Skocz do zawartości
Jerzy

Jak przenieść system z dysku na dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdecydowałem się tu napisać, bo może ktoś to już robił i łopatologicznie mi wytłumaczy co i jak, bo już od dwóch dni czytam "porady" internetowe, próbuje, testuje i dalej jestem w punkcie wyjścia.

Do rzeczy... Obecnie mam na dysku XP, chcą tchnąć nowe życie w mój komputer kupiłem dysk SSD, na który to chcę przenieść XP. Póki co dysk SSD podłączyłem przez USB, są na nim dwie partycje. Testowałem już Paragon Backup&Recovery i tu nic nie udało mi się zrobić, na Norton Ghost wykonałem kopie(obraz) dysku c na partycję podstawową dysku SSD, jednak po podłączeniu go do laptopa system się nie ładuje :(

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, pozdrawiam

Jerzy.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ustaw w biose aby korzystał z urządzeń zewnętrznych :) bo takto nawet jak masz system na innym dysku usb, to komp i tak startuje system z pierwszego dysku . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ja po wykonaniu obrazu odłączyłem dysk z USB i włożyłem go jako właściwy do laptopa. Pewnie chodzi o jakieś MBR czy inne cuś,ale to dal mnie czarna magia.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić obraz dysku bootowalny, inaczej nie ruszy. a moja rada to zgraj wszystkie dane na nośnik zewnętrzny i postaw system na nowo na dysku SSD który podziel wcześniej na dwie partcje, jedna systemowa dla xp 10 GB wystarczy z zapasem, reszta, czyli programy i dane na drugiej partycji. To pozwoli Ci reinstalować w przyszłości xp-ka bez ingerencji w oprogramowanie, wystarczy wtedy porobić skróty w menu start i po problemie, 15 min roboty, no może 30min :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ja po wykonaniu obrazu odłączyłem dysk z USB i włożyłem go jako właściwy do laptopa. Pewnie chodzi o jakieś MBR czy inne cuś,ale to dal mnie czarna magia.

Sprawdź czy partycja ma parametr aktywny [A] np fdiskiem

Jak ma to fixboot + fixmbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus1, oczywiście próbowałem instalować nowgo Xp bezpośrednio na dysku, ale :)

-xp ma spore braki w sterownikach, które trudno mi było znaleźć

-nie potrafię wbić oryginalnego klucza z naklejki z laptopa, by system był oryginalny, bo chcę go aktualizować do 8 online, sprawdzałem już , windows 8 mi odpowiada, mniej obciąża sys niż XP

Wa1ker, fixbooty i inne polecenia kojarzą mi się z DOSem, jak to zastosować skoro po wsadzeniu nowego dysku, system po prostu nie wstaje, ciemność widzę , ciemność :), nie mam oczywiście stacji dyskietek jak to robiłem jeszcze przy Windows 98, musi być jakaś płyta CD??a


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdrive zgoogluj. Dajesz obraz sektor to sektor i daje radę. Czasem trzeba pozniej dać naprawę systemu


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Norton Ghost nie robisz obrazy dysku c na partycję, tylko musisz zrobić kopię disk to disk.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wa1ker, fixbooty i inne polecenia kojarzą mi się z DOSem, jak to zastosować skoro po wsadzeniu nowego dysku, system po prostu nie wstaje, ciemność widzę , ciemność :), nie mam oczywiście stacji dyskietek jak to robiłem jeszcze przy Windows 98, musi być jakaś płyta CD??a

Wystartuj komputer instalka xp z cd albo usb podczas instalacji dajesz f3 i zostajesz z pełnym wierszem poleceń :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clonezilla - nie bój się że to linux obsługa jest banalnie prosta wybierasz opcje z menu, w twoim wypadku wybierasz klonowanie z dysku na dysk i finito. Opisów Clonezilli w necie i YouTube znajdziesz do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem dysk w laptopie bo miał małą pojemność i by nie tracić legalnego Windowsa i instalować wielu programów od początku skorzystałem z acronisa jest tam opcja kopiowania dysku i partycji, wystarczy skopiować orginał do obrazu na dysk zewnętrzny, zmieniamy dyski i następnie za pomocą płyty startowej acronis (wcześniej utworzonej) wskazujemy obraz i gdzie ma go przywrócić. oczywiście potrzebny dysk zewnętrzny na utworzenie tego obrazu, wielkość obrazu zależy od wielkości danych które chcemy skopiować.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus1, oczywiście próbowałem instalować nowgo Xp bezpośrednio na dysku, ale :)

-xp ma spore braki w sterownikach, które trudno mi było znaleźć

-nie potrafię wbić oryginalnego klucza z naklejki z laptopa, by system był oryginalny, bo chcę go aktualizować do 8 online, sprawdzałem już , windows 8 mi odpowiada, mniej obciąża sys niż XP

Wa1ker, fixbooty i inne polecenia kojarzą mi się z DOSem, jak to zastosować skoro po wsadzeniu nowego dysku, system po prostu nie wstaje, ciemność widzę , ciemność :), nie mam oczywiście stacji dyskietek jak to robiłem jeszcze przy Windows 98, musi być jakaś płyta CD??a

instalujesz xp bez klucza, po instalacji wpisujesz klucz z laptopa i tyle. Winda przypisuje się do płyty głównej a nie do dysku.

po namyśle: instalując xp wybierz jako język polski programisty, inaczej przy wpisywaniu klucza wyjdą głupoty z klawiatury. pozdro, P

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.