Skocz do zawartości
Graal

[36l] pierwsza solniczka miękko-glonowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przedstawiam moja pierwszą solniczkę i zarazem poligon doświadczalny. Akwarium zalane 3.01.12, przeżyło dosyć burzliwy okres dojrzewania, sporo moich błędów, mega atak glonów w trakcie wakacji, Wreszcie, mam nadzieję, akwa jest w miarę stabilne (jeśli w ogóle można mówić o stabilności w takiej szklance) i zaczyna wyglądać jak normalna słona bańka. wiem, że jeszcze dużo pracy trzeba w to włożyć, ale z każdym miesiącem coraz więcej wiem i mam nadzieję że to wszystko się nie zawali. W planach więcej korali miękkich, zwłaszcza zoasów, oraz glonów. Czegoś bardziej "mobilnego" na razie nie planuję.

Dane:

Wymiary: 30x40x30

Filtracja, cyrkulacja: fzn-2 ze skała i adsorbentami (zastanawiam się, czy nie wyrzucić adsorbentów na koszt skały, koralia nano

Ogrzewanie: Jager 50W

Światło: lampka aquaela

Zwierzaki/rośliny: clavularia, sarcopython, sinularia, zoa, palythoa, caulerpa taxifolia i 2 inne gatunki glonów, kosmici ze skały

Fotki:

201211291516.jpg

201211291518.jpg

201211291517.jpg

Edytowane przez Graal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne , mi sie podoba , posadz briareum na dole tylnej szyby - ladnie ja zarosnie

co do makroglonow - jak zapomnisz wyrywac systematycznie to zarosna ci cala skale i reszte korali


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie! Szczepki briareum przybiłem tez igłami na kamieniu pod tylna szybą - liczę na to, że zaczną zarastać. Glony planuję mieć oczywiście pod kontrolą, ale chciałbym żeby jednak trochę zielono było.

Edytowane przez Graal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa żyje coraz lepiej, sinularia i zoa wyładniały (poprzednie fotki były kilka dni po zakupie), makroglony się rozrastają, a te niepożądane glony rosna coraz wolniej i jest ich coraz mniej. Podmianek nadal nie robię.

201212191655.jpg

201212191656.jpg

201212191657.jpg

201212191658.jpg

201212191659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Jakbyś wyjął ten termometr i podczyścił troszkę szyby to wyszłyby piękne focięta a tak to jakoś tak wygląda na zapuszczone glonowisko :p

Poza tym fajowe :smile_approve:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to trochę jest zapuszczone glonowisko i poligon doswiadczalny :) Kiedyś będzie doszorowane, jak będzie chwila czasu... Poza tym fajnie że się podoba :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wygrałem z glonami! Wszystkie brzydkie zielone mazie zniknęły!

Poza tym dokupiłem Caulastreę, mam nadzieję, że da sobie radę. Niedługo zastąpię też adsorbenty w filtrze skałą.

Tym razem nietypowo, bo filmik, i to z trochę innej perspektywy...

Edytowane przez Graal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z technicznych spraw- po co ta skała w kaskadzie ? Myślałeś nad zwiększeniem mocy oświetlenia ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy oświetlenia na razie nie zwiększam, to co jest daje radę. Może w przyszłości, jeśli zdecyduje się na więcej twardych. Co do skały w kaskadzie - adsorbentów nie chcę, są obecnie niepotrzebne, więc wypakuje kaskadę skałą, będę miał więcej porowatego medium filtracyjnego :) Chyba, że się mylę i to nie ma sensu - sprostujcie. Mnie się wydaje że więcej skały będzie oznaczać lepszą filtrację i odrobinę bardziej stabilny baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostateczne zwycięstwo nad glonami! nie ma ich już praktycznie wcale, w kaskadzie jest tylko żywa skała, żadnej chemii, obsługa akwa polega obecnie tylko na włączaniu/wyłączaniu światła i dolewaniu wody. LPSik żyje, dokupiłem żółte parazoa i grzybka, dodałem tez trochę skały, większość poszła do kaskady, a na jednym z fragmentów okazało się że rosną małe (chyba) zoa.

Tym razem tez film, oglądajcie w 1080p:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.