Skocz do zawartości
AquaManiac

Targi w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ten weekend odbywają się targi akwarystyczne w Niemczech, poza Norymbergą największe takie targi w tym kraju. Obecni są m.in. H-W Balling, Sandra i Cory Preis, szefowie firm Giesemann, Microbe-Lift, Daniel Knop, Michael Mrutzek, Jorg Kokott i inni, Jutro spotykam się z nimi na ostrej popijawie :) więc jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie je zadam, przy czym nie gwarantuję, że będę w stanie :) Tutaj dokładna lista wystawców, producenci znieczuleni alkoholem skłonni są odpowiadać niemal na wszelkie pytania, tak więc piszcie :)

http://www.messe-sindelfingen.de/de/veranstaltung/fisch-und-reptil-2012/ausstellerliste.php


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ten weekend odbywają się targi akwarystyczne w Niemczech, poza Norymbergą największe takie targi w tym kraju. Obecni są m.in. H-W Balling, Sandra i Cory Preis, szefowie firm Giesemann, Microbe-Lift, Daniel Knop, Michael Mrutzek, Jorg Kokott i inni, Jutro spotykam się z nimi na ostrej popijawie :) więc jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie je zadam, przy czym nie gwarantuję, że będę w stanie :) Tutaj dokładna lista wystawców, producenci znieczuleni alkoholem skłonni są odpowiadać niemal na wszelkie pytania, tak więc piszcie :)

http://www.messe-sindelfingen.de/de/veranstaltung/fisch-und-reptil-2012/ausstellerliste.php

Dlaczego w Polsce jest tak drogo?

Dlaczego informujesz Nas w ostaniej chwili? TEZ MAM MOCNY LEB

Dlaczego nie potrafia utrzymac baniaka z koralami NP

Czemu pieniadz przeslanil im hobby

i

do Ciebie

Dlaczego juz Nas nie odwiedzasz?

Dlaczego pojawisz sie tylko zeby sie pochwalic z kim pijesz?

Co sie stalo z baniakem low tech w gabinecie dentystycznym?

Pozdrawiam Dyzma

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję na ostatni gwizdek z powodu straszliwego braku czasu, tą drogą chciałbym przeprosić też wszystkich forumowiczów, którzy piszą do mnie na priv, a którym nie mam czasu odpisywać. Chęci sa, czasu brak, dwie firmy, dziecko i kilka akwariów niestety nie pozostawia wiele czasu na nic innego :(

Baniak low-tech kwitnie, korale wychodzą ze zbiornika, pochwalę się jak znajdę chwilkę czasu...

Ceny są takie jakie są, powodem jest ostra konkurencja z Dalekiego Wschodu oraz fakt, że "zwykłe" korale już się tak dobrze nie sprzedają, teraz wszyscy chcą rarytasów a rarytasów trzeba szukać - to kosztuje. Przykład pierwszy z brzegu: pomarańczowe Euphyllie glabrescens sprowadza do Europy jeden jedyny importer, a występują one w okolicach, w których powszechnie występują krokodyle słonowodne...

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srutu tutu

Wiem

Zapytaj ich czy chcieli by wpasc do UK na za***iste steki w sosie z Whiskey. Sacxby bedzie jakzawsze.

Przy okazji obejrzeliby ciekwe akwarium ktore zmieni swiat.

Przekaz Danielowi ze w sprawie artykulu o NP zazdwonie w wtorek po poludniu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie srutututu tylko naprawdę.

Danielowi przekażę, a co do NP to chyba w Niemczech powoli mija na nie moda, to jest temat dla prawdziwych twardzieli :) O ile jeszcze w zeszłym roku trafił sie jeden wykład na ten temat (Jens Kallmeyer) o tyle w tym, na całych targach nie spotkałem ANI JEDNEGO KORALA NP. Chyba temat NP w Niemczech umarł...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, jednak musza sie ze mna napic.

Ale zrobimy to za rok, obiecuje,

Co do krokodyli to taka fajna otoczka jest zeby lepiej szlo. Ostatnio rozmawialem o tym z Attenborough i odnosnie krokodyli slonowodnych i ma troche odmienne zdanie. Chetnie postwilbym z nimmi cala sprawe z jego punktem widzenia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pijesz bimber z Saxbym? :) Jeśli tak, to spytaj Go proszę o jedną rzecz, mianowice o fosforany, ale tak kompleksowo, jak to się na przestrzeni lat rozwijało, jak sobie z tym radził itd...

Ta informacja o krokodylach pochodzi od osób, którym nie mam absolutnie powodów nie wierzyć. Faktycznie, brzmi to jak anegdota, ale opowiadał mi o tym kumpel, wprawdzie sprzedawca, ale długoletni kumpel, swego czasu konkurencja ale taka pozytywna i motywująca, w weekend piliśmy a w tygodniu sprzedawaliśmy zwierzaki (z tym że Oni troche inną filozofię mieli, bardziej High-End, a ja "zwykły" towar opychałem, ale na większą skalę).

Legenda legendą, wszyscy chcą w Niemczech niewiadomojakich rarytasów z Wysp Samoa, bo na rynku od 3-4 lat jest praktycznie wszystko i ludzie są rozpuszczeni. A rarytasy kosztują, stąd wyższe ceny. Głupi przykład: kilka lat temu Cestipularia to był zwykły koral dla początkujących, kosztował grosze i każdy go sprzedawał. Zobacz, ile teraz kosztuje w Niemczech Cestipularia :) To jest teraz rarytas, który kosztue po 50 Euro za ochłap, który kilka lat temu dostałbyś za darmo :) Ale skoro wszyscy od kilku lat chcą wyłącznie SPS-y (początkującym wmawia się, że Seriatopora to koral dla pocżątkujących!) to nagle Cestipularia staję się drogim rarytasem. To jest mechanizm, który powoduje, że ceny na morszczyznę co najmniej trzymają poziom, a z reguły rosną. Na dowód:

http://www.extremecorals.de/cespitularia-bluish-kenia/tiere/weichkorallen/a-7313/

Weterani forum pamiętają czasy, kiedy był to jeden z najtańszych korali, nikt go potem nie chciał kupować :) No a teraz jest to rarytas po 200 PLN...

Jeszcze tak patrzę i widzę, że lista wystawców nie jest kompletna, brakuje na ten przykład firmy NYOS, której właścicieli mam przyjemność posiadać po sąsiedzku i jeśli macie jakieś pytanie odnośnie ich produktów, możecie mnie traktować jak konsultanta na Polskę i liczyć na odpowiedź z samego źródła.

Jeśli już nie mam czasu na pisanie na forum, to chociaż wrócę do korzeni, czyli do swoistego pośrednictwa pomiędzy niemieckimi producentami a polskimi kupującymi, od tego zaczynałem wtedy na forum 100 lat temu i temu pozostanę wierny, tak więc jeśli ktoś ma jakieś pytania do niemieckich producentów to dawać, ale proszę w tym wątku a nie na priv, ogólnie proszę nie pisać na priv, wasze pytania są tak ciekawe, że szkoda byłoby, żebyście tylko Wy przeczytali odpowiedź, piszcie w tym wątku, prędzej go przeczytam, niż wiadomości na priv, no i inni może też skorzystają.

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej o firmie Nyos ?? Stosujesz, lub stosowałes jakieś ich preparaty ?? U nas słabo znane, jest kilka produktów dostępnych, ceny dość wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założycielami firmy NYOS jest dwóch braci, Christian i Matthias Kapaun, na rynku zaczynali jako BlackZoas, potem otworzyli sklep (www.whitecorals.com) aż w końcu zapragnęli stworzyć własną markę. Znam ich osobiście od lat, bardzo ich lubię. Początkowo sprzedawali chińskie odpieniacze i reaktory pod swoją marką, w tej chwili mają już swoją własną linię pokarmów i chemii pod marką NYOS. Znam te produkty, jestem ich testerem. Produkty te są oczywiście słabo znane, gdyż są nowością na rynku i faktycznie ich ceny do niskich nie należą, a więc nie są popularne. Jeśli miałbym polecić jakiś ich produkt, to byłyby to pokarmy, zarówno granulaty, pokarmy dla korali jak i konserwowane morskie widłonogi z rodzaju Calanus. Napisz o jaki produkt Ci dokładnie chodzi a odpiszę Ci, dlaczego jest tak drogi ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o: Soft Plus Pellets / bio booster / zero / algae soft / active soft / coral nectar / goldpods

Masz realną szansę załatwienia kilku próbek dla chłopaków z Łodzi ??

Stosowałeś też ich testy na kh, no3 ,ca ?? w Polsce na razie ich nie widać, ale jestem ciekawy jak wypadają w porównaniu do np. saliferta

Edytujemy, nie dublujemy :)

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę tylko dystrybutora, bo chłopaki raczej wyślą po prostu dystrybutorowi przy najbliższej okazji a Wy się już z nim dogadacie, żeby Wam przysłał próbki. Bo tak na prywatny adres to raczej na 99% nic nie wyślą.

Co do testów to są to inne testy niż Salifert. Nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość producentów sprzedaje gotowe zestawy testów od znanych producentów chemii analitycznej. Nie napiszę jakich, to można znaleźć w internecie.

Napiszę tak: mam do wybory dwa testy: jeden znanej firmy chemicznej, drugi to DOKŁADNIE TEN SAM TEST, ale przepakowany w inne opakowanie z logo producenta z rynku akwarystyki morskiej. Oba kosztują niemal identycznie tyle samo, różnica jest kilku %. No to wtedy raczej kupię ten test pod marką firmy z branży akwarystyki morskiej, bo pomogę się chłopakom rozwinąć, może stworzą jakiś nowy, ciekawy produkt...

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Będę za jakiś czas w Niemczech to zahaczę też i o whitecorals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj koniecznie znać, mieszkam kilka kilometrów od nich to się spotkamy, na pewno warto wpaść do WhiteCorals, już chociażby dla samych korali, to co jest w sklepie internetowym to jest jakieś 10% tego co jest w prawdziwym sklepie, ale w okolicy jest jest jeszcze kilku innych sprzedawców, o sobie przez skromność nie wspomnę :) ogólnie taki mały morski raj, sklepów w okolicy co najmniej 10...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy któryś z produktów firmowanych przez Nyos jest ich produktem autorskim.

Odpieniacze to jak już wiem z tej dyskusji to Chiny/Skimz/

Pokarmy dla korali wyglądaja jak sciągnięte z KZ

Bakterie też jak z KZ

Pokarm dla ryb /granulat/ podobny jak Naturfood

może się mylę, a właściwie mam taką nadzieję ale wygląda to tak jak opisałem i nie ma tu wkładu własnego tylko logo.

Czasami jest potrzebna firma ktora zbierze co najlepsze od pozostałych i wypuści pod własną marką, jednak jeśli nie ma wkładu własnego to moim zdaniem nie wygląda to dobrze.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.