Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy ktoś posiada ten reaktor?

Interesują mnie opinie użytkowników. Czy Waszym zdaniem jest wart swojej ceny, czy też jest mocno przereklamowany.

Co jest w nim takiego, że uchodzi za jeden z najlepszych.

Dzieki.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pływaki. I będę właścicielem wkrótce. :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład zbiornika pędzonego na tym reaktorze:

http://www.youtube.c...&v=KmvXtGUrtew#!

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=475398&page=10

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byc mondre urzadzenia! Tak pisza. Naprawde, nie chce mi sie tlumaczyc, zrobi to google, ale juz i tak pewnie czytaliscie:

Elektroda PH nie jest potrzebne!

Co oznacza kontrola przepływu, w tym kontrola i alarm? Nasz ostatni nowy centralny steruje trzy następujące funkcje: 1) Kontrola przepływu Z Użytkownik steruje przepływem pompy zasilającej, bardzo DaStaCo dokładne i stosunkowo stabilna w czasie którego zużycie wapna Aquarium są. 2) kontrola CO2 To reguluje DaStaCo pełni automatyczny dopływ CO2, w zależności od Konieczność DaStaCo i automatycznie stosuje się, gdy Przepływ wody wzrosła / spadła. Nasz Sterownik centralny regulator pH zastępuje i sondę pH, tak aby Nigdy więcej problemów z afijken sonda w regularnych odstępach. 3) Kontrola alarmu * Jako jedyny kontroler reaktorów na świecie, kontroler monitoruje DaStaCo lub butelkę CO2 jest pusty i musi być wypełnione. W W tym przypadku, również automatycznie Co2 zamknięty zawór elektromagnetyczny (oni napędzane inaczej z powodów być, ponieważ nie ma na CO 2 ) Do reaktora, Użytkownik jest o tym informowany przez alarm LED + dźwiękowym. W ten sposób, z powodu wypowiedzenia, zanim wartość KH w akwarium szansę zejść. * Brak automatyczne odpowietrzniki (np. wadliwego zewnętrznego zegara) * Obecność większych gazami: Brak * CO2 uruchamiania poleceń * Dawkowanie wadliwe lub niewłaściwe użycie nie samozasysających pomp. * Zatkane ssących / ciśnienie linii pompy. * Dozowanie + CO2 zawór elektromagnetyczny w tych sytuacjach awaryjnych automatycznie. * Właściciel tego DaStaCo powiadomieni za pośrednictwem wskaźników LED + dźwiękowy. * Oczywiście, poprzednie autodiagnostyki funkcje nowego kontrolera jest nadal dostępna, a nawet zoptymalizowane. * Jedyny kontroler reaktor na świecie, kontroler monitoruje pompy DaStaCo lub wadliwe lub zablokowane. Również w tym przypadku jest również automatycznie zamknięte, CO2 zawór elektromagnetyczny. Użytkownik jest o tym informowany przez alarm LED + dźwiękowym. * Jak tylko kontrolera reaktora na świecie, monitoruje kontroler DaStaCo lub nieszczelności przepływu CO2 w reaktorze. Również w tym przypadku jest również automatycznie zamknięte, CO2 zawór elektromagnetyczny. Użytkownik jest o tym informowany przez alarm LED + dźwiękowym.

Krotko na nasze: Niemce chwala.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie nie da czytac :-)

Ja mam prosbe do kogos kto dotykal reaktora.

Alarm dla pompy obiegowej juz rozkminilem i zrobilem :-)

Moze ktos mi przeslac na priv dokladne fotki reaktora wraz z alarmem dla co2?

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze sobie posklejac taki :-)

Ma ktos wymiary tych komir pod akwa 350l ??

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

500L 40cm L x 40cm H x 15cm W

800L 40cm L x 55cm H x 15cm W

1000L 45cm L x 62cm H x 15cm W

1400L 45cm L x 76cm H x 15cm W

1600L 45cm L x 86cm H x 15cm W

2000L 50cm L x 100cm H x 15cm W

3600L 65cm L x 103cm H x 30cm W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inhoud Type 1 : 5 liter

(Afmetingen 40cm x 40cm H x 15cm D)

Inhoud Type 2: 7.6 liter

(Afmetingen 40cm x 55cm H x 15cm D)

Inhoud Type 2+: 10 liter

(Afmetingen 40cm x 58.5cm H x 15cm D)

Inhoud Type 3: 11 liter

(Afmetingen 45cm x 62cm H x 15cm D)

Inhoud Type 3+: 12.5 liter

(Afmetingen 45cm x 69.5cm H x 15cm D)

Inhoud Type 4: 14 liter

(Afmetingen 45cm x 75.5cm H x 15cm D)

Inhoud Type 4+: 15 liter

(Afmetingen 45cm x 81.5cm H x 15cm D)

Inhoud Type 6: 20.5 liter

(Afmetingen 50cm x 106cm H x 15cm D)

------------------------------------------------------------

Marcin- priv.

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podbić temat,, bo z tego co wiem niektórzy użytkują te reaktory, lub bardzo podobne konstrukcje.

Czy macie jakies doświadczenia z zasypami, czy ktos używa może lub używał naturalnego grysu i jakie były efekty.

Jakie macie parametry w zbiornikach (głownie stosunek Kh do Ca) stosując ARM-a, czy tez Knoppa.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cho...e nie mogę rozkminić jak to to działa !!! moim zdaniem każdy reaktor idzie ustawić aby pracował bez sondy Ph ,chodzi tylko i dobranie przepływu wody i ilości podawanego co2 a potem te przepływy utrzymać na dokładnie stałym poziomie, czy nie tak ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego jestem mega zadowolony,nigdy więcej ballinga.Co na pewno wiem to w tym reaktorze precyzyjna pompka dozująca jest podstawa.Od pierwszego dnia użytkowania mam ustabilizowane parametry,pewnie tak mi się trafiło.Dziś u siebie podbiłem przepływ do 1 litra na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cho...e nie mogę rozkminić jak to to działa !!! moim zdaniem każdy reaktor idzie ustawić aby pracował bez sondy Ph ,chodzi tylko i dobranie przepływu wody i ilości podawanego co2 a potem te przepływy utrzymać na dokładnie stałym poziomie, czy nie tak ???

Tyle tylko ze ta konstrukcja sama zapewnia stałe ph w kolumnie reakcyjnej. Klasyczne reaktory jak im podasz za dużo co2 bedą miały ph poniżej 6, ten na to nie pozwala dzięki temu ze co2 rozpuszcza się logarytmiczne.

No chyba ze zatnie się pływak i co2 pójdzie do pompy i do wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję konstrukcję Piotra od grudnia i działa bez zacięć. Pompa pobiera 10W, a reaktor utrzymuje parametry w 1800ltr obiegu, czyli niewiele jak na wielkość reaktora. Kh się ustabilizowało się na poziomie 7, Ca 420, Mg 1320 przy wkładzie ARM i Knop. Przez kilka miesięcy intensywnie testowałem wodę i za każdym razem wychodziło, że gdy Kh było prawidłowe to Ca i Mg też. Już nie mam, tak jak przy ballingu sprawdzania i korekty każdego parametru oddzielnie i co najważniejsze mam stabilne parametry.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ,a jaka to kontrukcja reaktora Piotra? bo myślę nad reaktorem choć akwarium mam nie wielkie ale ... baling mnie wku... denerwuje,albo znudził mi się ,lubię zmiany.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reaktor a'la Dastaco w 100x60x55 i ... nigdy wiecej ballinga. Tak jak pisał Jacek - pilnujesz kH a Ca i Mg jest napewno dobrze.

Tez mam kH na 7-7,3


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze raz zapytać o paramerty i przy jakich zasypach je otrzymujecie.

- dla ARM

- dla Knoppa

- grys koralowy

- może ktoś używa inne

Pytam sie ponieważ wiemy, ze praktycznie nie mamy możliwości regulacji ph w kolumnie reaktora, tak jak to się dzieje w standardowych konstrukcjach. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy używanie różnych zasypów może prowadzić to otrzymania różnych wartości odcieku.

Tu właśnie jest setno mojego pytania, stosunek Ca do Kh dla danego wkładu.

Dzięki


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reaktor a'la Dastaco w 100x60x55 i ... nigdy wiecej ballinga. Tak jak pisał Jacek - pilnujesz kH a Ca i Mg jest napewno dobrze.

Tez mam kH na 7-7,3

Hmmm reaktor a'la Dastaco t.z.n.? jaki ? czym go sterujesz ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a'la - znaczy zrobilem kopie identyczna Dastaco w wersji DIY :-)

Do tego sterownik - tez kopia

Ja ustawilem sobie na zasypie Knoop'a kh 7-7,3 Ca 410, Dodalem 5% Grotech Magnessium i mam Mg 1400

Nic nie ruszam - dziala. Źadnych sond pH, babelkow itp.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a'la - znaczy zrobilem kopie identyczna Dastaco w wersji DIY :-)

Do tego sterownik - tez kopia

Ja ustawilem sobie na zasypie Knoop'a kh 7-7,3 Ca 410, Dodalem 5% Grotech Magnessium i mam Mg 1400

Nic nie ruszam - dziala. Źadnych sond pH, babelkow itp.

"Do tego sterownik - tez kopia" - coś kręcisz...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi, to nie jest jakas ściema, jeśli rozumiesz jak ten reaktor działa.

Przecież, tam nie potrzeba zadnego kompa, pomiaru ph .

Na upartego nawet zwykły stycznik(przekaźnik) wystarczy aby sterować tym reaktorem.

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi, to nie jest jakas ściema, jeśli rozumiesz jak ten reaktor działa.

Przecież, tam nie potrzeba zadnego kompa, pomiaru ph .

Na upartego nawet zwykły stycznik(przekaźnik) wystarczy aby sterować tym reaktorem.

Wcale mnie nie przekonałeś ! niby jak stycznikiem ???stycznik ma sterować pompą i elektrozaworem jednocześnie ? coś mi się wydaje że to wam się wydaje że wiecie jak to działa.

ps. tak jakoś to wyszło...

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Robert, cóz Ci mogę napisać.

Widze, ze dokładnie "wiesz" jak ten reaktor działa, i co jest niezbednie potrzebne do tego.

Nam się "wydaje jak on działa", tym bardziej że mamy je i użytkujemy.

To co @sledzik napisał moge potwierdzić, ale zapewniam cie że wystarczy zwykły stycznik.

Pompa IKS nie potrzebuje żadnego starowania, w orginale sterowanie jest tylko zdublowane.

No chyba, że pytasz o pompę cyrkulacyjną , która tez nie jest sterowana.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.