Skocz do zawartości
k_bad

CX 5 lub biały cement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym w morszczyźnie, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów kleił suchą skałę tymi preparatami.

Jak one wpływają na parametry wody. ewentualnie proszę o jakieś sugestie czym mogę skleić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...al-ceresit-cx5/

5s - google - hasło z dopiskiem nano reef i wio

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX5 klej. Cement portlandzki biały nadaje się do akwarium ale trzeba poklejoną konstrukcję wymoczyć w wodzie RO około miesiąca


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleję cx5. Parametry wody? Nie wiadomo nasze testy nie są w stanie pokazać co się dostało do wody w czasie klejenia.

Jeżeli możliwe to rób to poza akwarium. Dziś właśnie tak robiłem. Kiedy klej związał płukanie skały poprzez polewanie odrobinką solanki i gotowe.

Klejenie pod wodą też jest możliwe, ale trzeba wcześniej poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gips z linku jest do robienia tła 3D, ale zewnętrznego. Sugerujesz, że nada się do klejenia skały?


img58131g.jpg

JEST MALAWI, SĄ KREWETKI JESZCZE TYLKO COŚ SŁONEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

"Teraz odczekujemy około 1 doby, aż gips wyschnie i odparuje z niego woda, a tło stanie się lżejsze..." Trochę skała by przeschła przez ten czas ;)

Ja kleiłem CX 5 poza aqwa i bez płukania do wody. Nic niepokojącego nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gips z linku jest do robienia tła 3D, ale zewnętrznego. Sugerujesz, że nada się do klejenia skały?

używałem ten gips do klejenia wapmia filipińskiego jak miałem pyszczaki i było super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleję wszystko CX5. Nawet bezpośrednio w akwarium, ale wtedy trzeba zrobić to ostrożnie bo mocno pyli. Nigdy żadnych strat nie było nawet jak woda zrobiła się mętna to po paru godzinach wszystko wracało do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś odpowiednik CX5 w UK?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi. Tak więc bez obaw będe kleił CX5.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche temat ale nie znalazlem odpowiedzi. czy jest jakis odpowiednik ceresita w uk? skonczyl mi sie klej i potrzebuje cos kupic zastpeczego


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz kleić korale czy skałę?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w marketach budowlanych cementu do szybkiego kotwienia haków ,lub do naprawiania studni


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skale

Pozdrawiam Łukasz

dużo tego potrzebujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mowa o suchej czy zywej?

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moze nie tanio, ale jak duzo ci nie trzeba, to kup poprostu KZ speedglue . szybko lapie I po wyplukaniu mozesz wkladac do baniaka bez zbednych nerwow. a co zostanie to uzyjesz w przyszlosci.

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobię otwory i połącze plexi Rurkami nie popeka?

Pozdrawiam Łukasz


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.