Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam mam 20cm na 10cm na (3,5cm h) zmieściłbym tam 7 ledów 3W?

oczywiście chłodzenie aktywne...

Spokojnie da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam

Możesz z perspektywy czasu napisać jak się led spisują chodzi mi dokładnie o twój rozmiar baniaka

W poniedziałek lecę do sklepu i kupuję 112L a lampkę będę miał taką samą jak Ty.

Czy wystarcza taka moc .

U mnie w akwie będą tylko miękkie i może jakiś lpsy i ewentualnie montipora czerwona .

Nie porywam się na coś trudniejszego (za mała wiedza)

Nie wiem jak zrozmieścić ledy czy ewentualnie jakąś T5 jeszcze nie dołożyc

Lampki narazie będą 2 a docelowo 3

Ta się zastanawiam cxzy w trzeciej nie dołożyć UV?

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie dziwi w Twoim zbiorniku to led'y i zoanthusy. Mam lampę led od ponad roku i nie widzę minusów poza tym że po przejściu na ledy wyginęły zoanthusy, i nie jest to odosobniony przypadek bo kilku kolegów też tak miało.

Natomiast widziałem kilka zbiorników na led + T5 i zoanthusy jak na drożdżach pędzone.

to sprawdź parametry wody... bo ja przez 1,5 miesiąca miałem dokładnie taki sam zestaw diód jak @mintaj i zoa rosły jak szalone (3 rodzaje)

teraz zmieniłem na razora i rosną tak samo...

moje montipory od czasu jak dałem ledy mają przyrosty ponad 1cm

EDIT:

@Skala po co ci UV w takim zbiorniku?

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku ale 1 cm na ile? ;)

Monti generalnie szybko rosną u mnie pod ledami (prawie 2 lata) też zapylają zdrowo ;)

Jeśli chodzi o Zoa też nie widzę jakiś problemów bardziej szukał bym przyczyny w wodzie niż w złym świetle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest taka mozliwosc to ja bym dolozyl led uv . Ja mam 3 ledy uv , bardzo fajne swiatlo daja. Uzywam ich tez do oswietlenia nocnego.


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest taka mozliwosc to ja bym dolozyl led uv . Ja mam 3 ledy uv , bardzo fajne swiatlo daja. Uzywam ich tez do oswietlenia nocnego.

W 90l masz 3 diody UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem znawcą ledów, ale ja bym nie dawał w ogóle UV... jak chcesz, żeby korale fluo były fluo i wieczorem baniak fajnie świecił to wystarczą same royal blue i blue

nie testowałem... nawet nie widziałem tych diód w działaniu, ale skoro niebieskie same wystarczą, to po co sobie utrudniać życie?

tym bardziej, że na światło niebieskie fajnie reagują korale - ja przez 2 tyg świeciłem tylko niebieskimi diodami i wszystko fajnie się pompowało (co opisałem w swoim wątku)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja budowy lampy lest świetna tylko brak informacji jak podłączyć wiatraczki? Gdzie przylutować i jak je umocować.

I zasilacz jest na x-y 3W tedów to czy zmienia coś podłaczenie wiatraczka?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki są podpięte do swojego zasilacza, jest to osobny układ :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście na zasilaniu wiatraków podłącz czujnik temperatury, który będzie je uruchamiał.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To jeszce jedno pytanie. Napisałeś

Zasilacz stałoprądowy Eagle Rise, umożliwia podpięcie od 5 do 8 sztuk LED o mocy 3W

Jak jest różnica między podpięciem 5 a 8 sztuk?

Jak podepnę 5 to beda mocniej swiecić? bardziej się nagrzewać a może odwrotnie??

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny świecić tak samo.

Zasilacz jest stało prądowy, oznacza to że prąd płynący przez diody jest zawsze taki sam a zmienia się napięcie.

Producent podaje, że można podpiąć 5 do 8 diod bo w takim zakresie zasilacz jest w stanie zmieniać napięcie aby utrzymać stały przepływ prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odkupie trochę stary temat, mianowicie czy jeden moduł jaki zaproponowales /tzn 7 czy ew. 8 diod/ jest w stanie oświetlić kostkę 40x 40x 40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci troszkę pomogę- mam kostkę 35x35x40(h) i mam łącznie 50W z tym że mogę "skręcać" jasność świecenia.Pisząc o 7 czy 8 diodach mówisz o 21 lub 24w biorąc pod uwagę 3W cree.Może lepiej 12 diód tj 8 rb i 4cw każda barwa na osobnym driverze abyś mógł podpinać każdy kolor pod osobny włącznik czasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odp.. W temacie. Chciałem w zasadzie zastosować 8 cree RB, biały miał być z żarówek led 4 W na trzonku gu10 230v zimny biały, bo takie już posiadam od dawna , zostały z oświetlenia pomieszczeń . Czy coś takiego dało by radę ?

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem ostatnio podobna lampę tylko ze na diodach 10w Cob na radiatorze 15x15x4 z wentylatorem.Myślę od tygodnia z czego zrobić obudowę.Mintaj rozumiem ze ty wsadzasz to w obudowę? Myślałem żeby jakieś pudełko po czymś wykorzystać.Jakieś pomysły?

Ps: plqnuje oswietlac tym kostkę 35x35x35

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa była ogólna nad zbiornikiem, tak że lampy były niewidoczne :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowa była ogólna nad zbiornikiem, tak że lampy były niewidoczne :)

No rozumiem,ja planuje miec otwarty zbiornik i szukam patentu na obudowę samej lampy.

Coś takiego by było mega!

http://www.aquastyleonline.com/products/DIY%2dStyle-LED-light-housing.html

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wpisać w allegro - obudowa plastikowa ;-),

wracając do mojego pytania ZielonyMintaj, myślisz ze mój pomyśl da radę ?

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem,ja planuje miec otwarty zbiornik i szukam patentu na obudowę samej lampy.

Coś takiego by było mega!

http://www.aquastyle...ht-housing.html

Proponuję kupić spienione pcv 5-6mm. Tniemy to nożem do tapet. Kleimy przysłowiową kropelką. Otwory pod wentylatory wycinamy otwornicą kupioną za parę groszy. Żeby było ładnie kupujemy za kolejne grosze grill do wentylatorów. Całość oklejamy okleiną samoprzylepną w dowolnym tylko nam pasującym kolorem. Do wykończenia lub też wzmocnienia możemy użyć kątowników aluminiowych.

Aha na spód montujemy bezbarwną plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisywalem na allegro obudowa ale wyskakiwalo milion rzeczy,karollo o to mi chodziło!

PCV juz rozkminialem ale to dużo zabawy a i zobklejania nie jestem najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.