Skocz do zawartości
Luk1984

Lampa Led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy w dobrym miejscy zamieszczam pytanie jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zacząć przygodę z akwarystyką morską.

Na razie czytam i próbuje skompletować sprzęt.

Co do wielkości akwarium to sprawa jest rozwojowa, nie wiem gdzie będzie stało dlatego też na razie nie podaję wymiarów ale będzie to od 200 do 350l.

Wiadomo że nie jest to tanie hobby więc mam pytanie odnośnie lampy led z Allegro Link poniżej.

http://allegro.pl/la...3059629857.html

Czy ktoś taką posiada lub osiadał, cena wyjątkowo niska.

I może powiedzieć jak się sprawuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna do oświetlania:

Akwarium morskie do 80cm długości.

Słodkowodne akwarium do 120cm długości.

Wszystko w temacie.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry jak w większości chińczyków z kosmosu, niewiele efektywniejsza niż t5 więc przelicznik 2:1 w tym wypadku jest mitem. Oczywiście będzie świeciła, jeśli wcześniej nie zardzewieje i nie trzeba będzie wymienić wszystkich wentylatorów to na pewno coś pod nią jednak urośnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta to akurat jest model z przed kilku lat, o czym świadczą śrubki od wentylatorów po zewnętrznej stronie obudowy.

Zakładając że diody to bridgelux a nie noname to parametry mogą być jak podano, ale z okresu produkcji tej lampy takich diod nie stosowano więc to faktycznie kit.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powim tak , gdybym powiesił dwie takie nad moim akwarium zamiast obecnej (2x150w+2x54w+czort wie ile niebieskich pasków led) to by było o niebo lepiej ,tak myśle sobie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze tez czekaja mnie male przenosiny interesowalem sie troche ledami ..... moim zdaniem z dwojga zlego juz lepiej kupic cos takiego

http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-grow-6-kolorowa-i3110141230.html lub

http://allegro.pl/la...3104327728.html . Sam sie waham czy kupic markowa lampe , diy ... ( ale nie ma chetnych na zrobienie ) lub poprostu markowa vertexa itp .

p.s. dodam ze u mnie bedzie tylko wspomagajaca swiecenie 2 x hqi

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam do tego grona jeszcze taką http://allegro.pl/lampa-led-120-w-symulacja-wschodow-zachodow-morska-i3104264010.html

Sam mam u siebie nad zbiornikiem 3 lampki (starego Chińczyka i 1 x dolną z linku rs4 i tę z linku powyżej)

Najbardziej zadowolony jestem z tej ostatniej z symulacją wschodów i zachodów działa płynnie, łatwo się programuje, środkowa jest identyczna z tą różnicą że mogę ustawić tylko start stop każdego kanału z osobna, a ściemnianie potencjometrem.

A stara jak stara 2 kable zasilające i bez nocnego troszkę lipa - ale jest więc niech świeci.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na HQI+ T5.

Na początek i tak nie będę inwestował w komputer do sterowania wschodami i zachodami, fazy księżyca itp.

Czy do zbiornika 60/60/55 wystarczy jeden HQI 150W + T5 2x 24W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie do czasu aż ci to sterowanie nie padnie. Zegar czasowy kosztuje 6 zł i jak się zepsuje to kupisz nowy i założysz na wtyczkę. W takiej lampie jak ci coś padnie z tego sterowania lub programatora to tracisz całe oświetlenie. Jeżeli to dodatek to niewielkie zmartwienie. Problemy zaczynają się jak ktoś to kupi jako główne oświetlenie.

Dziękuję bardzo za takie sterowanie.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła na akwarium o wymiarach 85/65/65, znalazłem już również już oświetlenie jednak HQI

http://allegro.pl/pr...3084226307.html

Myślicie że ta lampa wystarczy?

Bo rozważam jeszcze opcję 2 x 150 + 2x 24. DIY

Edytowane przez Luk1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga będzie dobra. Ewentualnie weż 250w.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250W bedzie o niebo lepiej swiecila niz 150 ale ciezko bedzie Ci przebic sie z niebieskim przy 2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.