Skocz do zawartości
Mystik

Pacific Sun - Metis - jakieś fatum czy coś?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakieś fatum chyba ciąży nad moją lampą :)

1. Jak kupiłem (09.2012), to przyszła zepsuta. Wypakowane z kartonu. Podłączona. Jeden panel blue nie świecił. Z pomocą bardzo dobrego i kompetentnego serwisu naprawiłem ją u siebie w domu. Wtyczka była kiepsko zamocowana. Zdarza się. Dzięki "domowej" naprawie mogłem cieszyć się światłem w akwarium bez odsyłania lampy.

2. Wentylatory nie działają jak trzeba. Zdarza się. Jeden firmware, drugi, trzeci, wreszcie jest OK.

3. Jakiś czas stała nie zapalona (ze 2 tygodnie). Odpalam. To samo. Panel nie działa. Ale, że miałem instrukcję, to znowu naprawiłem. Tym razem już tak, że przestały być z tym problemy. Dogiąłem styki. Wrrrrr.

4. Kolejne 2 tygodnie. Załączam Bali (świecenie na 100%) i lampa zaczyna wariować. Świeci jakiś czas, a potem się restartuje. I tak w kółko. Najpierw padło na zasilacze. Okazało, że prawdopodobnie błędnie przysłano mi lampę z dwoma zasilaczami, a powinien być jeden. Szybciutko dosłali duży. Ale niestety bez zmian. Kiepsko.

No to wysyłka do serwisu. 13 dni ciemności w akwarium, nie sprzyja życiu w jego wnętrzu nawet na początku. Ale trudno. Usterka nietypowa, to w ogóle cieszyłem się, że serwis ją zdiagnozował.

5. Lampa przyszła z serwisu. Naprawiona jak mówią (a w serwis - a w zasadzie w Pana Tomasza - wierzę jak w Zawiszę - bo jeszcze się nie zawiodłem), ale w wyniku jakiegoś niedopatrzenia - bez zasilacza

I znowu ciemno przez dwa dni. Masakra :(.

No i nie wiem. Czy ja mam jakiegoś pecha czy co? Jak na w sumie może z miesiąc pracy, to trochę dużo tych przypadków? Za każdym razem ciśnienie mi się podnosi, ale może niepotrzebnie? Może tylko u mnie się coś dzieje i taka karma. I trzeba poczekać w kącie aż minie :)

Opinie o oprawie mam w tej chwili tak 50/50. Nawala, ale serwis daje radę. Mam nadzieję, że pierwsze koty za płoty. Ale fakt jest faktem.

Lampa ma zaimplementowanych szereg ciekawych pomysłów, ale też trochę "ciemniejszych stron".

A zatem całkowicie subiektywnie na dzisiaj:

Zalety:

1. Wygląd - obudowa daje radę. Szczególnie "czarna".

2. Zakres świecenia (u mnie na 100cm szerokości akwarium jest OK).

3. Moc - aż nadto - myślę, że skręcę na 40%.

4. Duże możliwości ustawień, programów, itp.

5. Wyłącznik podświetlenia wyświetlacza.

6. Możliwość załączenia i wyłączenia światła dziennego.

7. Dość ciche (chociaż bez przesady) wentylatory.

8. Bardzo kompetentni serwisanci.

"Ciemniejsze strony":

1. Brak wyłącznika zasilania (nocne światło wyłączamy wtyczką z gniazdka lub z oprogramowania komputera PC).

2. Dla mnie nocne przestaje być nocne po wyłączeniu światła w pokoju. Niestety nie da się go dowolnie przyciemnić (uwarunkowania konstrukcyjne).

3. Czasami dziwnie rozwiązane sterowanie oprawą z PC (pewne ustawienia wpływają na siebie nie informując o tym) i konieczność stosowania pewnych knyfów, żeby lampa świeciła tak jak chcemy (np. ręczne zmiany w tablicy PAR)

4. Brak instrukcji w języku polskim (nie masz internetu wisisz na telefonie :) )

5. Brak oprogramowania w języku polskim.

6. Brak karty gwarancyjnej z warunkami gwarancji.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w pl prawie jest tak, ze po trzykrotnym odsylaniu nalezy Ci sie zwrot gotowki lub nowa lampa wiec wysylaj.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, sam miałem podobne problemy z metisem, na początku odsyłalem, potem problemy z oprogramowaniem itd,,, ciekawi mnie wzmianka o zasilaczu! Jak to powinien być jeden? Mam metisa crp, 2x100w i mam dwa zasilacze! Na jednym też lampa chodzi, ale jak są dwa to podpiąlem dwa, , , o co chodzi?

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w pl prawie jest tak, ze po trzykrotnym odsylaniu nalezy Ci sie zwrot gotowki lub nowa lampa wiec wysylaj.

Powolutku :)

Ja nie mam zamiaru odsyłać lampy. Kupiłem i chcę używać.

Na razie w serwisie była raz. Więc spokojnie :)

Witaj, sam miałem podobne problemy z metisem, na początku odsyłalem, potem problemy z oprogramowaniem itd,,, ciekawi mnie wzmianka o zasilaczu! Jak to powinien być jeden? Mam metisa crp, 2x100w i mam dwa zasilacze! Na jednym też lampa chodzi, ale jak są dwa to podpiąlem dwa, , , o co chodzi?

Z tego co wiem, to są dwa modele Metisa.

W różnych okresach produkcji, ze względu na dostęp do określonych części, raz były produkowane płytki z jednym zasilaczem, a innym razem z dwoma.

Jeżeli cała lampa (wszystkie panele) działa Tobie na jednym zasilaczu, to skontaktuj się z serwisem, bo w 99% powinieneś mieć jeden większy zasilacz (wtedy nie zaleca się podłączanie dwóch zasilaczy na raz). A jeżeli każdy z zasilaczy zasila swój panel, to jest OK.

Ja wszystkie pytania kieruje już tylko tutaj: workshop@aquariumled.eu

Odpowiedź zwykle nadchodzi bardzo szybko. O ile oczywiście są jeszcze godziny pracy.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja lampa była w serwise już z 5-6 razy od wiosny.

Ostatnia awarią jest pojawianie się krzaczków na wyświetlaczu. Jako przyczyne zdiagnozowano zakłócenia od innych urządzeń lub złą instalacje elektryczną w mieszkaniu. Tak się złożyło że kilka dni pózniej wymieniłem całą instalację a na drugi dzień krzaczki powróciły :). Serwis zaproponował że wyśle nowy wyświetlacz. W moim przypadku jest to 3 występująca i zgłoszona awaria tego samego elementu. Mam nadzieję że to załatwi sprawę.

Z minusów to najbardziej wkurzające jest brak karty gwarancyjnej i jednoznacznej informacji jakie naprawy były dokonywane i co dokładnie zostało wymieniane, bo w zalezności z kom rozmawiam to dostawałem inne informacje :).

Swoją droga to ciekawe rozwiązanie z wymianą na nową :)

Plus to obsługa przez komputer. Dla leniwej osoby to idealne rowiązanie. A ja zrobiłem się leniwy :)

U mnie oprogramowanie działa jak należy.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja lampa była w serwise już z 5-6 razy od wiosny.

Ostatnia awarią jest pojawianie się krzaczków na wyświetlaczu. Jako przyczyne zdiagnozowano zakłócenia od innych urządzeń lub złą instalacje elektryczną w mieszkaniu. Tak się złożyło że kilka dni pózniej wymieniłem całą instalację a na drugi dzień krzaczki powróciły :). Serwis zaproponował że wyśle nowy wyświetlacz. W moim przypadku jest to 3 występująca i zgłoszona awaria tego samego elementu. Mam nadzieję że to załatwi sprawę.

masz wiec ten sam problem co ja, rowniez sugerowano blad instalacji a pozniej zaklucenia od pomp, moze to jednak wada wyswietlaczy? ja probowalem nawet lampe dawac wysoko nad pompami i nic to nie dalo, teraz wyswietlacz od tygodnia jest zupelnie pusty, nic nie wyswietla, wczesniej byly krzaczki. Przemek proponowal wymiane wyswietlacza a serwis zmienil jego decyzje i chce abym wyslal lampe z UK na moj koszt.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem krzaczki na wyświetlaczu,ale okazało się,że miałem nieekranowany przewód i świetlówki przy załączaniu powodowały ten problem,później znów się tak robiło to okazało się,że podpiąłem przedłużacz bez uziemienia.W sumie teraz mam spokój choś raz się skrzaczył mi.Jakiś czas hałasowały wentylatorki,ale problem ustał sam tak więc ja jestem zadowolony i świecę sobie bez problemów.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakaś wada. Tam jest dużo elektroniki więc ma co szwankowac.

U mnie wentylatorki dawały z kolei do pieca ale tu przemek stanał na wysokości zadania i zaproponował wymianę obudowy za niewielką dopłatą na nową z większymi wiatrakami.

Z drugiej jednak strony jak czytałem opis na nr lapy metis to była tam informacja że wszystkie lampy działaja na bezłożyskowych wiatrakach a moja po którejś z kolei naprawie moja wróciła z nowymi wiatraczkami 6mm na łożyskach kulkowych, bo halasowała niemiłosiernie.

Teraz mam lampę cichą.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem wszystko co mozliwe, testowalem cala instalacje domowa jesli chodzi o uziemienie, specjalnie zamowilem gruby kabel z uziemieniem, podlaczylem lampe bezposednio do gniazdka bez przedluzaczy, dalem wszystkie komponenty lampy z dala od pomp itp i nie to nie pomoglo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uziemienia, to pozwolę sobie zauważyć, że o ile dobrze widziałem, to Metisy nie są uziemiane.

Podłączając je do gniazdka z bolcem ochronnym uziemiasz co najwyżej przetwornicę tegoż. Może tu tkwi problem.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacjaz tym uziemieniem. U mnie jest nowiutka instalacja, z pomiarami i wszystkim jak nalezy.

Przedłużacze z uziemieniem. Wsystko mam z uziemieniem :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów temu - czytałem że chińskie lampy są tanie dlatego się psują. ciekawe dlaczego te drogie tak się zachowują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam/miałem Metisa CRP 2x100W. Z powodów logistyczno technicznych dostałem wersję jedno zasilaczową z dwoma słabzymi zasilaczami. Efekt lampa na 100% ,mocy nie startowała. Problem rozwiązano na telefon i na następny dzień miałem już właściwy zasilacz.

Po czasie stwierdziłem iż nie podobają mi się panele CRP. Producent zgodził się na ich wymianę na panele XM i co tam jeszcze trzeba za dopłatą. Między czasie padł wentylator. Podczas jednej wizyty lampy w serwise wymieniono panele jak i sam wentylator. Tak więc teraz jest to PS Metis XM 2x150W.

Do teraz lampa działa bez najmniejszego problemu. Brak krzaków na wyświetlaczu czy też hałasu od wentylatorów.

Nie wiem co mi się trafil za model ale to już druga lampa ze staji PS i jakoś chwalę.

PS. Siec elektryczna u mnie jest sprawna jak i pod kątem przeciwporażeniowym jak i przeciwprzepięciowym.

Lampa jest na jednym obwodzie z pompami, grzałką i czym tam jeszcze.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mają dużo elektroniki a ta wiadomo że lubi się psuć.

Jak jest zaawansowana technologicznie to ląski nie robi i musi.

Nieładnie cię potraktowali CNCRob. Na moje to odbicie piłeczki. Ty lampy nie wyślesz to nie ma problemu. Lampę wyślesz to napiszą że u nich działa dobrze :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacjaz tym uziemieniem. U mnie jest nowiutka instalacja, z pomiarami i wszystkim jak nalezy.

Przedłużacze z uziemieniem. Wsystko mam z uziemieniem :)

Pio, ja pisze o tym, że z zasilacza do lampy idą dwa przewody +/-24V. Nie ma trzeciego.

Jeżeli tak jest, to możesz mieć wszędzie uziemieni itd. ale sama lampa uziemiona nie jest.

Gdybym miał zasilacz, to bym pomierzył różnice potencjałów pomiędzy wodą, a lampą :)


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może trzeba by o tym Przemkowi powiezieć?

Może to jest ta przyczyna?

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci wzialem miernik i zmierzylem co sie dzieje pomiedzy lampa a woda:

0,1V

probowalem zmierzyc rowniez natezenie chociaz dziwnie mi wychodzi, przy kablach podlaczonych do miernika w pozycjach A wychodza pomiary na zero, jesli zapomnialem sie i kable zostawilem na pozycji V wyszlo cos takiego:

0,001A przy pomiarze pomiedzy woda a radiatorem w lampie

0,255A przy pomiarze pomiedzy woda a sruba na obudowie lampy

0A jesli oba kable miernika wloze dla testu do wody

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z przewodem ochronnym, jest zbędne gdyż lampę zasila 24V DC. A więc zgodnie z przepisami jest w III klasie ochronności. Sam zasilacz bynajmniej u mnie ma oznakowanie I klasy ochronności i wyprowadzone połączenie z przewodem ochronnym ( a nie żadnym tam uziemieniem).

Ekrany w lampie najnormalniej w świecie podłączone są do masy.

Zanim zaczniecie pomiary poczytajcie co to różnica potencjałów i co tak naprawdę mierzy woltomierz.

Później piszcie bo na razie to już nawet śmieszne nie jest.

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie pomiary poczytajcie co to różnica potencjałów i co tak naprawdę mierzy woltomierz.

Później piszcie bo na razie to już nawet śmieszne nie jest.

jak narazie to probujemy dojsc do tego, dlaczego nam nie dziala cos co powinni dzialac, i masz racje, smieszne to nie jest a jak masz rozwiazanie dlaczego wyswietlacze juz w kilku lampach pokazuja krzaki to czekamy na przyklady a nie wymadrzanie sie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Podłącz lampę do markowej listwy zasilającej np. APC SurgeArrest lub coś z Legranda. Ważne by była wyposażona w filtr przeciwprzepięciowy i przeciwzakłóceniowy.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Podłącz lampę do markowej listwy zasilającej np. APC SurgeArrest lub coś z Legranda. Ważne by była wyposażona w filtr przeciwprzepięciowy i przeciwzakłóceniowy.

skoro tak na szybko to zanim dasz kolejne rady naucz sie czytac ze zrozumieniem, bylo rowniez o tym w poprzednim temacie, probowalem juz wszystkich!!! mozliwych podlczen tej lampy, od trzech roznych kabli, po przedluzacze jak i bezposrednio do gniazdka, w domu mam super hiper nowoczesna instalacje elektryczna, ktora rowniez byla specjalnie dla tej lampy testowana. poza tym jesli ja mam dokupic listwe aby mi lampa dzialala to chyba producent powinien ja dolaczyc do zestawu? czekam na kolejne rady.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ktoś zaproponował żeby podłączyć drutem do kaloryfera :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z przewodem ochronnym, jest zbędne gdyż lampę zasila 24V DC. A więc zgodnie z przepisami jest w III klasie ochronności. Sam zasilacz bynajmniej u mnie ma oznakowanie I klasy ochronności i wyprowadzone połączenie z przewodem ochronnym ( a nie żadnym tam uziemieniem).

Który jest uziemiony.

Ekrany w lampie najnormalniej w świecie podłączone są do masy.

Ekrany czego? Płytek? Wyświetlacza? Czy obudowa lampy?

Co do ekrany wyświetlacza to na pewno jest on połączony z masą.

Zresztą to, że są krzaczki na wyświetlaczu, nie oznacza, że to on nie jest ekranowany. Wystarczą duże zakłócenia przewodów do niego. Wtedy cały misterny plan związany ze sterowaniem wyświetlacza idzie w łeb, aż do restartu i ponownej konfiguracji wyświetlacza.

Jeżeli problemem miałyby być zakłócenia zewnętrzne, to może trzeba by zrobić ekran z obudowy. Bo w tej chwili o ile pamiętam, to "wisi" ona w powietrzu. Nie jest podłączona do niczego. Pytanie, czy wtedy działałby poprawnie np. bluetooth.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.