Skocz do zawartości
Zabster

Wyskoki błazenka

Rekomendowane odpowiedzi

Od przeprowadzki na 325 litrów mam problem z samcem błazenka . Jak tylko zgaszę lampę zaczyna z samicą pływać przy samej tafli wody i po prostu wyskakuje z akwarium . Już dwa razy był reanimowany zza szafki .

W akwarium mam tylko brzydala , zółtka , babkę cytrynową , doktorka . Błazny mają do dyspozycji ogromny sacro oraz piękny ukwiał quadri. Niestety w żadnym nie śpią.

Koronę obłożyłem kawałkami PCV i póki co wali w nie.

Co może powodować takie zachowanie tylko u jednego błazna ? stres czy choroba psychiczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zachowuje się tak samica, w nocy słychać tylko "pukanie" w pokrywe - jak się od niej odbija. Stała się bardzo agresywna względem mojej ręki, co ją wsadze to mnie atakuje ,inne ryby olewa;p

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oświetlenie nocne w akwarium? Może nie widzi tafli wody, dlatego tak się zachowuje. Ktoś tu kiedyś pisał, że brak światła może powodować wyskakiwanie ryb w nocy z akwarium. Jeżeli jest oświetlenie nocna a mimo to nie pomaga to dobrym pomysłem jest przykrywanie akwarium na noc kawałkiem szkła akrylowego z otworami dla wentylacji, u mnie się sprawdzało, niestety mąż kiedyś przez kilka dni nie zakładał i efektem tego były dwa chipsy rybne za akwarium. Wyjściem może być jeszcze ewentualnie wyższa korona. Czy to choroba psychiczna? Nie sądzę, raczej zmiana zachowania spowodowana zmianą akwarium, widzę jak zmieniło się zachowanie moich ryb które przeszły przez trzy rozmiary akwarium, w każdym były inne.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oświetlenia nocnego nie mam ale w małym tez nie miałem. Spróbuje coś wykombinować może to coś pomoże. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nawet lusterko odbijajace swiatlo ulicznej latarni... :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje coś bo w nocy w pokoju jest ciemno jak w d..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby w naturze nie mają nigdy pełnego zaciemnienia, to może być stres... Załóż leda nocnego i bedzie ok! Jaki to błazenek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.