Skocz do zawartości
Marcin14

Windows 8 czy warto? plusy i minusy?

Rekomendowane odpowiedzi

Co Ty w ogóle porównujesz. System, który był wypuszczony jak mało kto miał 2 giga pamięci w kompie, dodatkowo 32 bitowy z systemem, który wyszedł na nowsze komputery. Daje sobie jaja amputowac, ze mój win7 chodzi szybciej niż ten Twój XP.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się wczoraj moim nowym lapkiem i szału nie ma,stary siedmioletni komputer chodzi mi szybciej.Czyli będę musiał usprawnić jego działanie,ale na razie nie mam pojęcia jak to zrobić.

Moja konfiguracja to 4Gb ramu i procek intela i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co rozważają przejście na 8 niej wiedzą, że Microsoft zbiera informacje o wszystkich aplikacjach, które instalujesz. Do tego się przyznaje a do czego się nie przyznaje? System powstał już w czasach mody na prace w chmurze i chorobliwej chęci permanentnej inwigilacji USA.

Sorry mu nie ufam.

A potem oglądasz serial kryminalny i widzisz jak policja się łączy do prywatnego komputera (bez włamywania) i uruchamia w nim kamerę. Mówisz nie możliwe...Czyżby...?


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi laptop z win. 7 chodzi bez porównywania znacznie szybciej niż XP na mocnym kompie. @imperator porównywałeś kompa xp z 7'mką z 2gb ramu, chciałem Ci przypomnieć, że 2gb to jedna z najniższych wartości (jak nie najniższa) dla działania siódemki, to tak, jak byś uruchamiał XP na 128mb ramu. Ja mam lapka IC i3, 8gb ramu, hdd sata II i komp uruchamia mi się w ok 16-20 sekund (mam powyłączane programy w autostarcie, startują tylko niezbędne), po 16s od naciśnięcia przycisku zasilania mogę pracować na kompie. Tak jak pisał kolega @CNCRob, na windows 7 (64bit) nie miałem nigdy jakiego kolwiek blue screena, nigdy komp się nie zawiesił, i jeszcze mi nigdy nie "mulił" (mam powłączane wszystkie pierdoły związane z wyglądem, to sobie cenię i na tym mi zawsze zależy).

Wracając do ósemki... Kontakt z microsoftem to jest właśnie to, co mnie się nie podoba... Widzą wszystko, wiedzą wszystko. Jeśli na prawdę wszystko będzie wysyłane do microsoftu, to podejrzewam, że windows 8 nie będzie tak popularny jak windows 7.

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co rozważają przejście na 8 niej wiedzą, że Microsoft zbiera informacje o wszystkich aplikacjach, które instalujesz. Do tego się przyznaje a do czego się nie przyznaje? System powstał już w czasach mody na prace w chmurze i chorobliwej chęci permanentnej inwigilacji USA.

Sorry mu nie ufam.

A potem oglądasz serial kryminalny i widzisz jak policja się łączy do prywatnego komputera (bez włamywania) i uruchamia w nim kamerę. Mówisz nie możliwe...Czyżby...?

Wiesz, w dzisiejszych czasach nowoczesnych technologii należy się liczyć z tym że nikt nie jest anonimowy. Jest to cena postępu, jaką zgadzasz się płacić posiadając najnowsze gadżety. W przyszłości będzie niestety tylko gorzej. Jeśli komuś się to nie podoba, zawsze może się wyprowadzić w Bieszczady :)

Co do Windowsa 8 to kożystam z niego od ponad roku, od pierwszych wersji testowych. Na początku to była gehenna dla najbardziej wytrwałych :) Nawet ostatnia wersja RTM była dużo gorsza od ostatecznie wypuszczonej. Także finalna wersja uważam że jest bardzo dobra, stabilna i bardzo szybka.

Na początku dostawałem szału z kafelkami i też kombinowałem z programami start8 itp, aby przywrócić stare menu start. Teraz uważam że jest kupę boskich rozwiązań ZNACZNIE przyśpieszających odpalanie programów. Niestety trzeba poświęcić ze 2 h i nauczyć się kilku skrótów klawiszowych i / lub gestów. Np. jeśli chcesz uruchomić jakiś program, to zamiast go wyszukiwać z rozwijanej listy menu start jak w poprzednich wersjach windy, to klikasz klawisz "windows", zaczynasz wpisywać nazwę programu np "word" i klikasz "enter" - VOILA ! Szybciej? lepiej? Moim zdaniem zdecydowanie :) Także dla zwykłych bezdotykowców warto przejść na windows 8, choć jeśli jesteś zadowolony z Win 7 to nie ma tu jakiegoś musu.

Zupełnie inna bajka to obsługa ekranów dotykowych. Windows 8 z dotykiem to jest po prostu bajka. Z dotykiem dopiero zrozumiemy po kiego grzyba Microsoft zrobił znienawidzony poczatkowo przez desktopowców interfejs Metro UI (teraz chyba to się nazywa Modern UI).Nie pasują tu żadne zabawki w stylu ipada czy tabletów androidowych, bo to zwykłe zabawki do przeglądania netu, sieci społecznościowych i czasem filmów. Tablecik z Win 8 to normalny dorosły komputer, do tego pozbawiony wielu jego wad.

Żeby nie było tak różowo, to jest też parę minusów.

Na początek jak zwykle Internet Explorer - tu wersja 10. Jak każdy IE zaraz po wypuszczeniu, kijowo działa na wielu stronach (choćby na nano-reef) i zanim powstaną poprawki do stron i do IE, to znowu minie z 6-12m kulawego działania. Ale tak jest od kiedy pamiętam z każdą wersją IE. Do tego świetny pod względem dotykowym IE metro, ma spore ograniczenia - żadnych pluginów, a flash działa tylko na zatwierdzonych przez Microsoft stronach (!!!). To jest dopiero chory pomysł... Na szczęście w razie kłopotów można dwoma ruchami palca otworzyć tę stronę w desktopowej- pełnej wersji IE, która działa już zazwyczaj normalnie.

Jak już ktoś tu wcześniej wspomniał, 64bit wersja WIN 8 rozwija tak naprawdę skrzydła przy 8Gb RAM. Nie to że na mniejszej ilości chodzi tragicznie, jest nieźle, ale przy 8gb już jest moim zdaniem dużo szybciej. Nie wiem o co chodzi, ale mam wrażenie że WIN 8 działa lepiej na 2gb niż na 4gb. Tak jakby próbował ładować zdecydowanie więcej do pamięci jesli ma powyżej 2gb.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę z windows 8.

Mam go jakieś 5 minut. Połapać można się bardzo szybko, ja już się czuję, jak bym miał go długo.

Ja nie formatowałem hdd tylko spod windows 7 zainstalowałem windows 8 zachowując wszystkie ustawienia i dane.

Windows instalował mi się ok 40 minut (masakra... siódemkę miałem o ile dobrze pamiętam w 8 minut...) ale włączając w to wszystkie ustawienia które przenosił itd. ale to trwało max 5 minut...

Ogólnie długo mi się loguje, na pulpicie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy muszę czekać ok 20-30sekund zanim mi się lista rozwinie! a w między czasie cała reszta chodzi szybko (hahaha)... Ale myślę, że to wszystko jest spowodowane nie usunięciem poprzedniego windowsa.

Największy minus u mnie: nie działają wszystkie klawisze funkcyjne-multimedialne-z których korzystam cały czas, i nie wiem czy zaraz nie będę wracał do win. 7 formatując dysk.

Kolejna rzecz, którą już wiem to to, że u mnie wszystkie funkcje "ósemki" nie będą wykorzystane-mówię m.in. o kafelkach. W tej chwili korzystam tylko z pulpitu, i nie widzę potrzeby korzystania z kafelek, bo i tak wszystko otwiera mi się na pulpicie, a chcąc otworzyć kolejny program, np. word'a muszę znowu wyjść na "start" i tak w kółko, co jest moim zdaniem stratą czasu, jeśli można zrobić to tak szybko jak można było w win. 7. Ani trochę nie podoba mi się wygląd bez aero, jak bym robił na win. 95 czy 98.

Tak więc ja wrócę chyba jeszcze dzisiaj do siódemki. System ogólnie fajny, ale nie dla mnie.

Acha, windows 8 pro :)

Edit...

Jeśli chodzi o szybkość działania samego systemu to widać różnicę między 7 a 8, dla 8 na +. Ale przy dobrze prowadzonej siódemce, różnica będzie prawie żadna.

Edit2....

Po uruchomieniu kompa działają tylko i wyłącznie klawisze funkcyjne takie jak np. ściemnianie obrazu, po uruchomieniu ręcznie programu od producenta komputera wszystko działa, ale jak mam za każdym razem takie coś sam uruchamiać to ja dziękuję...

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, win 7 też można uruchamiać z okna szukaj: start/ wpisujesz wor nawet nie całą nazwę programu, enter i voila ,jest word uruchomiony. no ale nie żebym się czepiał :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie NFS Hot Pursuit i NFS The Run, żeby porównać jak będą działały. Na win. 8 jest znacznie gorsza jakość obrazu, nie wiem jaki to ma związek z windowsem, ale ja pod ósemką nie umiem grać. Zaraz będę formatował hdd i wracał do siódemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się wczoraj moim nowym lapkiem i szału nie ma,stary siedmioletni komputer chodzi mi szybciej.Czyli będę musiał usprawnić jego działanie,ale na razie nie mam pojęcia jak to zrobić.

Moja konfiguracja to 4Gb ramu i procek intela i3

Do tego laptopa i Win 7 to masz zdecydowanie zbyt słabą cyrkulację. Odpieniacz też na styk ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.