Skocz do zawartości
rafik350

To chyba nie okrzemki??!!

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuję H2O2

zbiornik 290l ile jakie dawki proponujesz na poczatek,

z tego co czytałem na Twoim poście zaprzestać dawkowane wszystkiego, rozumiem że alko i biodigest ostawić ale co z Ca, Mg i KH?

bez żadnych podmianek przed dolaniem cały syf usunąć

jak lac tą wodę bezposrednio do zbiornika, do sumpa? wyłączyć na jakiś czas odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dzisiaj wystartować z metodą H202

Odyssałem cały syf z pisaku i skał, odstawiłem wódeczkę i zrobiłem testy i bardzo zmartwił mnie poziom NO3, który od jakiegos czasu był na praktycznie niezmienionym poziomie 25, a w tej chwili jest znacznie gorzeją i zbliza sie do 50:(

Pozostałe paramerty:

Temp: 24,7

Zasol: 1,023

KHl 8,1

Ca: 420

PO4: 0

Boje sie że jak zaczne lać wode utlenioną NO3 skoczy mi jeszcze bardziej i bardziej sobie zaszkodzę niz pomogę

Myslę że wzrost NO3 ma zwiazek z zaprzestaniem lania wódeczki, co radzicie w tym przypadku?

Lać wódeczkę i wode utlenioną (chyba to sie troche gryzie)?

Dzieki za pomoc

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mamy pewność że to dino, a nie cyjano? Bo jeśli nie ma pewności, ja bym zaczął od Chemiclean, po 2 dniach podmiana i wtedy o ile to nie pomoże, H2O2 albo AlgeaX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mamy pewność że to dino, a nie cyjano? Bo jeśli nie ma pewności, ja bym zaczął od Chemiclean, po 2 dniach podmiana i wtedy o ile to nie pomoże, H2O2 albo AlgeaX.

Dla mnie to na 99% dino, nie ma korzucha, jest ciemno zielone i ma kształt ciagnacych się glutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak dla mnie to masz dino i cyjano. Czyli glony i bakterie fotosyntetyzujące. Ja bym na twoim miejscu poprostu przestał kombinować. Wystarczy to odsysać, nie podmieniać wody i nie lać nic do zbiornika. Żadnej wódy wody utlenionej [bakterie są bardzo wrażliwe na tlen atomowy i lanie wody utlenionej może prowadzić do zachwiania całego cyklu azotowego] ani "magicznych środków", które są tylko tymczasowym sposobem na plagę i nie gwarantują ze ona nie powróci. Możesz wsadzić węgiel aktywny do sumpa tylko pamiętaj żeby go wcześniej wygotować i wypłukać w wodzie RO. Proponuję też zaopatrzyć się w jak największą liczbę glonożernych ślimaków rozmnażających się w akwarium ogólnym.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to masz dino i cyjano. Czyli glony i bakterie fotosyntetyzujące. Ja bym na twoim miejscu poprostu przestał kombinować. Wystarczy to odsysać, nie podmieniać wody i nie lać nic do zbiornika. Możesz wsadzić węgiel aktywny do sumpa tylko pamiętaj żeby go wcześniej wygotować i wypłukać w wodzie RO. Proponuję też zaopatrzyć się w jak największą liczbę glonożernych ślimaków rozmnażających się w akwarium ogólnym.

A co z dozowaniem KH, Mg i Ca - też nie dozowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mg kH i Ca masz za wysokie jak na gęstość wody 1,023 kg/l.

Przy gęstości wody 1.023 powinieneś mieć:

kH ok 7

Ca ok 370

Mg ok 1130

Czyli masz zachwianą "równowagę" w zbiorniku i masz odpowiedź dlaczego pojawia się cyjano i dino.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co proponujesz?

zwiekszyc zasolenie do 1,025

a co z NO3, jak zbic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Napisałem wcześniej.

Najważniejsze jest to żeby woda miała odpowiedni skład chemiczny. To czy masz wodę o gęstości 1,023 czy 1,025 też ma znaczenie ale nie jest tak ważne jak odpowiednie stężenia poszczególnych pierwiastków.

Jeśli akwarium nie jest przerybione i nie jest przekarmiane to nawet bez odpieniacza będzie w nim 0 NO3. Są zbiorniki do których trzeba "dozować" azotany. A okrzemki wcale nie są złe. Moim zdaniem trzeba dążyć do tego żeby okrzemki rosły ale były szybko zjadane bo to jest podstawa każdego ekosystemu. Fitoplankton składa się głównie z okrzemków. W oceanach krzemu i żelaza nie brakuje. Ale za to bardzo często występują niedobory azotanów i fosforanów. dlatego właśnie oceany to pustynie a większość życia w oceanach jest tam gdzie albo są ujścia rzek, prądy wynoszące wodę z głębin albo tam gdzie są kominy hydrotermalne.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej.

czyli odsysać, bez billinga, podmian i wódy + węgiel i ślimaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skład wody morskiej

Element Natural Sea WaterAverage Aluminum 0.00027 Antimony 0.000146 Arsenic 0.001723 Barium 0.01374 Beryllium 0.000000 Boron 4.6 Cadmium 0.000079 Calcium 400 Chromium 0.000208 Cobalt 0.000001 Copper 0.000254 Iodine 0.05076 Iron 0.000056 Lead 0.000002 Lithium 0.1725 Magnesium 1272 Manganese 0.000027 Mercury 0.000000 Molybdenum 0.00959 Nickel 0.00047 Phosphorus 0.0713 Potassium 380 Silicon 2.81 Silver 0.000003 Sodium 10561 Strontium 13 Sulfur 884 Thallium 0.000012 Tin 0.000000 Titanium 0.00001 Vanadium 0.001527 Yttrium 0.000022 Zinc 0.000392

Jak widać krzemu w naturalnej wodzie morskiej jest bardzo dużo. A w prawie każdym akwarium go nie ma wcale. Na rafach koralowych nie ma wcale inwazji okrzemków pomimo tak wysokiego stężenia krzemu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli odsysać, bez billinga, podmian i wódy + węgiel i ślimaki??

Nie do końa kumam...

Wiekszość z tego co podpowiedziałeś juz stosowałem....

Fakt nie mam wegla,a powiem Ci że ciagłe odsysanie i masa slimaków nie sprawdziły się u mnie (a robie to już ładnych kilka miesięcy) szukam więc innych środków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wyeliminuj przyczynę a nie skutek. Lejesz za dużo ballinga [ogólnie to nie wiem po co lać ballinga przy małej ilości sps-ów] i to jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie wiec napisz co podzialalo bo szykuje sie do apteki po wode utleniona. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co wy :) Wszystkiego próbowalem Algea X Chemiclan WODA UTLENIONA i jeszcze jakąś chemie ale niestety nic nie pomagało Ludzie mówili aby nie robić podmianek więc nie robiłem aż do czasu jak nic więcej mi nie zostało zaczołem robić podmianki w każdą sobote 15 l Po 2 tygodniach były efekty dino i cyjano zeszło i jak narazie nie mam z nim żadnych problemów :) W pierwszysm tygodniu była tragedia ale nie przejołem się tym i robiłem podmiany systematycznie aż do dziś w każdą sobote 15 litrów wody pozdrawiam i powodzenia :)

p.s żadnego balingu anij badziewia nie leje nie mam węgla anij purygenów po prostu odmieniacz bakterie i po4no3:) Pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(....)

p.s żadnego balingu anij badziewia nie leje nie mam węgla anij purygenów po prostu odmieniacz bakterie i po4no3:) Pozdrawiam

Chciałbym mieć taki "odmieniacz" żeby wszystko załatwiał i nawet "balingu, purygenu" i innych badziewi żebym nie musiał lać a SPS rosły.

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.