Skocz do zawartości
witek2000

Do posiadaczy reaktorow wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy reaktorów wapinia.

Czy to normalne ,ze reaktor w komorze mieszania po dodaniu co2 zamienia sie w mieszadlo wosy z babelkami gazu?

Informuje,ze wlozylem nowy zasyp koralowy (nowy reaktor) Co2 wlaczylem 3 dni temu i sie ..zaczelo;)

Wczesniej bez co2 przez kilka dni tez pelno babli bylo ale nie mialo to wplywu na zbiornik -teraz Kh leci do gory z 9 do 12 w ciagu 3 dni (Ca i Mg wlasciwie bez zmian ,czyli odpowiednio Ca 360 Mg 1500)

Jak jest u Was?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj z Kh (może ci polecieć masa życia - za szybko rośnie) ...co do reaktora "odpowietrz" go (tj przepływ na maksa i poruszaj nim coby sie całkowicie pozbyć gazu - za szybko dozujesz Co2 moim zdaniem - nie mam lepszego słowa ale czy reaktor ci "syczy" jak nim ruszasz?) .. po pozbyciu się gazów wyreguluj go od nowa (zwolnij z Kh - mniejszy odciek)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok -czyli reaktor dostaje co2 za duzo ,tak?

Ale jak mialem 1 babel na 4-5 sek co2 to Ph praktycznie spadalo ok 0,1 na dobe...pomyslalem,zeby przyspieszyc spadek ph do wartosci 6.2

W komputerze mam ustawione ph na 6.15-6.25 (dla zasypu koralowego).

jak ruszam reaktorem to "syczy" -jak wylacze co2 to po ok 12h reaktor juz nie syczy -ale jak zapodam co2 to juz po paru godz zaczyna sie jazda z babelkami (zapowietrza sie?)

odciek mam 1 krople na 1 sek.....

Narazie wylaczylem dozowanie wody i co2 do reaktora bo kh poszlo za szybko i za mocno do gory...ukwial sflaczal;/

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z reaktorem "walcze" od ponad 1,5 mca...byl juz na roznych zasypach - i zawsze mialem rozjazd z KH

Postanowilem "naturalnego" wkladu uzyc -tzw. grysu koralowego i tz Kh poszybowalo;/

Moj reaktor to SKIMZ CM122 . Sondy mam dwie swiezo kalibrowane na dwoch roznych komputerach i pokazuja identyczne wyniki -wiec pomiar OK.

Po co podnosic Ph do 6.5 jak wklad rpzpuszcza sie wlasciwie przy 6,2?

Czy mam podniesc do 6,5 po to aby pozniej STOPNIOWO zchodzic do wartosci deklarowanej przez producenta wkladu??

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek już Ci pisałem tam. Miałeś już dobrze ustawiony reaktor. Teraz ustaw ph na jakieś 6,5 i czekaj aż się reaktor uspokoi. Po kilku dniach przestaw na 6,4 po kolejnych (jeśli w reaktorze nie robi się woda sodowa) ustaw na 6.3.. Pamiętaj że nasycenie tego wkładu może potrwać około 2 tygodni. Dopiero potem nabiera pełnej sprawności. KH w zbiorniku prawdopodobnie i tak będzie wysokie. Po kilku miesiącach dopiero spadnie.

Jeśli chcesz uniknąć ryzyka wzrostu KH, to zamknij odciek z reaktora lub ustaw bardzo minimalny (np 1 kropla na 10 sek)i tymczasowo się posiłkuj płynami ballingowymi. Po 2 tygodniach zacznij stopniowo zwiększać odciek.

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki -no dobra --zrobie to "skokowo"..dziękuje wszystkim za pomoc.

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry idealne w akwarium...ale sodowa woda ,ze hej w reaktorze.

Spowodowane to jest tym ,ze mam ustawiony odciek jedna kropla na 20 sek i dozowanie babli co2 1 babel na 2-3 sek.

Za duzo co2 wzgledem odcieku ...chyba tak zostawie bo woda ,ktora wyplywa z drugiej komory jest "czysta" i parametry w zbiorniku glownym prawie ksiazkowe...

Co sadzicie?

pozdr

W>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie -czy taka "woda sodowa" moze zaszkodzic pompie obiegowej reaktora?

Slyszalem o kawitacji i boje sie,zeby pompa nie ulegla zapowietrzeniu ....

Pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przykrecil dozowanie CO2 tak aby tej sodowki sie pozbyc ale przyznaje ze nie wiem co znaczy to trudne slowo i jak eplywa na pompe:)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.