Skocz do zawartości
bopp79

Deltec APF800 + NJ4500 + hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Łączę w całość mój system, wcześniej póki była sama woda i mała ilość skały pracował mały odpieniacz wewnątrz akwarium, teraz dołożyłem skały i w końcu próbuję połączyć wszystko w całość.

Mój system wygląda jak na załączonym zdjęciu (kiepska jakość ale wszystko widać), spływ i powrót 32mm wężami, trójnik na 20mm do odpieniacza i za trójnikiem zawór.

Problem polega na tym, że chyba mam za mocną pompę (tak mi się wydaje) w stosunku do mojego systemu, bo woda jest szybciej wypompowywana z sumpa niż zdąży do niego wpłynąć, nie pomaga otwarcie zaworu za trójnikiem bo wtedy poziom wody w odpieniaczu spada do polowy wysokości kolumny i piana nie dochodzi nawet do krawędzi kubka.

post-9167-0-61500700-1353149705_thumb.jpg


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odpieniacz nie powinien stac na dnie sumpa ?

Moze masz za malo wody w obiegu ?

Mozesz zamiescic zdjecie sumpa z odpieniaczem, na ktorym bedzie widoczna rowniez pompa odpieniacza ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz może stać w dowolnym miejscu, to bez znaczenia.

Pompę masz dużą, odpieniek potrzebuje max 1300 l/h przepływu, czyli reszta zostaje na obieg-sporo. Na pewno potrzebny jest zawór na wlocie do odpieniacza, bez niego będziesz miał problem z ustawieniem. Zresztą popatrz tutaj.

Jak dużą masz komorę pompy obiegowej? Czy spływ ma problem z odbiorem całej wody (nie masz rewizji?), czy pompa zaczyna pracować na sucho?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora samej pompy ma wymiary 17x29x25(h).

Rewizji nie mam. Spyw nie ma problemu z odbiorem wody, jest nawet jeszcze troche zapasu.

Zadnej pompy nie puszczam na sucho ale jak pompa obiegowa wypompuje wode to zaczyna pracowac na sucho dlatego obieg mam narazie wylaczony i odpieniacz teraz tez nie pracuje. Mam pomp꠫tma 1600 l/h wi꣠tymczasowo j podcze jako obieg

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edytowane przez bopp79 (wyświetl historię edycji)

http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obiegówki nie puszczasz na sucho, ale zaczyna tak pracować podczas rozruchu przez zbyt małą jak do tego modelu komorę pompy. Do jakiego zbiornika ma być docelowo ten zestaw?

Obecna konfiguracja to moim zdaniem proszenie się o kłopoty. Brak rewizji, trójnik i zawór na spływie, zasilanie odpieńka-dużo miejsc, które mogą narobić problemów. Wystarczy, że ślimak czy glony przytkają zawór, więcej wody popłynie przez odpieniek, ten przeleje i już masz mokro w szafce.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma około 375L.

W sumpie mam drugą komorę trzy razy większą i mógłbym przenieść pompę ale nie zmienia to faktu, że woda za wolno wypływa z odpieniacza.

Podpiąłem narazie pompę 1600l/h i narazie wszystko dobrze, pieni i obieg jest.

Na spływie jest sitko spływu więc glon czy ślimak się nie dostaną do zaworu a przed sitkiem jest jeszcze grzebień przelewowy.

Edytowane przez bopp79 (wyświetl historię edycji)

http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się zdecydowałeś zasilać od pieniacz ze spływu ? do jego zasilenia wystarczy pompa 800l,

Ja mam odpieniacz w komorze z pompą ,poziom wody reguluje czujnikiem dolewki

pompa wystarczy 3000l/h

wstaw zdjęcie całego sumpa

właśnie mnie olśniło masz pompę w złej komorze, przenieś ją do komory gdzie jest spływ z odpieniacza

a ta komora powinna się przelewać do tej drugiej

opcja 2

jeśli spływ nie ma problemu z odbiorem to masz za mało wody w obiegu (za mała przegroda) zanim napełni akwarium to wypompuje wodę z sumpa

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mojego sumpa, jest duży nie ład bo caly czas coś kombinuje, chyba kupie pompe NJ1200 i z niej puszcze zasilanie deltec'a i sumpa obroce tak, że komora po prawej stronie w któsrej stoi teraz pompa będzie po lewej i do niej będzie spływala woda z odpieniacza.

I jeszcze jedno pytanie, hydraulike kleiłem tanganitem, czy jest jakaś metoda rozklejenia rurek?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

post-9167-1353260744,06_thumb.jpg


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdy do sumpa wlejesz jeszcze jedno lub dwa wiadra wody, to bedzie dobrze.

Rurki sklejone Tangitem mozesz jedynie ciac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.