Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to chyba CV swoje zaraz złożę do tej firmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sypnęło trochę dino po skałach. Parametry wody żyleta. Dzisiaj do zbiornika przerzuciłem pierwszą porcję żółtków - 9szt.

Coś nie mogę strzelić dobrego zdjęcia, nie ułatwia potrójna szyba, która strasznie matowieje na fotkach. Jest za to film :dj:

Ciekawe czy uda się zrobić porównanie na przyszłego Sylwestra...

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajnie, choć nie za mocno faluje. Dwoma waveboxami naprzeciw siebie?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waveboxy chodzą razem, nie wiem dlaczego, ale jest lepszy efekt niż jak pracowały naprzemiennie. Ich ustawienie nie jest najlepsze, bo wylot jest skierowany na przednią szybę. Lepiej by też było, gdyby były ustawione w rogach akwarium, ale na to nie pozwala zbyt gruba szyba. Może jeszcze z ich ustawieniem pokombinuję, ale dopóki nie pojawią się "falujące" korale to zostawiam tak, jak jest.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjakich godzinach jest ten basen czynny to wpadnę popływac


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest świetne....naprawdę.....ale jedno mnie zastanawia....przy takim zbiorniku nie ma awaryjnego zasilania??? Rozumiem, że firma jest bogata i ma kilka niezależnych źródeł zasilania?....jeśli nie, to zasadniczo, te wszystkie wasze zbiorniki może wysadzić jedna awaria sieci ??. Bardzo ciekawe podejście.......strategicznie ujmując zagadnienie...dobrze, że nie wiem jaka to firma he he. Bez urazy.....ale jeśli do inwestycji podchodzi się w ten sposób..........


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do zbiornika przerzuciłem pierwszą porcję żółtków - 9szt.

stado żółtków , ale banana strzeliłem na twarz jak zobaczyłem tą pływającą watache , super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile żółtków ma być docelowo ?

planujesz też jakieś rzadsze ryby ?

Wcześniej było żółtków około 40szt. Teraz aż tylu nie chcę, max 25. Jakichś szczególnie rzadkich pokolców nie planuję. W akwarium nie zagości Z. gemmatum czy Z. rostratum, bo to nie o to tu chodzi. Ma być dużo i kolorowo. Os siebie chciałbym natomiast 2szt. A. fowleri oraz coś z większych Naso. Będzie też pewnie reprezentacja Hawajów.

Wczoraj dołorzyłem żywego piasku. Woda w miarę "doszła", więc jest filmik:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów... aż dech zapiera.

Stado żółtków prezentuje się pięknie. Jak dojdą korale to będzie rewelacja.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przeszło ogromny zakwit fito, doszły nowe ryby, a teraz czekam przyszłotygodniową dostawę SPS-ów.

Fotki z dzisiaj.

gallery_7670_2568_61392.jpg

gallery_7670_2568_15034.jpg

gallery_7670_2568_8932.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał T5 już dołożyłeś zbiornik marzenie na żywo ogrom powala na kolana a ja myślałem że mam duże akwarium :thumbup: Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, doszło kilkanaście świetlówek 54W. Kolor światła na żywo jest bardzo przyjemny, ale ni cholery nie mogę zrobić dobrego zdjęcia. Chyba dlatego, że w pomieszczeniu jest za jasno.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i lepiej że się nie da lepszego zdjęcia zrobić..............patrząc na te już robi wrażenie a co dopiero jak będą lepsze??

W Polsce może się zwiększyć liczba samobójstw :police:

Po zobaczeniu takich zdjęć pewnie połowa morszczaków myśli jak powiększyć swoje?

Pozdrawiam i życzę żeby się kręciło bez plag i awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze brakuje rekina!! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin jest po drugiej stronie biura :sorcerer:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dluga szybe to sie wytapia na miejscu czy transportuje z huty ?

Akwarium sprawia pozytywne wrazenie i wzmacnia potencjal :evil: u obserwatora. :whistle:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup::clap:

" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest świetne....naprawdę.....ale jedno mnie zastanawia....przy takim zbiorniku nie ma awaryjnego zasilania??? Rozumiem, że firma jest bogata i ma kilka niezależnych źródeł zasilania?....jeśli nie, to zasadniczo, te wszystkie wasze zbiorniki może wysadzić jedna awaria sieci ??. Bardzo ciekawe podejście.......strategicznie ujmując zagadnienie...dobrze, że nie wiem jaka to firma he he. Bez urazy.....ale jeśli do inwestycji podchodzi się w ten sposób..........

Jak na akwarium firmę stać to i na agregat, poza tym nie wierze ,że takiej ewentualności nie biorą pod uwagę..

A w ogóle to zbiorniczek bomba, sposób ułożenie skały dobrze rokuje na poczet atrakcyjności całego przedsięwzięcia.Kurcze z chęcią bym obejrzał w realu efekty waszej pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_7670_2568_85191.jpg

Stasiu :)

6m szybę da się jeszcze normalnie kupić, ale to już maksymalna długość. Większe już tylko na zamówienie.

Post o zasilaniu awaryjnym celowo ignoruję. Niby użytkownik pyta, ale pytanie podpiera jakimiś idiotycznymi insynuacjami o firmie, która jest inwestorem. To kretyńskie i zupełnie niepotrzebne :)

Akwarium można zobaczyć na żywo - Gdynia, Tatrzańska 10, od 9-17 w dni powszednie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to ten sam model Waveboxu masz w domu, jak by przeliczyć litraż to nie zaszkodziło by z 5szt. zamontować.

Chciałbym też tak ciężko pracować.

Już jest ekstra, a co będzie jak skała zakwitnie koralami. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już w tej fazie wygląda atrakcyjnie.

Ja osobiście jedną rzecz bym zmienił.

Kolor fornirów w szafkach/zabudowach akwarium.

Dość ,,ciężko,, to wygląda ,w szczególności na górna linia zabudowy.

W moim odczuciu powinna być w jasnym kolorze (może nawet biała) .

To jeszcze bardziej by wyeksponowało zbiornik.

Ale ,o gustach się nie dyskutuje:-)


130/55/70 # 90/45/50 # 600l w obiegu # 2 * HQI 150, 2 * 54W T5 # EcoRunner 9000 # 2*Tunze 6105 # APF600 # reaktor AM KR1000 # komp sterujacy AM z dodatkami : ... :ryby+miękkie+lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatanawiam się czy przez podanie dokładnego adresu nie zrobi się mini oceanarium? :thumbsup:

czyli więcej oglądających niż załatwiających sprawy służbowe.....sam bym chętnie zobaczył na żywca ale mam trochę za daleko :smiling:

Rekin jak rekin, nie powiem robi wrażenie, ale chyba to w patio pod szkłem ciekawsze? ono jest w domu czy też w firmie? i czy jescze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.