Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero zdobywam wiedzę na temat Akwarium morskie (zanim zacznę zakładać)

czeka mnie przeprowadzka w Warszawy na dniach

i niestety nie będę miał miejsca już na duże akwarium Dla tego postanowiłem założyć Morskie do 60 l.

moje pytanie dotyczy Filtra Ro-Di takowy filtr na aukcjach kosztuje ok 199 zł a jesli posiadam taki filtr w domu

Filtr zepter

to czy on mi nie wystarczy ??

Ps. nie posiadam żadnych testów...

Pozdrawiam Bartek

Edytowane przez bartek1080 (wyświetl historię edycji)

89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiony i sprawdzony


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiony i sprawdzony

Nie bardzo.

Forbidden

You don't have permission to access /filtrdowody-p-262.html on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. Power MOD by linuxpl.com Server at www.garnki-zepter.pl Port 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest filtr RO, nigdzie nie pisze, że DI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupic specjalny ro + di dla celów akwarystycznych i miec spokoj


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l moje pytanie dotyczy Filtra Ro-Di takowy filtr na aukcjach kosztuje ok 199 zł a jesli posiadam taki filtr w domu Filtr zepter to czy on mi nie wystarczy ?? Ps. nie posiadam żadnych testów... Pozdrawiam Bartek

http://www.garnki-ze...08dfabc440e94e0 to ten link z tym filtrem.jak dla mnie się nie nadaję.

Panowie coś kuleją te wasze linki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wasze przegladarki :fish: , u mnie otwiera sie normalnie


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się otwiera z pierwszego posta, ale nie doczytałem jakie filtry posiada?? i czy jakieś posiada? DI też nie ma więc co zrobisz z krzemianami? Co innego oczyszczona i uzdatniona woda do picia a co innego do celów akwarystycznych.

Proponuję poszukać na forum na temat RO+DI są ciekawe wątki z których dowiesz się więcej, a ten filtr bym odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez normalnie sie otwiera (na google chromie)

co do filtra pewnie bedzie ok choc tam nei pisze ze jest Di tylko 5cio stopniowy system ale skoro taki posiadasz taki sprawdz miernikiem tds i bedziesz mial odpowiedz chyba najpewniej tak ale skoro niektórzy uzywaja zwyklej kranówki i ich systemy (w tym moj) dzialaja tylko jest problem z okrzemkami <zawstydzony> to na Twoim filtrze bedzie o niebo lepiej :) specjalista nei jestem to tak na chlopski rozum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się linki nie otwierają :-( ale jeżeli jest to filtr RO to dokup DI np tu http://allegro.pl/ze...2963131955.html i załatwione, Ja mam 7 stopniowe RO i po liniowym wkładzie z węglem dałem trójnik i wężyk do DI podwójna wylewka i z jednego leci RODI a z drugiego po 7 filtrach.

Edytowane przez Darek1oo (wyświetl historię edycji)

500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest opis tego filtra

• 5-stopniowy system filtracji wody, zapewniający krystalicznie czystą wodę

• System antybakteryjny

• Funkcja ciągłego wypływu wody

• Funkcja stałego, równomiernego ciśnienia wody

• Zamknięty zbiornik zapobiega wtórnemu zanieczyszczeniu wody

• Cichy – działa dzięki ciśnieniu wody, co oznacza, że nie ma żadnych elementów elektrycznych

• Bezprzewodowy – nie jest zasilany przez prąd

• Ekonomiczny – nie musisz już wydawać pieniędzy na wodę butelkowaną

• Oszczędność energii – bez użycia prądu, tylko ciśnienie wody

• Przyjazny dla środowiska (koniec z plastikowymi butelkami)

• Wygodny – zajmuje mało miejsca (idealny do małych pomieszczeń i kuchni)

• Zgrabna obudowa niewielkich rozmiarów (nie ma potrzeby przeznaczania dodatkowego miejsca pod zlewem by zainstalować

urządzenie)

• Prosty, niezawodny i skuteczny

• Łatwy w instalacji i utrzymaniu (Zepter zadbał o wszystko)

• Genialne, eleganckie, nowoczesne wzornictwo

• Efektywny (teraz możesz cieszyć się rześkim, wyrazistym smakiem najczystszej wody)

• Odpowiada międzynarodowym normom NSF/ANSI 42, 53 i 58, posiada Certyfikat Organizacji Jakości Wody (WQA)


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to chyba zakupie filtr RODI myślę że nie przepłacam ??

http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-demineralizator-i2956399549.html


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przepłacasz :) Zawsze możesz kupić używkę.

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wodę z RO DI? :D:D właśnie zalewam zbiornik (z 2 dni mi to zejdzie) i ma dość dziwny smak nie taki jak zwykłą woda z kranu :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę próbować ;) Jest szkodliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Jak to szkodliwa? a u was też się nalewa tak wolniutko? a jakiś ma zapach czy nie?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, jakbyś wrzucił wężowidło do RO ;) Pytałem kilku osób w pracy (Uniwersytet Medyczny) na temat "szkodliwości" za czystej wody. Ponoć negatywnie wpływa na organizm, m. in. wypłukuje sole mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dobrze wiedzieć :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, jakbyś wrzucił wężowidło do RO ;) Pytałem kilku osób w pracy (Uniwersytet Medyczny) na temat "szkodliwości" za czystej wody. Ponoć negatywnie wpływa na organizm, m. in. wypłukuje sole mineralne.

Świrku, wiadomość o wypłukiwaniu soli mineralnych wodą RO z organizmu godna antyDarwina 2013 :thumbsup: - co wy tam w pracy pijecie w godzinach służbowych, że takie teorie wysuwacie?

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrku, wiadomość o wypłukiwaniu soli mineralnych wodą RO z organizmu godna antyDarwina 2013 :thumbsup: - co wy tam w pracy pijecie w godzinach służbowych, że takie teorie wysuwacie?

Szanowny Adamie :) Pijemy herbatkę, kawkę i wodę źródlaną. Czasami jeszcze colę :) Jeśli masz inne zdanie na temat szkodliwości czy nieszkodliwości RO/DI, podziel się nim. Chętnie poczytam i pewnie przekażę dalej w celu weryfikacji ;)

Pozdrowienia dla jamnika ;) Jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Adamie :) Pijemy herbatkę, kawkę i wodę źródlaną. Czasami jeszcze colę :) Jeśli masz inne zdanie na temat szkodliwości czy nieszkodliwości RO/DI, podziel się nim. Chętnie poczytam i pewnie przekażę dalej w celu weryfikacji ;)

Pozdrowienia dla jamnika ;) Jest świetny.

Michał z punktu fizjologi człowieka, a opieram się na wiedzy zawartej w podręczniku prof. Traczyka (główny podręcznik fizlologii dla lekarzy). Taka woda niczego Ci nie jest w stanie wypłukać. Wchłanianie mikro makro i papu jest w jelicie cienkim, a woda w grubym - tak z grubsza. Więc ta woda RO nie jest ci w stanie niczego zaburzyć.

Sorki dla autora za off top.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie sie dowiem bo juz nie raz myślałem o piciu RO :) ale w UK nie znalazłem żadnego wkładu mineralozujacego aby ta wodę na nowo wzbogacić.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie RO nie jest szkodliwa tylko uboga, bo czysta - a to są dwie różne rzeczy. Pijcie RO szkody wam nie zrobi. Jeszcze raz powtarzam jest uboga, a nie szkodliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.