Skocz do zawartości
MST

Błazenek - dziwne "rzęsy" dookoła oka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum, ani w necie (może źle szukam) na nurtujące mnie pytanie, czy to co obserwuję od wczoraj u jednego z moich błazenków jest normalne, czy to jakaś choroba?

Zdjęcie wprawdzie słabe, bo ciężko moim nadpobudliwym błazenkom zrobić ostre zdjęcie, ale myślę, że widać wystarczająco dobrze:

thumb_nemus.jpg

Chodzi o te "rzęski" przezroczyste, które ma wokół prawego oka. Zauważyłem je dopiero wczoraj, jak wymieniałem świetlówkę. Rybka jest u mnie już dobre pół roku, a sam baniak stoi od lipca zeszłego roku.

Czy te rzęski są naturalne, to jakaś choroba, czy np. skutek "spotkania" z jakimś wieloszczetem lub wężowidłem?

Staram się samemu domyślać, ale nie wiem. Profilaktycznie założyłem na wylocie kaskady malutki woreczek z rozgniecionym czosnkiem.

Za pomoc i sugestię z góry dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grzyb jakiś jest.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błazenek miał coś podobnego. W dotyku było ostre jak jakieś koce. Ja go delikatnie złapałem do siatki i NIE WYCIĄGAJĄC z wody powyciągałem je sam małymi szczypcami chirurgicznymi trzeba także uważać aby nie uszkodzić rybki. Trzymałem go przy samej powierzchni tak aby leżał na boku, ale był zanurzony całkowicie w wodzie. Po zabiegu nie wychodził z ukwiała przez dwa dni, ale teraz śmiga aż miło patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem, bo mój jest straszliwie nadpobudliwy, a wręcz ma ADHD (nasuwa się powiedzenie "Jaki Pan taki...") i nawet nie myśli o spokojnym "leżeniu". :(

Na razie zobaczymy do jutra, czy czosnek coś pomoże. Jak nie to jutro podejście drugie do mechanicznego usuwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokladnie tak jak myślisz - skutek "spotkania" z wieloszczetem. Jeśli da radę i mozna złapać to lepiej mu to wyjąć, jeśli nie da rady to po kilku dniach mu to zniknie. Wytrze sie, sam sie pozbędzie. Wieloszczety maja jad wiec blazenek moze pływać lekko oszolomiony.

Pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już tak jakby ich mniej i są bardziej "wiotkie" (falują, a wczoraj sterczały sztywno), więc stwierdziłem, że nie będę "kropka" męczył i stresował, skoro sam sobie radzi i jakoś mu to nie przeszkadza w przepychankach z drugim "nemusiem".

Jutro zrelacjonuję czy coś się zmienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.