Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

wczoraj kupiłam nowego błazenka. Po wpuszczeniu do zbiornika samica którą mam od roku podpłynęła do malucha i zaczęła się o niego ocierać... moja pierwsza myśl "będzie dobrze" i chwilę potem ta wredna hetera goni biedactwo przez cały zbiornik. Mały schował się w skały a samica wróciła do ukwiału. Przez resztę wieczora patrolowała baniak i jak tylko dostrzegła nowego lokatora odganiała go. Rozumiem nowy błazenek trzeba mu pokazać kto tu rządzi, ale nie poprzestała na nim dzisiaj terroryzuje cały zbiornik i nie chce się uspokoić... Tak więc moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób żeby ta męda zaakceptowała nowego błazenka? I czy można ją w jakiś sposób uspokoić?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Złapałbym w siatkę tą mendę tak za karę i potrzymał parę godzin w więzieniu hehehe...

To może trochę śmieszne ale taka jest prawda, młody błazenek jest mniejszy, zmienił otoczenie i jest świerzakiem w akwarium,,,

Ta jest stara wyjadaczką to trzeba jej trochę podciąć skrzydełka tak by młody mógł się poczuć pewniej..

Czasem to pomaga polecam

Pozdawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapanie jej nie będzie łatwe ale spróbuję. Jeśli to nie pomoże to będzie powtórka z rozrywki :wallbash:

Dziękuję za pomysł

Pozdrawiam Karola


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłowienie może nic nie dać, jak wróci do wolności będzie to samo....ja tak miałem z garbikiem.

Możesz spróbować przykleić niewielkie lusterko w miejscu gdzie najczęściej przebyw na jakieś 3 - 4 dni, i będzie atakować swoje odbicie do póki się nie przyzwyczai.

Ale może być też tak że go nie zakceptuje i niestety zamęczy malca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie udało mi się jej złapać ale chyba zrozumiała sugestie :thumbup:

Nawet próbuje złapać z młodym kontakt... Dała mu więcej luzu (tzn nie musi się już chować) choć wciąż nie pozwala mu za bardzo zbliżyć się do ukwiału :police: . Ale ten dystans się stopniowo zmniejsza. Jestem dobrej myśli, bo swojemu poprzedniemu partnerowi nie dała nawet sekundy wytchnienia po atakach sixline :chris: . Tak wiec może wreszcie będzie para błaznów... Jeszcze tylko muszę zaczekać aż przestanie ganiać resztę obsady :rant:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już jest dobrze, młody próbuje zaprzyjaźnić się z ukwiałem :thumbsup:

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.