Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy czytam opisy Waszych, szanowni forumowicze, baniaczków, to prawie każde oświetlenie jest kombinowane. tzn. łączone, np, led i t5 lub HQI i t5. Mam pytanie, czy można pociągnąć na samym HQI? Bo rozumiem, że w innych przypadkach chodzi o to, że wcześniej pali sie atynika (czy cuś podobnego ;)) a dopiero potem reszta. A gdyby zostawić tylko HQI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna tylko po co...? Chodzi o to ze porzadnie nie dobierzesz barwy, majac led albo t5 mozesz troche pomieszac kolorami, pozatym hqi w kostce mozesz oswietlic cala powierzchnie dna ale jak masz dlugi baniak to boki beda niedoswietlone, ja mam ledy i bardzo sobie je chwale.


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak, dobre Led-y kosztują majątek, chińskie, cóż zdania mocno podzielone. A jak weźmiemy pod uwagę estetykę, to zdecydowanie lepiej wygląda jedna lampa powieszona nad akwa (np otwartym, bez obudowy czy korony) niż plątanina różnych rozwiązań - lamp i plątających sie kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre lampy HQI też kosztują majątek. I można kupić bez problemu lampę kombinowaną HQI +T5. Przy odrobinie smykałki lampę HQI +T5 można zrobić też samemu - w jednej obudowie z raptem dwoma kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy to rzecz gustu a poniekąd moda. Tylko w niewielu przypadkach to oszczędność energii.

W kuluarach wiele sie mowi, ....cyt chętnie bym wrócił do poprzedniego oswietlenia, ale po wykosztowaniu sie na sprzęt kolejna zmiana nie wchodzi w grę.

Mozna dołożyć jakiś led dla blikow czy RGB dla poprawienia wfektow wizualnych, ale dla mnie dwa fakty mówią za siebie.

Od ponad 3 lat LED-ow na rynku TOTM był bodajrze 1a najwięksi świata akwarystycznego nadal pozostaja przy tradycyjnym oświetleniu.

Co do tematu, mozna samo HQI, ale efekt dla oka będzie nie dokonca jak i spektrum dla korali.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz to mam do sprzedania lampe 150w hqi + 2x24w t5;) jak jestes zainteresowany to odezwij sie na priv


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.