Skocz do zawartości
maskonur

Ile ryby przyjmie Phosguard?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do chemika lub biologa...

Ostatnio sypnela mi sie obsada w akwarium, 7 z 10 ryb popłyneło na wieczną rafe. Z 7 sztuk znalazem tylko jednego małego błazna - reszta została gdzieś miedzy skałami :/

stad moje pytanie - ile fosforanów dostarczyłem do akwarium taka ilością "pokarmu"? Teoretycznie mam phosguarda w sumpie ale chyba nie daje rady przyjąć wszystkiego.. I tak sie zastanawiam - czy już zużyłem całą pojemość adsorbentu czy jeszcze nie...

ot, takie rozważania przy porannej kawie ;)

pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U sporo tych rybek padlo,sadze ze juz dawno phosguard wyczerpal swoje mozliwosci,przy takiej dawce fosforanow lal bym tzw.atrament od Microbelift.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wiarygodnie tego nie policzy, pozatym zdechłe ryby dostarczą nie tylko fosforu. Jeżeli masz Kraby i inne skorupiaki to pewnie je "przerobią" jeżeli nie to moga dlugo gnić.

Mierz parametry na bierząco NO3, NH4, i PO4 w razie potrzeby rób dużą podmiankę tak 20-30%. Zresztą jak miałeś katastrofę w zbiorniku to podmianka tak czy siak jest wskazana.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj watek fala o przejsciu z kulek na zeostart. Zwlaszcza kilka ostatnich stron. Tam analizujemy temat pochlaniania PO4 przez rozne adsorbery

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kulki Phosguard zrobią się beżowe to już przestają pochłaniać PO4.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci (jak juz wczesniej pisal Pante) ze wiekszosc z tego co padlo zostalo przerobione od razu przez kraby , wieloszczety i generaknie wszystko co siedzi w skalach. Mi kiedys zdechl pokolec (tak z 8cm) zauwazylem go jak juz musialem wieczorem z domu wyjsc wiec zostawilem, po przyjsciu zapomnialem a rano juz tylko szkielecik byl z kawaleczkiem glowy.

adsorbent wymien na nowy odpieniacz na mokro i nie powinno byc problemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz...

robie dokładnie to co radzicie... kontrola parametrów, dodatkowa porcja bakterii, i niedługo wymiana wody.

poszukam szczegółów na wątku o zeostarcie (czytałem pierwsze strony z zaciekawieniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeostart3 to syf którty nie działa i sie go nie tykaj,kup flaszke i lej wodeczke.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek , on dziala w brew pozorom :-)

Kwestia poprawnego uzytkowania w odpowiednim zestawie :-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeo nie leje tylko Biodigesta w ramach unormowania zbiornika...

problemy sie zaczyly kiedy do kostek nitra-guard dolalem VSV... teraz probuje ustabilizowac biotop, i uratowac co sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie moge tego pojąć , dlaczego ruby padają ??? Akwarium morski mam prawie 20 lat i nigdy,powtarzam nigdy nie padła mi ryba z innej przyczyny niź ze starości .Ale jak padły to moim zdaniem system da temu rade jeśli wszystko prowadzone było z "głową" i nie trzeba do tego żadnych "cudów" typu Phosguard.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare tygodni zobaczysz co przejelo miesko z rybek a beda to duze wieloszczety i dzikusy.

U mnie kiedys tak bylo ze po misiacu od pomuru pijawijy sie giganty. Wieooszczety zjadaja rybki w mig

pozdrawiam

Remek


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare tygodni zobaczysz co przejelo miesko z rybek a beda to duze wieloszczety i dzikusy.

U mnie kiedys tak bylo ze po misiacu od pomuru pijawijy sie giganty. Wieooszczety zjadaja rybki w mig

pozdrawiam

Remek

A wedlug mnie zjadaja ale martwe.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie moge tego pojąć , dlaczego ruby padają ??? Akwarium morski mam prawie 20 lat i nigdy,powtarzam nigdy nie padła mi ryba z innej przyczyny niź ze starości .Ale jak padły to moim zdaniem system da temu rade jeśli wszystko prowadzone było z "głową" i nie trzeba do tego żadnych "cudów" typu Phosguard.

Dokładnie. Co prawda z morszczyzną mam niewiele doświadczeń w tym względzie, ale w słodkim zdarzało mi się, że podczas wyjazdu padł np. skalar wielkości dłoni (dorosły), przy sensownej obsadzie, roślinkach i bakteriach poprawnie wprowadzonych, zbiornik jest w stanie przeżyć b. duzo.

Np. ostatnio zapowietrzyły mi się dwa filtry u palet (320 l wody, piachu i zielska). Obsada - 12 palet, 4 skalary, plecostomus i duch amazonki - po 20-25 cm długości. Plus ok 50 rodostomusów i neonów. No i bocje, kiryski... słowem przerybione na maksa...

Po dobie stania, z premedytacją odpowietrzyłem filtry, z wody zrobiła się kawa. Mocna kawa.

Podmieniłem 40 l wody, dodałem bakterii...

Testy robione codziennie i ryby, nawet nie zauważyły tego...

Morskie też mam mocno obciążone, miękkie i lpsy też swoje dołożą. Bakterie podaję, odpieniacz nie przewymiarowany, piana wilgotna (litr na dwa dni), refugium z dużą ilością zieleniny i gąbka...

A wszystko żyje, pompuje... Co prawda z twardych mam tylko kilka szczepek seratipory, montipory, acroporę tumidę. No i wszystko poza tumidą rośnie na maksa :) Tumida rozwija się w nocy. Ale to jest do przyjęcia dla mnie.

Słowem, zrozumienie procesów i właściwe bakterie stosowane zgodnie z instrukcją, to podstawa :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadaja martwe zanim zdaza gnic i syfic

pozdrawiam


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.