Skocz do zawartości
dzym

Projekt sumpa pod 500 litrów - do weryfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z przymiarką i przekładką na większy baniak. Prośba o poradę czy taki sump ma sens.

Będzie to miało obsłużyć baniak: 140,5 x 70,5, x 50h [cm] z kominem trójkątnym.

Na czerwono przegrody. W środku główny sprzęt to:

Odpieniacz to ATI PowerCone 200i

Pompa powrotu NJ6000

UV + inne duperele :)

Projekt.

Sump_Krzysiek.jpg

Wszystkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam,

Krzysiek


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż :) ameryki nie ma, projekt powtarzalny :p:)

Ale - od siebie dodam - komora nr 1 po lewej. Nie wiem czy nie lepiej dać na 25 cm bo tak mniej więcej większość odpienków działa. Wrazie coś to lepiej podnieść odpieniacz niż doklejać paski ze szkła. Ale to moja opinia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanowczo podnieść pierwszą przegrodę lub opuścić ostatnią te po 20 cm

jeśli podniesie się poziom wody na spływie to i w środkowej komorze też czyli odpieniek dostanie większy poziom wody (niestabilny)

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrody przed pompą powrotną zamieniłbym miejscami :) tzn, że do komory pompy woda wpływa dołem. Ewentualne bąbelki powietrza zostaną w tej wąskiej komorze.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie łatwiej podnieść przegrodę pierwszą od lewej do 25cm i podnieść lekko odpieniacz :)

Ameryka to będzie jak źle objętość na kominie i spływie policzyłem :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie lepiej miec z 5 cm szersza pierwsza komore. Odpieniacze sie zmieniaja i gdy trafi sie jakis 32 cm szeroki... Tez duzej, srodkowej komorze to nie zaszkodzi.

Duzo odpieniaczy potrzebuje 20-25 cm wody. Ewentualnie mozna ten Twoj poziom troche spietrzyc, nakladajac grzebien lub jakas nakladke (nie musi byc szczelna) , ale na stale chyba dalbym juz teraz 21-22 cm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szaleć zastosuj ,taki system jaki Dyzma (o ile dobrze pamiętam) kiedyś pokazywał wymienne przegrody i zmienne wysokości . bardzo wiele możliwości modernizacji . może ktoś podrzuci linka :ninja:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.