Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie czy tam naprawde sa kamienie zeovitu ??

to jest czysty mineral zeolit czy jakos modyfikowany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeolit to ogólna nazwa, różne kamole różne związki pochłaniają. Różne wyrobiska, rożne składy chemiczne różne działacie. Te które są sprzedane jako zeovit są, powiedzmy, wyselekcjonowane dla akwarystyki morskiej, niektórzy próbowali zastąpić zolitem do słodkiego ale z tego co wiem nie działały.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee no pytam bo sam zeolit mozna dostac normlanie do kupienia

i z opisow pochlania wszystkie zwiazki jak ten paczkowany ze sklepow akwa'''

skad moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup, spróbuj, opisz.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, bardzo czesto opisujesz swoje problemy w akwarium. Chcesz zaczac nowa metode? To rob tak jak KZ przykazal a Ty juz na wstepie kombinujesz jakby tu zrobic inaczej niz w instrukcji. Moze wlasnie stad Twoje problemy?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że "normalne" zeolity, które w handlu są od dawna wciągają wapń, dlatego nie mają zastosowania w akwarystyce morskiej, natomiast "wyselekcjonowane" zeolity, czyli te które możemy stosować, wciągają jak każdy wie w głównej mierze potas.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, bardzo czesto opisujesz swoje problemy w akwarium. Chcesz zaczac nowa metode? To rob tak jak KZ przykazal a Ty juz na wstepie kombinujesz jakby tu zrobic inaczej niz w instrukcji. Moze wlasnie stad Twoje problemy?

JA TYLKO PYTAM !!

pozatym to nowe akwa jeszcze nie wystartowalo ,,, dlatego pytam przed a nie w trakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos znalazlem w poradniu KZ

.....Nasza mieszanka sklada sie z trzech roznych zeolitow. Zostały one wybrane pod kątem właściwości

absporpcyjnych występujących w akwarium związków organicznych takich jak PO4 i NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.