Skocz do zawartości
bryczek

Lampa led 120 W Chinczyk nowa obudowa 55 X3 W

Rekomendowane odpowiedzi

Aż wstałem i sprawdziłem, to nie wentylatory są głośne to po prostu przepływ powietrza jest słyszalny - widać ten typ tak ma.

mam tam 30 blu i 25 białych.

A i dodam bo zapomniałem że u mnie świecą nad 650 litrowym baniakiem 1 x 120 W led i 2 x 36 W T8, powinno być więcej ale wszystko się rozwija i jest jak dla mnie bardzo jasno.

Edytowane przez marekturf (wyświetl historię edycji)

bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie przy kilku diodach i dwóch przedpotopowych t8 jestbardzo jasno nad 650l to chya dalsza dyskusja jest zbędna. Albo nie widziałeś w życiu dobrze oświetlonego zbiornika albo piszesz książkę s-f.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek wspominał o radiatorze a raczej o jego braku, role radiatora pełni płyta alu z nadmuchem wentylków.

Czy to prawda że te lampy są faktycznie takie głośne nawet jak się je skręci, przynajmniej kanał biały.

Wymiana wentyli pomaga czy trzeba modyfikować radiator?

Tak jak piszesz jest plyta alu

U mnie moze w 70 % moc wykorzystana temperatura samej plyty 50 stopni

Wentylatorow prawie nie slychac jest oki moze sa rozne wersje tych lamp

Robilem pomiary dzis pomiedzy obudowa a woda zadnych przebic niema

Zobaczymy co bedzie dalej jak przez rok wytrzyma bedzie oki

Robilem pomiar tez mocy miesci sie w 120 w


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

hehe dobre.

To jeszcze się T8 świeci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj swieci swieci. takich aktynicznych i niebieskich rur jak t8 nie da sie niczym zastapic. cos jest w tej barwie. taki ala smerfowy kolor :)

co do samych ledow to porownujemy malucha do ferrari. nie ma co sie sprzeczec nad wyzszoscia cree bo jest oczywista. jednak aspekt ekonomiczny nadal przemawia za epistarami. roznica w cenie lumena na korzysc skosnookich nawet pomimo zuzycia pradu. osobiscie uwazam, ze zrobiona z glowa lampa led na chinskich ledach moze smialo konkurowac z najlepszymi cree... niestety nie spotkalem jeszcze porzadnego wykonania made in china :) musimy poczekac az polacy zaczna emigrowac i tam to cos sie moze porawi :):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie spotkalem jeszcze porzadnego wykonania made in china :) musimy poczekac az polacy zaczna emigrowac i tam to cos sie moze porawi :) :) :)

jak nie spotkales, a moj? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twojej lampie chwalilem obudowe i design bo mi sie naprawde podoba :) no i wtyczki do kontaktu ladne :) wiecej plusow ciezko mi znalezc :) ale uwielbiam rozbierac takie rzeczy bo zawsze mysle ze juz wszystko widzialem a tu... zonk :) w zyciu by czlowiek nie wpadl na rozwiazania chinskiej mysli technicznej :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie przy kilku diodach i dwóch przedpotopowych t8 jestbardzo jasno nad 650l to chya dalsza dyskusja jest zbędna. Albo nie widziałeś w życiu dobrze oświetlonego zbiornika albo piszesz książkę s-f.

Dla koralików to w/g speców za mało - choć nurkowałem i w Keni i w Wietnamie na rafach i ,,wydaje mi się'' że nie było tam tak jasno jak u mnie w akwa.

A ja napisałem że ,,dla mnie'' jest jasno - mam kilka sps i lps i nic nie pada tylko rośnie więc moja sprawa ile im światła świecę.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... pomogło dopiero zabranie uprawnień do forum wsparcia...

Pozwolę sobie jeszcze na chwilę wrócić do lamp PS. Otóż, gdy jakiś czas temu rozglądałem się za nową, mocniejszą lampą LED (od mojej 240 watowej) to do Waszych lamp zniechęciła mnie właśnie konieczność "zdobycia" uprawnień do forum wsparcia. Uznałem, że macie coś do ukrycia. Może warto byłoby się zastanowić nad tą sprawą.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Przemku tu Napisałeś w swoim poście do Grzesia cytuję:

(Faktycznie - już nie masz. Lampę która jak się okazało posiadała wyświetlacz z ukrytą wadą fabryczną - sprzedałeś z premedytacją innej osobie - "zapominając" ją o tym poinformować. Czy to jest w porządku czy nie - niech to oceni nowy nabywca. Faktycznie - nowego znaczenia nabierają w tej sytuacji Twoje słowa - że pozbyłeś się problemu(zapominając przy tym najzwyczajniej poinformować o fakcie stwierdzenia takiej usterki nasz serwis - co powinno być rzeczą naturalną). Tak mi się przynajmniej wydaje. Tym bardziej - że o usterce wiedziałeś przed sprzedażą lampy... Cóż) koniec cytatu.

Miałem nie zabierać głosu w tej sprawie ale po przeczytaniu kilku innych wątków dot. forum nie mogę przejść obojętnie obok tego co się dzieje na forum i to że oczernia się UCZCIWYCH uczestników forum wyssanymi z palca bajeczkami jak w pow. cytacie.

Otóż podczas zawierania transakcji kupna i sprzedaży lampy pomiędzy Grześ & Robert było jeszcze co najmniej pięć osób ,w tym moderator z tego forum którzy mogą potwierdzić że Grzegorz mówi prawdę i Robert jako kupujący był powiadomiony o wadach jak i zaletach tej że lampy.

Dowiaduję się ponadto (nie wiem czy to prawda), ale analizując Twoje postępowanie jak wyżej skłaniam się ku temu że jest prawdą że Ingerujesz kolego w prywatną pocztę na forum to już dla mnie jest czystym łajdactwem.

W związku powyższym proszę również o zablokowanie mojego konta na tym forum.

Pozdrawiam

Robert

I pomimo wszystko życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku, jak i również spokojnych i rodzinnych świąt dla Ciebie jako właściciela forum jak i wszystkich forumowiczów.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa ta jest już troszkę lepsza, niż były pierwsze jej "odsłony". Parę osób z forum ma podobne i sobie chwali.

Pierwsze to wiadomo, sprzedawane były z naklejką Pacyfic Sun i opowiadano o nich wiele pięknych rzeczy i napisano duuuużo elaboratów... teraz te same osoby piszą że jednak jest niedobra. Pomijając fakt, że sporo akwarystów się nacięło na tą chińszczyznę z pięknie dorobioną teorią i z palucha wyssanymi "badaniami".

Ale biznes to biznes i nie ma lekko.

p.s. @strugas - dlatego jest alternatywne forum Aqua Reef, i nie jest ono cenzurowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chinska bez regulacji i jest fajna...co prawda za slaba i dopalam t5 ale spsy do chwili zalamki systemu pieknie sie barwily...

a co do wczesniejszych "ostrych" dyskusji: kolega zapytal o lampe chinska,a nie o inna...i wylacznie na temat tych lamp powinien dostac odpowiedzi.. jakby sie kolega interesowal inna lampa to by to napisal....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie spotkalem jeszcze porzadnego wykonania made in china

Nie spotkales to masz jesli chcesz wiecej mam jeszcze dwadziescia takich lamp

Wszystkie cree led

Nie spotkales to masz jesli chcesz wiecej mam jeszcze dwadziescia takich lamp

Wszystkie cree led

post-12081-0-32370600-1356024980_thumb.jpg

post-12081-0-11730100-1356024993_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, tylko sprzedawca jasno pisze: bridgelux, epistar , etc. Wstawiaj dalej lipe...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, tylko sprzedawca jasno pisze: bridgelux, epistar , etc. Wstawiaj dalej lipe...

Dokladnie to co sobie zyczysz dostajesz cree led tez rozmawialem ze sprzedwawca

Ja mialem na mysli wykonczenia

Ze znaczkiem chiny potrafia tez byc ladne

Basic Info.

Model NO.: Z21-4BWX15-320W

LED Chips: CREE

Power: 320W

Usage: Fish and Coral Reef

Protection Level: IP68

Power Source: AC

Life: 50,000h

Input Voltage: AC100-240V

Emitting Color: Blue and White

Diffuser: Aluminum

Base Material: Aluminum

Electric Current Type: AC

Certification: CCC

Product Size: 582*242*202mm

PAR(Umol M-2 S-1): 265

Working Frequency: 50/60 Hz

Working Temperature: -20~50.C

Length: 120cm

Lifespan: 50, 000hours

Color: White/Blue

Luminous Flux: 14000lm

Export Markets: Global

post-12081-0-17335700-1356026503_thumb.jpg

post-12081-0-40702100-1356026513_thumb.jpg

post-12081-0-67564800-1356026525_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna na tym forum miec swoje osobiste zdanie na jakis temat i nie zostac skrytykowanym????skoro ktos chce chinska lampe i taka mu sie podoba to dlaczego musi od razu zostac zaszczutym przez uzytkownikow broniacych w kazdym temacie led cree,lamp PS i negujacych chinszczyzne??!! za przeproszeniem ale wk***iac to juz zaczyna!!!ciagle ta sama spiewka!!!kazdy kupuje co chce i na co stac...i jesli sie pytam o lampe chinska to chce uslyszec cos na jej temat a nie na temat zafajdanych cree czy PS!!!dotrze to w koncu do kogos??!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że założyciel wątku nie pytał o chińską lampę. Kłopoty ze zrozumieniem tekstu?

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie..klopoty ze zrozumieniem tekstu????pytal sie autor jak sie jego lampa do PS ma???pytal sie jak sie ledy w jego lampie do cree maja??NIE!! to po cholere te dywagacje???


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to że może ktoś wreszcie coś zrozumie, chociaż jak widać tobie to nie grozi. Autor wyraził swoją opinię bez zadawania pytania. Ktoś inny wygłosił inną, do czego też ma prawo, po to jest forum . A ty może pokrzycz sobie na kogoś w rodzinie albo zmień leki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to że może ktoś wreszcie coś zrozumie, chociaż jak widać tobie to nie grozi. Autor wyraził swoją opinię bez zadawania pytania. Ktoś inny wygłosił inną, do czego też ma prawo, po to jest forum . A ty może pokrzycz sobie na kogoś w rodzinie albo zmień leki.

obrazam cie?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wyładowujesz swoje frustracje na forum które ma wielu użytkowników, a to nie jest wyraz szacunku dla nich.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wyładowujesz swoje frustracje na forum które ma wielu użytkowników, a to nie jest wyraz szacunku dla nich.

nie odwracaj kota ogonem,bo niczego nie wyladowuje. pisze to ,o czym wiekszosc mysli..i nie chodzi konkretnie o ledy,pompy,lampy,pienki czy bog wie co jeszcze tylko wlasnie o szanowanie uzytkownikow...a nie tylko ich krytykowanie...co ostatnio robi sie nagminnie..przyklad z tego tematu.mam na chinczyka,kupuje,chwale sie i wcale nie musze byc za to krytykowanym...to wlasnie jest brak szacunku do uzytkownikow..porobily sie jakies elity.ktore mysla ze zwykly kowalski z forum nic nie znaczy..kazdy cos na forum znaczy,kazdy cos wnosi.jeden mniej ,drugi wiecej..i na tym to powinno polegac..

ja nikomu tu nie ublizylem,nie obrazilem, a mi juz na wsadzano ze zrozumienie mi nie grozi,zebym sobie na rodzine pokrzyczal,zebym leki zmienil...to jest wedlug ciebie szacunek do uzytkownikow???


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, już powiedziałeś co ci leży. Może załóż sobie wątek. Ja właśnie skończyłem rozmowę z tobą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu opisał zadowolenie i opisał co nie co o lampie spostrzeżenia itp.Panowie koledzy dość tej farsy po prostu mocno zeszliście z tematu, proponuje zakończyć dyskusje, która do niczego dobrego nie prowadzi, moim zdaniem każdy z was ma po części swoją racje, podajcie sobie ręce koledzy z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.