Skocz do zawartości
tomi1140

Firma Myciok Mikołów opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tu macie supma od Mycioka z przed 2 lat (wypukły czarny glut, 10-latek skleił by lepiej) i narożnik z akwarium 800 litrowego od erybki z sierpnia 2012. Zdjęcia bez komentarza, sami oceńcie.

W sumie jedyne co można powiedzieć dobrego o wyrobie Mycioka to że nie ciekło ale w dzisiejszych czasach to za mało.

Ale to trochę nietrafione porównanie. Nie wnikając czy A jest lepsze od B to wypadało by porównywać takie same rzeczy. O ile w sumpie mam szczerze gdzieś czy jest "fuga" i jak wygląda estetyka byle właśnie nie ciekło i było wykonane zgodnie z projektem to w wystawowym zbiorniku oczekuję wysokiej estetyki wykonania. Podobne podejście może mieć wykonawca Jeśli już to porównujmy jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkami.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,taki silikon przy dnie nie ma znaczenia,może nawet lepiej jak jest duża spoina bo tam jest największe ciśnienie,potem to jest przecież zasypane piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzemyk - nikt o zdrowych zmysłach nie kieruje się opiniami kont-widm.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie supma od Mycioka z przed 2 lat (wypukły czarny glut, 10-latek skleił by lepiej) i narożnik z akwarium 800 litrowego od erybki z sierpnia 2012. Zdjęcia bez komentarza, sami oceńcie.

W sumie jedyne co można powiedzieć dobrego o wyrobie Mycioka to że nie ciekło ale w dzisiejszych czasach to za mało.

Poprosiłbym o zdjęcia całości, bo szczerze mówiąc z takich małych fragmentów cięzko jest ocenić dokładnie końcowy efekt.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te 2 zdjęcia są żadnym porównaniem. Przede wszystkim to 2 różne rzeczy, jakbyśmy chcieli porównywać, to muszą to być 2 takie same zdjęcia tego samego elementu od 2óch firm. To tak jak porównywać fiata 126p (sump) z Lamborghini Gallardo (akwarium z opti) i zapytać czy widzicie różnice w wykonaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie...

Poza tym to jakieś stare akwarium sprzed kilku lat, niewiadomo jak eksploatowane, porównywane z nowym - tak jak, mówisz wystawowym.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się wypowiem w kwestii dokładności wykonania i powiem,że jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przejmował się wykonaniem klejenia.Miałem w życiu kilkanaście akwari i nie wiem jak były klejone bo po co ? teraz mam akwarium z AM jakieś super szlify,super klejenia,szyby OW i co ? Odpowiedź jedna wywalona kasa w błoto. Lepiej patrzeć co się ma w środku a nie na spoiny.Drugi raz bym tego błędu nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały temat tego Twojego pięknego zbiornika Marek i wiem ze w którymś poście napisałeś że cena AM jest taka jak firmy z Mikołowa...


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie supma od Mycioka z przed 2 lat (wypukły czarny glut, 10-latek skleił by lepiej) i narożnik z akwarium 800 litrowego od erybki z sierpnia 2012. Zdjęcia bez komentarza, sami oceńcie.

W sumie jedyne co można powiedzieć dobrego o wyrobie Mycioka to że nie ciekło ale w dzisiejszych czasach to za mało.

panowie nie chce nic mowic bo nie jestem specjalistą ale to akwa klejone czarnym silikonem stoi na fioletowej podkładce ktora ma takie ładne kwadraciki jak moja. o wielkości 0,5 x0,5cm i patrząc na zdjęcie wychodzi mi na to, ze szkło w tym nib 800l zbiorniku ma 0,5cm grubosci .... cos mi sie nie zgadza.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium klejone czarnym sylikonem to sump, to 2 foto jest od akwa 800l z erybki


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec zle przeczytalem. jak to sump to powinien yc klejony z wieeelka fuga. walimy tam reaktorami odpieniaczami nieraz jakas skała sie przesunie.... niech to bedzie trwale niekoniecznie estetyczne jak dla mnie


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium i sumpa klejone w Mikołowie.

Sump- Nawalone silikonu, że he,j ale to nie problem. Wygląda jak wygląda, ale tu nie o wygląd chodzi. Szyba 8mm, gruby, czarny silikon (taki zamawiałem) jest OK. Dużo wytrzyma.

Akwarium - Szyba OW 6mm. Prawie OK. Dopiero po zalaniu zauważyłem pęcherzyki powietrza na jednej frontowej spoinie na ok 1/4 długości. Mam nadzieję, że wytrzyma. Druga sprawa to "fabryczna" czarna okleina na tylnej szybie. Coś nie poszło i musiałem ją zerwać. Miała jakieś dziwne plamy. najwięcej było dookoła komina. Jak odkleiłem, to wydaje mi się, że był to nieusunięty silikon.

Zamawiałem to w okresie przedświątecznym, gdzie terminy były dość długie i mieli kupe roboty,ale to nie zmienia faktu, że standardy jakościowe muszą zostać zachowane dla każdego produktu.

Ich atutem jest niska cena w porównaniu do innych firm.

Dzisiaj miałem sen, że akwa pękło (na szczęście nie w domu) :smiling: i kleiłem drugie , ale w innej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie porównywałem sumpa do akwarium tylko standardowe wykonanie. Nie mówiłem erybce, żeby zrobili pięknie, bez fug, przeszlifowali brzegi itp a zrobili tak, bo to u nich jest standard. Wyroby z Mikołowa standard to glut z czarnego silikonu, chyba, że wyraźnie ktoś zaznaczy, żeby było inaczej. Jednych to wali, ale jakby mi zrobili 800-kę w taki sposób to była by masakra. Zbiornik dekoracyjny zrobiony z grubą fugą i czarnym silikonem traci wiele na wyglądzie.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, normalnie nic, tylko walnąć cegłą i wyrzygać się do środka :). Nie wiem, osobiście jakieś spoiny, kanty i fugi to ............. o szopenie. W życie nie zwracam na to uwagi. Jak inmar napisał, patrzy się na to co w środku. Co z tego, że ktoś ma idealnie wycyzelowane spoiny na białym silikonie, gdy w środku straszy wysyfiona tylna szyba?

Edytowane przez Przemek
Zenon - po co wulgaryzmy? (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zenon - po co wulgaryzmy?

A co, jeśli Administrator sobie bluzga to zwykłemu userowi raz na pięć lat nie wolno? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/background][/size][/font]

A co, jeśli Administrator sobie bluzga to zwykłemu userowi raz na pięć lat nie wolno? :D

niestety słuszna uwaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy widziałeś Administratora bluzgającego? Chyba że to pytanie retoryczne.

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... raz na jakiś czas ;-)...

I niech tak pozostanie - byle po 22.00 :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na forum jestem zalogowany już trochę, czytam i kompletuje sprzęt. Pisałem o problemach z "Myciokiem" i nie wyssałem sobie tego z palca. Udało mi się załatwić sprawę z tą firmą i wymienili porysowaną szybę. Akwarium juz stoi na szafce i nie jestem do końca z niego zadowolony ( pęcherze). W na początku lutego odpalam i pokaże i moje akwarium na tym forum.

Gdzieś powyzej pisałem co mnie spotkało i nie pisałem tego dla relaksu. Po prostu nie chciałem żeby ktoś z was miał takie problemy jak ja.

Pozdrawiam wszystkich

Krzemyk80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa tez u nich zamawiałem ( jest z czarnego gluta ) nie mam zastrzeżeń bo bedzie w szafce. Jak ma ktoś ochotę to zapraszam na piwko moze ktoś cos jeszcze doradzi :) przed startem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....

zamierzam co prawda kupić na dniach tzw. zestaw kompaktowy, jednak może ktoś z forumowiczów bardzo zadowolonych ze szkła wklei fotki (jak to powinno wyglądać)i da namiary na mistrzów rzemiosła szklarskiego ? Będzie łatwiej się zdecydować i popłynie trochę pozytywnej słonej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem wykasować - sami sie napierdzielajcie i obrzucajcie błotem

ok no to kilka słów

Mam akwa 500 l od Mycioka 12 mm szyba 3 wzmocnienia na gruby czarny silikon, bo tak chciałem

Pab Myciok proponował mi 10, bo to wystarczy, ale sam świadomie chciałem 12,

zostałem zapytany przy zamówieniu, jaki chcę silikon i jaka ma być spoina- pełen profesjonalizm

Akwarium działa 3 lata bez zarzutu, jest wykonane dokładnie i zgodnie z zasadami.

Jednak mała kwestia do Pana Mycioka

jeżeli z pełną świadomością wykonyje Pan akwarium niezgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tzn za cienka szyba, krzywe podłoż, to jest Pan sam sobie winny takiej opini.

Jako profesjonalista powinien odmówić wykonania zlecenia, mając świadomość, że nie zastosowanie się do zasad konstrukcyjnych naraża klienta.

Tłumaczenie się, że klient tak chciał, Pana nie tłumaczy.

Każda nagięcie wraca biczem.

Nadmieniam, że mam Pana akwarium i zawsze polecam.

Co do akwarii

- robota AM bardzo mi się podoba

- erybka - bardzo profesionalne akwarium, przy większym szkle Tomek proponował transport w cenie

- Przemek ze szczecina - akwa które miałem 180x70x70 12 mm 2 x opti szlif maszynowy, sump - 2150 zł z transportem, chyba nie mas obie równych - solidne szkiełka

Nie można natomiast mówić, że tylko jeden producent, a inni be.

jeżeli tak by było, to wszyscy kupowali by canona.

Każdemu zdarzają się wtopy, ale najważniejsze jest jak producent podejdzie do tego i jak rozwiąże sprawę.

jeżeli natomiast odbiera wadliwe jego zdaniem wykonanie jako końcowe, zalewa i dopiero po czasie wylewa żale swojej świadomej zgody, to jego sprawa.

Bo jeżeli wada wychodzi po czasie, to inna sprawa.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.