Skocz do zawartości
jacekberetłódz

wczasy 2013 EGYPY co polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tuptus

jak takie wymagania to tylko marsa alam. :)

Dookoła pustynia a przy hotelu zatoczka ze skarbami pod wodą :thumbsup:

Spanie, jedzenie, picie i nurkowanie! :D

Warto zabrać więcej kart pamięci do aparatu, fajnie mieć aparat z którym można nurkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj port berenice - jeszcze bardziej na południe ale nie wiem czy polskie biura tam latają. Ew może pomyśl o dahabie - ja byłem kiedyś i było nieźle ale obsługa natarczywa jak cholera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Dahab, Sharma to miasto naganiaczy i komercyjny kurort z resztkami tego co można było podziwiać kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym wzgledem w Egipcie jest coraz gorzej. Niedawna rewolucja i nieudolnosc nowego rzadu z jednej strony hamuja wolny rynek a z drugiej odstraszaja turystow. Dlatego uwazam ze nachalnosc naganiaczy, jako efekt zmian bedzie wszedzie. Na szczescie nowy rzad widzie ze turystyka w Egipcie to zyla zlota wiec w takich miejscach jak np Sharm, Hurgada etc jest bardzo bezpiecznie. Jesli o mnie chodzi to mimo naganiaczy polecam Sharm.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat

Byłem już w Egipcie dwa razy(hurghada) zaliczyłem fakultety które trzeba zaliczyć - kair,luxor,izrael..... w przyszłym roku interesuje mnie wyłącznie krótki pobyt(7 dni) i nurkowanie . Wiem że hotel Farana w Sharmie cieszy się na forum powodzeniem , a co jeszcze możecie polecić ????? :question:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy hotel w Sharmie z pierwszej linii brzegowej ma rafę. Co do hoteli należy czytać opinie np: holydaycheck.pl albo wakacje.pl Z hoteli w których byłem a nie wyglądają jak bagno kolejno od dobrych - Dream Beach(ładna rafa)Shores Amphoras(łagodne zejście fajna rafa)Iberotel Club Farana(wiadomo:))Grand Plaza Resort(trochę daleko do rafy)Tropicana Grand Azure(daleko do morza)Melia sharm(b.dobry) Dwa najdroższe w których byłem cena za jakość, niema się czego czepiać ale czy warto wydać tyle na egipt FourSeasons oraz Savoy Sharm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz spokoju i dobrej obsługi to polecam Sea Star w Hurgadzie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy hotel w Sharmie z pierwszej linii brzegowej ma rafę. Co do hoteli należy czytać opinie np: holydaycheck.pl albo wakacje.pl Z hoteli w których byłem a nie wyglądają jak bagno kolejno od dobrych - Dream Beach(ładna rafa)Shores Amphoras(łagodne zejście fajna rafa)Iberotel Club Farana(wiadomo:))Grand Plaza Resort(trochę daleko do rafy)Tropicana Grand Azure(daleko do morza)Melia sharm(b.dobry) Dwa najdroższe w których byłem cena za jakość, niema się czego czepiać ale czy warto wydać tyle na egipt FourSeasons oraz Savoy Sharm

no o.k. , dzięki za info o hotelach.....

a jeżeli chodzi o nurkowanie to masz jakąś sprawdzoną baze-firme w Sharmie , czy może wystarczy zdać się na oferte rezydenta ...?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na rezydenta nie ma co liczyć, na lanzarote był rejs statkiem podwodnym (rejs to dużo powiedziane) rezydentka siedzi ileś tam lat i jeszcze nie miała okazji płynąć więc polecać może bo ma z tego $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jungle Park w Hurgardzie. Jak wlozysz 20 $ do paszportu w recepcji dostaniesz lokalizacje jaka. Ci odpowiada


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o.k. , dzięki za info o hotelach.....

a jeżeli chodzi o nurkowanie to masz jakąś sprawdzoną baze-firme w Sharmie , czy może wystarczy zdać się na oferte rezydenta ...?

Ja tylko snurkuje ale przy kilku hotelach były firmy które się w tym specjalizują. Na rezydenta bym nie liczył choć pewnie można zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz TOTALNEJ ciszy i spokoju, a zarazem innego Egiptu niż dotychczas to może Hamata. Ale ostrzegam że to jest totalne wygwizdowo i poza nurkami i kajciarzami nikt się tam prawie nie zapuszcza. To już jest prawie Sudan (ok 100km do granicy z Sudanem) i to co tam znajdziesz kompletnie nie przypomina Egiptu, a raczej wspomniany Sudan :).

Z wylotami z Polski właściwie jest tylko 1 z 3 hoteli w okolicy 100km - Wadi Lahmy Azur 4* soft all inclusive

http://www.sloneczni...ype=F&spane=air

Hotel niewielki (ok 100 pokoi) bardzo klimatyczny i ze świetnym jedzeniem. Ma całe zaplecze (baseny, amfiteatr, plaża z piękną rafą, centrum nurkowe), ale na rozrywki nie ma co liczyć (chyba że w szczycie sezonu i po włosku).

W okolicy są 2 bardzo dobre bazy nurkowe - niemieckie ORCA, gdzie mają nawet reabreathery. W zasięgu 1-1,5h łodzią są sajty nurkowe gdzie na 90% spotkasz delfiny i rekiny.

Wróciłem z Hamaty w zeszłym tygodniu - tutaj masz fotki z któregoś z naszych poprzednich wyjazdów

http://nano-reef.pl/...00km-od-sudanu/

Edytowane przez smk (wyświetl historię edycji)

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy dla samych raf koralowych warto wybrać się do Egiptu? bo szczerze mówiąc poza rafami nie widzę żadnych plusow.

i który miesiąc jest najlepszy na snoorkowanie?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś Piramidy i świątynie albo góry na Synaju, górę Mojżesza wschód słońca ,przejażdżki kładem po pustyni,rejs statkiem po Nilu,tamtejszy smak owoców i dań.Egipt to nie tylko rafy.

W Egipcie lato trwa cały rok najchłodniejsze są miesiące zimowe gdzieś od połowy grudnia do powiedzmy lutego ale i tak temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 22C-25C choć czasami są anomalie.Najlepiej jechać od września do grudnia lub od marca do końca maja potem jest za gorąco temperatury przekraczają 40C i się nie da wysiedzieć

Edytowane przez baz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A widziałeś Piramidy i świątynie albo góry na Synaju, górę Mojżesza wschód słońca ,przejażdżki kładem po pustyni,rejs statkiem po Nilu,tamtejszy smak owoców i dań.Egipt to nie tylko rafy."

-Nie widziałem Piramid i świątyń - fakt, na pewno warto, ale problemem jest lokalizacja kurortów nad morzem czerwonym a odległość do Gizy.

-nie, ale przypuszczam że niewiele się to różni od wschodu słońca w innych górach. Wschód Słońca w Dolomitach pewnie nie jest gorszy.

-przejażdżka kładem po pustyni - raczej nie skorzystałbym - nie widzę w tym atrakcji.

-rejs statkiem po Nilu - nie widzę w tym też większej atrakcji, ale BTW - gdzie Sharm a gdzie Nil?

Generalnie podtrzymuję pytanie dalej - czy dla samych raf warto? Bo alternatywa jest naprawdę bogata - cały basen morza śródziemnego z sympatycznymi, niezaczepiającymi ludźmi, również bogatą ofertą zabytków, pysznym jedzeniem po którym nie ma akcji na tronie. I oprócz Piramid których i tak bym nie zobaczył ze wzgledu na odległość Sharmu od Gizy nie widzę argumentów przemawiających za Egpitem poza właśnie rafami koralowymi...

jak tam jest teraz z bezpieczeństwem w Egipcie? Zaczepianiem kobiet itd?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Sharmu i Hurgady są organizowane jednio-dniowe wypady do Kairu gdzie można zobaczyć sfinxa piramidy ,muzeum Kairskie odbyć rejs po nilu ,zobaczyć sam Kair i ludzi tam mieszkających to coś czego w eu nie zobaczysz mimo że taka wycieczka jest męcząca bo jedzie się całą noc to i tak warto ale jak kto woli nikogo nie namawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie coś za coś.... jedzie się całą noc w egipskim starym autobusie z konwojem policji... koszmar połączony z późniejszą atrakcją - tak rózowo więc nie jest.

a tak w ogóle to ta wycieczka to koszmar bo wszystko w biegu - w ofercie wycieczki można przeczytać np. "Jeśli będzie czas przed obiadem można też wybrać się na krótki rejs po Nilu"

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze baz prawisz, podróże najlepszą lekcją życia, a Egipt to prawie uniwersytet- co prawda nie utarte szlaki turystyczne ale zawsze. A jak ktoś chce całe życie w oślej ławce siedzieć to nic nie poradzisz.

Dla chcących coś zobaczyć polecam jeszcze Aleksandrie i np nurkowanie w M Śródziemnym jako wolontariat przy podwodnych wykopaliskach archeo. Przy tym nawet rafa wysiada.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam trzy razy w Egipcie i nie widziałam nic, ani piramid, ani Luksoru, Kairu, doliny królów czy innych atrakcji (ze względu na syna- był za mały na takie wyprawy). Jednak mimo to pojadę czwarty raz w listopadzie. Dla samej rafy warto, uwierz mi :) Jestem zakochana w Egipcie. I pomimo tego, że wcześniej jeździłam Włoch, Hiszpanii, Turcji, Chorwacji i Grecji to długi czas opierałam się przeciwko wycieczce do Egiptu, właśnie ze względu na zemstę faraona i natarczywość sprzedawców. Żałuję, że tak długo zwlekałam, nigdzie nie było tak cudownie jak tam.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku bylem 7 lub 8. Widzialem w zasadzie wszystko co chcialem i szukam innej miejscówki na wakacje niż egipt. a polecam nieustannie Marsa Alam, lub jesli się da - jeszcze dalej na południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.