Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie taśmy Led, czy ktoś już forum próbował zastosować taśmę LED( niebieską) do przełamania barwy z żarników HQI. Tak wiem lepiej zastosować T5 lampy ale nie mam w chwili obecnej pieniędzy i szukam taniego rozwiązania .Proszę o ewentualne rady/ sugestie osób które mają doświadczenie z oświetleniem LED. Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają stosunkowo mało światła. Jeśli masz hqi 150 jednak powinno się udać, przy większych chybachyba by wyszło drożej niż t5. Próbuj.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x150 hqi i myślałem nad dwiema taśmami o długości 120 cm, jutro sobota pojeżdżę trochę po sklepach i zobaczę czy coś z tego mojego pomysłu będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ma racje, sa za slabe zeby wplynac na barwe w pelnym swietle HQI. Mam jednak dolepiona taka tasme z diodami trzykolorowymi pod lampa i po zgaszeniu glownego daja naprawde niezle efekty.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz,

mam pytanie ile masz diod na metrze bo są dwa typy: 60 ledów na metrze i 120 ledów na metrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę do tematu :)

Niedawno byłem u jednego z kolegów z forum który miał lampę LED DIY ale nie taką jak większość z nas robi białe + niebieskie tylko dodatkowo były jeszcze czerwone i zielone diody (wiem że to żadna nowość) ale strasznie podobały mi się kolory z takiego połączenia.

Sam mam lampe według projektu Tomka (1x6 białe + 2x6 Royal Blue) i zastanawiam się nad "złamaniem" tego światła właśnie czerwoną i zieloną taśmą. Jak myślicie ma to sens? I czy będzie coś widać? Od razu mówię że niestety ze względów technicznych nie mam mowy o rozbudowie lampy o kolejne moduły CREE :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony jak najbardziej poprawia wygląd. Jednak nie przesadź. Tak na 200w daje max 6w red i i tak są jeszcze skręcone.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerwony jak najbardziej poprawia wygląd. Jednak nie przesadź. Tak na 200w daje max 6w red i i tak są jeszcze skręcone.

Planuje dać ok 2w czerwonego u tyle samo zieleni. Zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej lampce dałem 5% mocy w zieleni i 7% w czerwieni (wszystko w CREE)(20-22W z 200W) i szczerze mówiąc, efekt jest bardzo zacny. Sterując tylko czerwienią (0-100%) i bielą (80-100%) uzyskuję skoki z 16kK do 20kK. "Pomiar" oczywiście robiłem na oko, porównując do źródeł światła, które widziałem osobiście.

Nie można zapomnieć, że istotna jest nie tyle moc, ile ilość lm/Wat.

Osobiście uważam, że jeśli efekt na być odczuwalny, to do żarnika 150W trzeba by dołożyć conajmniej 4 metry taśmy (niebieskiej) żeby podbić barwę lub 3m czerwonej i 1-2m zielonej żeby obniżyć i powiększyć spektrum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie taśmy polecacie?? mogą być zwykłe z castoramy lub leroy merlin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to w tego typu sklepach ceny są z kosmosu. Ja zawsze zamawiałem w necie.

Walker, możesz bardziej opisać "efekty wizualne" z zielonymi diodami? Widziałeś może tą samą lampę (w sensie akwarium nią oświetlone) z włączonymi i wyłączonymi zielonymi ledami?

Pytam, bo będę niebawem swoją lampkę powiększał (z myślą wiadomo o czym) i mi teraz namieszałeś w głowie - zacząłem się zastanawiać czy nie dać zielonych też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z Testerem - taśmy są delikatnie za słabe. Mam niebieskie jako oświetlenie nocne i wówczas efekt jest odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też RGB -można zmieniać zarówno barwę, jak i natężenie.

Z doświadczenia dodam, że wytrzymują najwyżej 3 m-ce,nie wiem czy powodem jest wilgoć czy temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.