Skocz do zawartości
Mystik

[240l] - Mordor by Mystik

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne kolorki, lampa samoróbka? Ten żółtek to jakiś zabiedzony wygląda- czyżby przegrywał walke o jedzenie z hepatusem? Pozdrawiam

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolorki, lampa samoróbka? Ten żółtek to jakiś zabiedzony wygląda- czyżby przegrywał walke o jedzenie z hepatusem? Pozdrawiam

Żółtek jest zawsze pierwszy do żarcia :) Ale przekarmiany nie jest. Zresztą generalnie nigdy ryb starałem się nie przekarmiać.

Lampa firmowa (Aquatronic), 150W/55cm. A ładne kolory to są jak się po 18.00 zmniejsza natężenie kanałów "białych" w stosunku do blue. Wtedy dopiero korale wyskakują. No ale wiadomo, że aparaty fotograficzne nie chcą tego ładnie uchwycić. Dobrze, że oko daje radę i gęba się uśmiecha :D

Ostatnio podskoczyło i PO4 i azot i tak kombinuje, żeby to zbić. W tej chwili Rowaphos i purigen zaczął się kręcić, ale jak pisałem, wolę coś bardziej "naturalnego". Tylko ten czas, żeby to wszystko zrobić :D

pozdrawiam


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie widzę zdjęć ale baniak bajka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą niechęcią do grzybków ta skałka z kolorowymi grzybami robi wrażenie :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Powiem, że grzyby wychodzą mi najlepiej :D

A poważnie, to już wiele razy z nimi walczyłem, zresztą podobnie z zoasami i jest to, przynajmniej w moim akwarium, walka z wiatrakami :D

Staram się jednak "zalesiać" sps-ami.

pozdrawiam


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego balling'a stosujesz ?


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny banaczek, gratuluję!

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piekne, ale ten żółtek wydaje mi się strasznie chudy... mój zupełnie inaczej wygląda. Boczki ma zaokraglone i nie widac zadnych kości/ości pod skórą. Czy Twój to starszy osobnik i taki wygląd jest normalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No starszy to on chyba jakiś bardzo nie jest.

Może mój żółtek jest tak fotogeniczny, że się na zdjęciach zapada.

Ale ponieważ nie jestem gupkiem i nie upieram się "bo tak", to jak dwie osoby mówią, że jest zapadnięty, to się mu przyjrzę dokładniej.

Dzięki za uwagi.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, przyglądaj się podczas karmienia. Mój ma okrągłe boczki, żadnego załamania nie widac na ciele, ani kregosłupa, ani pod skrzelami.

U mnie karmienie wyglada tak, że wiekszoś rybek na widok kubeczka juz jest pod taflą wody i potrafia nawet do tego kubka wejśc i z niego wyjadac. Zółtek jednak nie pływa tak wysoko, więc zanim cos sfrunie niżej, to musi poczekac. Powinien miec w diecie duzo roslin, takich jak algi nori czy mlecz. Idealnie by było, gdyby skały byly wlochate od glonów, ale nikt nie chce włochatych skał, więc trzeba żółtkowi zapewnic inną roslinnośc. Mój zjadał tez ze smakiem banana, ale ktos napisał, że pewnego razu po bananie padły mu wszystkie krewetki, więc teraz boję sie podawac. Olera wie, czym są pryskane i ile tej chemii do samego owoca się dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.