium więc nie wiem o co tyle szumu. Miałeś zwyczajnie napisać kiedy i ile czasu używałeś tą sól, wtedy bym zobaczył co w tym czasie napisałeś w wątku i tyle...

Ps.Nie miałem na myśli żadnych upadków.

Pozdrawiam :yes

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą z soli tej firmy polecacie przy mieszanej obsadzie koralowej? Zwykłą czy do sps?Jestem właśnie na kupnie i zastanawiam się,którą wybrać.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej dla SPS osobiście nie używałem, ale kilka dni temu był post na forum gdzie jest ładne akwarium z mieszaną obsadą i śmiga na BT SPS. Korale wyglądają na bardzo zadowolone ---> http://nano-reef.pl/topic/71677-180lsolankowe-love112lsump/page__st__120#entry825220



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą z soli tej firmy polecacie przy mieszanej obsadzie koralowej? Zwykłą czy do sps?Jestem właśnie na kupnie i zastanawiam się,którą wybrać.

Zdecydowanie http://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Blue-Treasure-Sea-Salt/3845

Ja prowadzę na niej zbiornik - teraz dopiero zaczynam dosypywać do niej tą dla SPS w proporcji 3:1.

Sama SPS-owa jest za bogata do mojego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej dla SPS osobiście nie używałem, ale kilka dni temu był post na forum gdzie jest ładne akwarium z mieszaną obsadą i śmiga na BT SPS. Korale wyglądają na bardzo zadowolone ---> http://nano-reef.pl/...120#entry825220

Dzięki za reklamę ;-)

Wg. mnie sól jest spoko stosuje od 2 miesięcy i jest coraz lepiej odsyłam do postu 280 na poprzedniej stronie

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwaliłem , chwaliłem i przechwaliłem . Kupiłem niedawno partię soli BT sea salt nie ważne w jakim sklepie bo co winny sklep.

Woda do podmiany po wsypaniu soli robi się mętna. Nie ma żadnego osadu. Poprostu robi się mleko. Odrazu po rozpoczęciu mieszania pompą . Używam tej soli od pół roku i to pierwsza taka skucha.

Czy ktoś miał taki przypadek w ostatnim czasie?

Dodam tylko , woda po przefiltrowaniu ma 000 na TDSie

Jest to drugi z rzędu taki przypadek od otwarcia opakowania.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem reef a teraz sps i w obu przypadkach rozpuszcza się w max 15 minut, woda kryształ. Może trafiłeś jakaś wadliwa partie..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem reef a teraz sps i w obu przypadkach rozpuszcza się w max 15 minut, woda kryształ. Może trafiłeś jakaś wadliwa partie..

No właśnie te 2 paczki od Ciebie były bez zarzutu :)

Tak myśle ,że to jakaś felerna partia. Ale co za tym idzie klient nie zadowolony szuka innej alternatywnej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze woda po wsypaniu soli robi sie mętna to normalny objaw. Po 10 minutach mieszania powinna sie jednak wyklarowac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie? A już chyba kojarzę..:)

Jeśli jest z nią problem po prostu reklamuj, zazwyczaj nie ma z tym problemu w porządnych sklepach.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) ale 1 przypadek-tydzień temu mieszałem ponad 12h.

Dziś szykuję wodę do podmiany i widzę po 2h dalej jest mętna jak tydzień temu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic z niej już nie będzie, spróbuj reklamować w sklepie. Mieszałem kiedyś aż 48h wadliwa partie soli fm i mimo to zostal znaczny nierozpuszczony osad.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdzał czym realnie różni się sps od wersji reef po około 2 latach używania reef skusiłem się na wypróbowanie sps jedynym uzasadnieniem tej zmiany jest tylko to że akurat nie było reef więc wziąłem tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez używałem dosyć długo ta "słabszą" sol a zdecydowałem się ja zamienić tylko dlatego ze mogę kupić SPS  w tej samej cenie :) a co do widocznych zmian to trudno mi powiedzieć ponieważ daje tez preparaty od KZ ,zmiana jest widoczna ale nie wiem czyja to zasługa :P możliwe ze jednego i drugiego 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem tej soli długi czas. Niestety ostatnio w akwarium żle się działo z koralami i parametrami. Okazało się ,że ta sól po rozpuszczeniu takim jak zawsze mieła kompletnie niewłaściwe pH. To się działo też u dwóch innych znajomych a zostało potwierdzone przyjętą reklamacją znajomego w sklepie z Rudy Śląskiej. Zmieniłem na Kenta i uwierzyć nie mogłem jak wszystkie flaczejące korale się odrodziły. Tak więc przestrzegam przed wadliwą niedawno wypuszczoną do sprzedarzy serią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej soli w sklepach. Jak zniknęła na wiosnę, tak do dziś nie wróciła :( Wie ktoś, gdzie można dostać wersję Blue Treasure Reef?
A jeżeli nie jest już produkowana - to co polecacie zamiast niej (do akwarium bez twardych korali)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę na soli tej marki. I faktycznie tę zwykłą coraz trudniej dostać. Ja przesiadłem się na wersję "for SPS". Tą słabszą można jeszcze sporadycznie dostać na portalach aukcyjnych. Można spróbować też poprosić jakiś sklep o jej ściągnięcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z lepszych decyzji jaką podjąłem było zrezygnowanie z soli blue treasure :) Nie wiem, może nie nadaje się do małych kostek albo miałem walniętą partię. Mam gdzieś prawie nie użyty chyba worek, mogę zapakować i sobie wezwiesz kuriera bo od niedzieli na statku już będę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziu - a na jaką sól się przesiadłeś?

Też słyszałam o tej walniętej partii, dlatego podziękuję i nie zaryzykuję :D szukam teraz czegoś, co by mogło BT zastąpić, w cenie w miarę zbliżonej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red sea pro. Przez przypadek, miałem zamówić niebieską a przyszła Pro, tak już zostało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.