Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

To też ma swoje plusy takie jak niepchanie łap do baniaka ;) Na filmach przyrodniczych nieraz widziałem ogromne metrowe kolonie favites, platygyry itd., zawsze zastanawia mnie ile to ma lat - 100 i więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) za to lubię Platygyry, Favie, Favitesy Goniastree Montastree :) rosną baardzo powoli  -  i to wg mnie plus - nie trzeba ciągle stawiać większego baniaka :) i może być płytki :) hehe

u mnie mam chyba z 4 odmiany, i wszystkie bardzo powolutku rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 20:10, Raffy14 napisał:

zdjecie.jpg

 

Platygyra tzw. mózg ;) nie wiem ile lat ma ten koral, jak przyszedłem to już był - a siedzę 5lat ;) na przestrzeni kilku lat doszły 4 szczepki innych odmian - jedna jest extra, zielona fluo z granatowymi "oczkami", ale ze wzrostem u tych korali to się nie śpieszy.

Kiedyś była moja :rolleyes: 

Kupiłem ją pod Hamburgiem w okolicach 2007 roku. Tutaj zdjęcie jej z 2009 w akwarium 180 l:

gallery_1202_2187_1.jpg

Później trafiła jeszcze na jakiś czas do kolejnego zbiornika. Tu zdjęcie z 2012:

gallery_7670_1953_190851.jpg

Aż w końcu zawiozłem ją do Gdyni, choć nie pamiętam kiedy dokładnie.

Tak, czy inaczej pamiętasz, że w zeszłym roku ucięliśmy z 1/4, więc można powiedzieć, że wróciła  :cheers:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho I tak oto powstała całkiem ciekawa historia jednego korala... W 2007 to jeszcze siedziałem w liceum i nie marzyłem o morskim nawet :) siedzę tam od początku 2014r. więc musiała trafić między 2012 są 2014 ;)

 

Wypas, jeszcze przez Tyle lat koral poszedł "w górę" i utworzył coś a'la wyspę. Ta favia w tle, to też ta co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Raffy14 napisał:

Ta favia w tle, to też ta co jest?

Dokładnie ta sama, czerwono-zielona i też wtedy kupiona.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To budujące, taki koralowiec z długą historią w akwakulturze. Dla mnie to jak trofeum/medal w akwarystyce.

Z drugiej strony to okaz cierpliwości... tyle lat, ile by w to miejsce Capnelli narosło? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.