Skocz do zawartości
lukaszra

wentylatory w ATi sunpower

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

A czemu się nie wyłączają? Swiatlo zgaszone lampa zimna a one kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moze masz podpiete na osobnym obwodze ja mam czasmierz do niego wpiety przedłuzacz jak lampa sie zapala wlaczaja sie wiatraki jak gasnie wiatraki sie wylaczaja lampa + wiatraki wepnij w jedna listwe , nie ma opcji zebyy sie nie wylaczyly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam taką lampę , świetlówki są na dwóch obwodach ,plus wentylatory. Zastosowałem dwa włączniki czasowe pierwszy uruchamia dwie świetlówki plus wentylatory , drugi kolejne 4 .Lampa świeci najpierw 2 świetlówki +wentylatory , po pewnym czasie uruchamiają się kolejne 4 świetlówki, wyłączają się  4 , następnie 2 świetlówki

plus wentylatory

Chyba nic nie pokręciłem 

Edytowane przez bonio61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

I tak zrobię dam rozdzielnik w czasówke na wentylatory i 2 swietlówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świtlówki zapalają się 2 i 5 ,potem 1 3 4 6

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzisiaj zobaczyłem ze 2 świetlówki zgasły na 15 sekund. Wentylatory chodzą. Lewa strona chłodniutka a z drugiej gdzie ulatuje ciepłe powietrze no raczej gorące. U was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona po której wychodzi przewód zasilający jest chłodniejsza ,po przeciwnej jest cieplejsza . Nie zauwaźyłem źeby przygasały mi świetlówki . Ustaw zasilacz wentylatorów na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam na pełną moc. Możliwe że nie wsadziłem dokładnie świetlówek bo robiłem to na wiszącej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ATI ma to do siebie,że po przekroczeniu temperatury ustawionej na bezpieczną wyłącza świetlówki. Precyzyjniej ustawia lampę na 70 % mocy świecenia. Do czasu "ostygnięcia" może być ,że wyłączyła całkowicie Ci 2 świetlówki stąd Twoja reakcja. Zerknij czy nie ma na wyświetlaczu w lampie znaku ! jeżeli posiadasz lampę ATI w wersji DIMM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam zwykłą, ale faktycznie robi tak jak temperatura przekroczy jakiś zakres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się to zdarza często to masz rozwiązanie  problemu. Czeka Cię czyszczenie wentylatorów to po pierwsze. Drugim punktem obsługi to sprawdzenie czujnika temperatury w lampie ( czy się nie odkleił i czasami nie dotyka świetlówki - związane z temperatura i wyłączaniem świetlówek). I trzecia najprostsza część to czy pleksa jest dosunięta do końca prawej strony. Niby proste ale bardzo ważne przy tej lampie, gdyż jest to część odpowiedzialna za przepływ powietrza i chłodzenie świetlówek. ( czytałem ,że niektórzy pozbywali się pleksy całkowicie i tym samym wykańczali sobie lampę ).Myślę ,że trochę naświetliłem temat. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzięki, lampa nowa ale z tą pleksą sobie jutro sprawdzę bo może krzywo wsadziłem jak osadzałem świetlówki. Zdarzyło się to pierwszy raz od 3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wymieniał ktoś wentylatory? Są jakieś lepsze niż ori? Moje trochę buczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kicha po wymianie kondensatora dziś brakło prądu i niestety nie wiem ile czasu. Po powrocie z pracy lampa wyłączona na wyświetlaczu tylko pasek tekstowy zapikselowany.

Po wyłączeniu z prądu kilku krotnie na około 10-20min w końcu zaskoczyła, ale nadal pasek był. Po ponownym odczekaniu 20min zaskoczyła z danymi lampy lecz zegar i data wyzerowane:mellow:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.