Skocz do zawartości
Lurthel

Czy to rozgwiazda? Asterina?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dokonałem odkrycia prawdopodobnie pierwszego mobilnego organizmu w akwarium. Zbiornik ma 3 dni więc nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko. Gdyby się nie poruszyło uznałbym że to kawałek skały. Z tego co znalazłem na forum, prawdopodobnie to Asterina, ale pewności nie mam, dlatego też proszę o identyfikacje.

Na zdjęciu znajduje się pomiędzy dwoma kawałkami skały w szczelinie.

img0354fp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wywalał, je glony a ślimaka na razie nie wpuścisz.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio namnożyło takich niebieskich asterin,ciekaw jestem czy są szkodliwe.Mają jakichś naturalnych wrogów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się nie każda... moje są całe białe i są grzeczne :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mial ich setki to nie ważne co będą robiły.. nie będziesz ich chciał.. jak będzie ich setki to glonów może nie starczyć.. no i później to tylko krewetka na rozgwiazdy...


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich rozmiarów dorastają dorosłe osobniki? Ta ma max 1cm średnicy. Czytałem że są dwa gatunki, jeden żywi się glonami drugi koralami. Da się je jakoś rozróżnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też jedly tylko glony......ale od pewnego czasu zabrały się za zoa i inne. W zeszłym tygodniu znalazłem taka wielkości jak dwa złote, ledwo oderwalem od skały.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jak dla mnie zależy od akwarium w 30 l, są dużo mniejsze jak w reefmaxie, a populacja sama się kontroluje w zależności od ilości pożywienia.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja u siebie w zbiorniku mam od dłuższego czasu może nawet dłużej :) kilka maluchów. Raz więcej raz mniej i nigdy nie widziałem ich szkodliwego wpływu w moim zbiorniku.

Edytowane przez Maxgolonek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mają jakichś naturalnych wrogów ?

Tak. Krewetka Hymenocera elegans żywi się tylko Asterinami. Bez nich ginie z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Asterinami się żywi, trzeba uważać na inne rozgwiazdy w akwarium.

U mnie hymenocera wykopała dużą rozgwiazdę piaskową i odcięła jej ramię, po przeniesieniu do sumpa i stałym dostarczaniu asterin padła z głodu :(

Widać wolała zginąć niż jeść asteriny, ale piaskowa rozgwiazda nawet 8-10 razy większa od niej to jej smakowała.


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z 50szt bialych asterin i sa wedlug mnie bardziej pozyteczne niz szkodliwe, ja bym zostawil


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostawię, jako że nie mam jeszcze korali to nic mi nie grozi. Na razie zwiedza sobie akwarium, zrobiła już ze 2 okrążenia w okół po szybach :).

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • mam asteriny i od dłuższego czasu zastanawialem się co lub "kto" z moich pupilów wcina mi zoa ?
  • jestem już prawie przekonany że to one ,ale niestety za pózno ,bo z moich zoa nie zostało już nic ,na dodatek ostatnio przestało wogóle polipować briareum i jakież moje zdziwienie kiedy ruszyłem skałkę a z niej zaczeło spadać tych rozgwiazdek dziesiątki :( więc raczej już dla mnie mniej niż więcej pożyteczne ...


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.