Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, maciej jakiś sprawdzony sposób na niechciane grzybki ? , gdy zaczynałem z morskim miałem jeden, teraz nie ma skały w akwarium na której by ich nie było.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jest sposób - idealne parametry dla SPS ,no3-0 , po4-0 i ,,, troche czasu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joes juice na aiptazje.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam No3 i Po4 niewykrywalne i grzybki choć malutkie to są ale fakt przy czystej wodzie są małe i wolno się namnażają.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domestos :)

A jakie to grzybki tak z ciekawości ? Może jakąś rybke sobie kup co będzie podgryzać ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jest sposób - idealne parametry dla SPS ,no3-0 , po4-0 i ,,, troche czasu.

Robi to sprawdzony sposób?

U mnie na zerowych faktycznie są podstresowane i pozwijane, dochodzi też silne oświwtlenie ale nie chcą niestety całkiem zniknąć.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie skończyło się na wyciągnięciu skały wycięciu -wyskrobaniu nożem ile się dało i szczotką do metalu ,płukanie w ro .

ale po roku 3 szt się znalazły tak więc walka z wiatrakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie znam ryby która by gustowała w grzybkach.

Wasillo zapraszam

Kośmid - fioletowe

apofis i tego się własnie obawiam.

Wytrzepanie wody odpada bo LPSy ucierpią.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozolny sposób to np aiptasia-x - aplikujesz trochę aby grzyb się "sztachnął" i masz 50%, że zaniknie.

Sposób szybki to obsadzić okolicę agresywnymi LPSami - mi Favia i E. glabrescens załatwiły w tydzień sprawe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia też daje rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja,

masz jakies zdjecie tych borowikow ?

Duzo ludzi poszukuje czegos do "miekkiego" akwa. Odczep korale ktore chcesz zatrzymac, w skalke z grzybkami stuknij mlotkiem, zrob zdjecia i daj ogloszenie. Po co zaraz niszczyc i mordowac ? Jest okazja na wymiane skaly i nowe ustawienie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani wymana 35kg skały trochę zajmie i pewnie znając życie w międzyczasie znowu coś przyrośnie na nowej, kłopotliwe to trochę.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z discosomami,skały nie wyjmę bo konstrukcja stoi na kawałku,euphylia hmm trochę dała radę ale nie wybiła,grzyby się pokuliły i uciekają w drugą mańkę.Może ta apitasia x faktycznie pomoże,robił tak ktoś już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.