Skocz do zawartości
bartek1080

Filtr Zewnętrzny Do solarki

Rekomendowane odpowiedzi

Petrus nie stawiam na równi morskiego i słodkiego. Myślę jednak, że aż tak wielkiej różnicy nie ma. Napisałam "myślę", bo będę miała się okazję dopiero przekonać.

Kilka lat temu dużo siedziałam na forach akwarystycznych - wiele wyniosłam wiedzy, jednak czasem warto pomyśleć i zastanowić się nad pewnymi rozwiązaniami, czasem nie są takie złe. Jestem też jak najdalej od przekonywania kogoś do swojej "prawdy". Po prostu uważam, że jeśli czegoś ktoś nie spróbował na własnej skórze i nie opisał, to może nie warto tego wariantu od razu przekreślać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus nie stawiam na równi morskiego i słodkiego. Myślę jednak, że aż tak wielkiej różnicy nie ma. Napisałam "myślę", bo będę miała się okazję dopiero przekonać.

Kilka lat temu dużo siedziałam na forach akwarystycznych - wiele wyniosłam wiedzy, jednak czasem warto pomyśleć i zastanowić się nad pewnymi rozwiązaniami, czasem nie są takie złe. Jestem też jak najdalej od przekonywania kogoś do swojej "prawdy". Po prostu uważam, że jeśli czegoś ktoś nie spróbował na własnej skórze i nie opisał, to może nie warto tego wariantu od razu przekreślać.

Agnieszka, to nie ja przekreślam stosowanie kubła w morszczyźnie tylko miliony akwarystów morskich bo to według nich to nie to, tak jak odpieniacz w akwarium słodkowodnym. Czyste statystyki. Baniak pójdzie na kuble, czemu nie, tylko poco? A tak z innej mańki, pozdrawiam Krajankę, Ja też lajkonik jestem.

To wszystko tutaj nadaje się na osobny temat, skończmy ten offtop bo nas zaraz słusznie mody co najmniej ostrzegą :evil:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeśli kubełek nadaje się do morskiej akwarystyki to niech wszyscy którzy się tak pozytywnie o tym sposobie filtracji wypowiadają zapodają zdjęcia swoich kubełków w systemie.

A jak nie, to co ? Kolego, nie przesadzaj. Padła bzdurna teoria na temat nieprzydatności kubełka w morskim, odpowiedziałem. A jak fotke wrzucę, to może jeszcze rzeczoznawcę mam zatrudnić, żeby potwierdził ? Czy testy wykonać w koncesjonowanym laboratorium.

Zrozum, Kolego, nie zależy mi na tym by ktoś miał taki czy inny system. Zapytany, odpowiedziałem. Tyle.

Co zrobi osoba zainteresowana, mnie nie interesuje - swój rozum ma. Czy odpali zbiornik w wersji eko, za kilka setek, czy kupi ledy i odpieniacze diy za grube tysiące, postawi sump itp... Jego kasa i jego sprawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem słodkie akwarium z kubełkiem..... to dawajcie te fotki swoich kubełków morskich....

@ Agnieszka, chyba próbujesz stawiać na równi słodkie i morskie

są trzy prawdy : Wasza prawda, moja prawda i ......prawda

petrus1 strasznie roszczeniowy jesteś -niepotrzebnie się tak napinasz :realmad:

Chętnie bym wrzucił fotki mojego akwa z przed laty prowadzonego na kubełku niestety nie mogę znaleźć fotek.

Ostatnio nawet Skoczka prosiłem żeby poszperał w archiwalnych wersjach forum ale niestety też nie udało się znaleźć. Więc nie jestem w stanie spełnić twojej prośby - mam nadzieje że mi to wybaczysz :geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrus1 strasznie roszczeniowy jesteś -niepotrzebnie się tak napinasz :realmad:

Chętnie bym wrzucił fotki mojego akwa z przed laty prowadzonego na kubełku niestety nie mogę znaleźć fotek.

Ostatnio nawet Skoczka prosiłem żeby poszperał w archiwalnych wersjach forum ale niestety też nie udało się znaleźć. Więc nie jestem w stanie spełnić twojej prośby - mam nadzieje że mi to wybaczysz :geek:

wa1ker,wybaczam i nie jestem roszczeniowy. Sam piszesz że kiedyś prowadziłeś ale teraz już nie :blushing: . To Ty mając doświadczenie z kubłem w morskim powinieneś napisać coś o swoich doświadczeniach, rozwiałbyś w ten sposób kilka niewiadomych. Jeśli ktoś pisze że kubeł się nadaje nie mając żadnych doświadczeń w temacie to mnie to nie przekonuje. Ja nie stosuję bo to niema sensu jak i nie stosują miliony akwarystów, w tym i Ty też, coś chyba w tym jest,no nie? Cała ta dyskusja zjechała na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Jeśli bartek1080 pyta czy się nada to oczywiście że się nada tylko poco jeśli są lepsze i prostsze sposoby, więc lepiej powiedzieć że się nie nadaje nie mącąc w głowie chłopakowi.

Jeśli uważasz że w moich postach było coś nie halo to przepraszam Wszystkich

Chodziło mi wyłącznie o sens stosowania filtra kubełkowego w morszczyźnie lub brak tegoż sensu


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da prowadzić morskie na kubełku, tak samo jak da się prowadzić morskie bez sumpa, miałem słodkie na kubełku i dla mnie kubełek to filtracja mechaniczna a sump to biologiczna. każdy kto ma kubełek i tam zagląda to wie jaki się tam syf zbiera i co taki syf powoduje w morskim......

A tak z ciekawości to zapytam tych co mają kubełki o części i usczelki gumowe? niech powiedzą co z nimi robi słona woda?

I jescze chyba trzeba się zapytać kto ma kubełek z porcelanowym a nie metalowym trzpieniem albo głowicą?

Myślę że to jest tak ja z prowadzeniem na kramówce...jedni mają a inni w życiu by nie zaryzykowali.

Jak ktoś ma wiedzę i doświadczenie to niech prowadzi taki zbiornik ale żeby nowemu doradzać to chyba bym się nie zdecydował.

Tak jak kolega kmirko napisał niech może trochę poczyta...bo nawet jak dostanie gotowe odpowiedzi to i tak nie będzie wiedział jak to ugryźć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robi - tetrateca miałem pół roku w kostce ok 30 l. Otwierałem go 3 razy. Raz jak startowałem akwarium, drugi raz po 3 miesiącach żeby absorbenty wymienić i 3 razy, żeby wyczyścić po przełożeniu życia do dużej kostki.

Pragnę tylko zauważyć, że liczba "milionów akwarystów" podważa sens całej tej dyskusji - jeśli tak mamy rozmawiać - to ja sobie odpuszczę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie prowadzic akwarium na kubelku tak samo jak sie da się przejechac z Warszawy do Szczecina wozem drabiniastym,tylko po giego grzyba tak się męczyć skoro są nowoczesne srodki transportu,a w morszczyznie odpieniacze białek które dużo lepiej sprawdzają sie do filtracji słonej wody niz kubełek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak posłucham Większości i daruje sobie kubełek wole później odpalić baniak i nabyć lepszy osprzęt


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump jednak ma troche wieksza pojemnosc, gdzie woda moze choc chwile "odpoczac" i sie pokrecic bez smieci. Wydaje mi sie, ze kubelek to takie pomieszczenie, ktore ma ten sam cel, bo ktos ma za malo skaly w akwarium lub chce stosowac inne proszki itp. Takze kubelka calkiem bym nie spisywal na straty. Wszystko zalezy od tego, co sie w nim trzyma. Czesto przechodzimy z slodkowodnego na morskie, kubelek juz jest w domu i skojarzenia mamy takie, ze tam jest pelno waty, gabek i innych rurek ceramicznych. Wtedy jest producentem NO3 i niektorzy tego potrzebuja, takze bym nie uogolnial.

Zaden kubelek, czy dwa nie zastapia sumpa, gdzie mozna cos dozowac, dolewac, robic podmiany wody i to wszystko ma czas na choc lekkie wymieszanie sie, zanim trafi na korale.

Do akwarium ponad powiedzmy 150 l wolalbym sump. Zreszta, to nalecialosci i moze dlatego bez sumpa nie wyobrazam sobie "zycia" a kubelek nie jest mi do niczego potrzebny. :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 120l jest na fluvalu 404 i smiga od prawie 8 lat. trzeba tylko pamietac by nie pakowac sie w bardzo wrazliwe zyjatka aczkolwiek przed 3 lata mialem dosc bogata obsade z hepatusem, zebrasoma wlacznie ale przyszlo mi za to zaplacic ktoregos razu:) nie udalo mi sie utrzymas twardych przez dluzszy czas nigdy ale i bez nich mozna miec ciekawy zbiorniczek. Wklady mam z jbl-a na no3 po4 wegiel i ceramiki ile wejdzie na maxa. Ostatnio myslelem zeby ceramike zastapic pokruszona skala lub zywym piachem ale jestem we fazie rozpracowywania tego pomyslu. Moze ktos ma doswiadczenie z taka proba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myslelem zeby ceramike zastapic pokruszona skala lub zywym piachem ale jestem we fazie rozpracowywania tego pomyslu. Moze ktos ma doswiadczenie z taka proba?

Ja znowu myślę, że gdy będę zakładać większe akwarium, to dam minimum skały, a za to, do sumpa siporax. Skała tylko dekoracyjnie, żeby nie robić gruzowiska w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 180L na eheim ecco pro, wszystko fajnie było, parametry też spoko, ale zachciało mi sie od waszych porad sumpa. po przesiadce, wielkie straty a parametry nie moga dosc do siebie .

kubelek przez 2 lata otworzylem 2 razy z ciekawosci co tam sie dzieje. powiem tyle, w kubelku wspanialy eco system sie utworzyl, wieloszczety, kielze, gabki, rurowki...

ale 60l to bym staiwal po berlinsku na skale i podmianach, bez sumpa, bez kaskady, bez pienidla. tam przeciez sps'ow nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.