Skocz do zawartości
Walker

[250] Walker ver.4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorot

Coś słabiutko u Ciebie!!! Zero aktualizacji - nie ładnie :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie ale jakość zdjec taka sobie :(Chetnie obejrze nowe foty :)Fajnie umieściłeś ten siporax,ściągne od Ciebie ,heh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mam ochotę Cię odwiedzić... i ukradkiem rozrzucić ten siporax. Aż mnie zęby bolą od patrzenia na takie uporządkowanie.

Widać, chorujemy na różne choroby :)

Akwarium pierwsza klasa, ale jestem ciekawy jak się spisuje od strony technicznej. Czy teraz coś zrobiłbyś inaczej? Na pierwszy rzut oka, to tam nie ma co szwankować, ale jakaś niespodzianka zawsze może się trafić.

Liczę na jakąś aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, owszem akwarium istnieje nadal ;)

Rafał nie ma problemu zapraszam Cię serdeczne u mnie zawsze się jakiś kawałek sernika znajdzie.

Jeśli chodzi o stronę techniczną zbiornika to tak jak napisałeś zaplanowany był tak żeby sprawiał jak najmniej problemów z obsługą i przyznam szczerze i nieskromnie że spisuje się idealnie.

Kombinowałem sporo ze światłem - najpierw były same LED potem LED+T5 potem T5+LED obecnie są sameT5 ale cały czas szukam bo "czegoś mi brakuje"

Najsłabszym punktem tego zbiornika jest oczywiście właściciel ;) trochę przekombinowałem z "apteką" i akwarium wygląda tak a nie inaczej

Szału niestety nie ma ale wstydzić się też bardzo chyba nie muszę

Oczywiście nadal zdjęć robić nie umiem dlatego po prostu nie robię ;)

Poniżej jedno zdjęcie zrobione jakiś miesiąc temu telefonem za jakość przepraszam

31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony patyk zaczal sie rozgałęziać? czyli jest sukces :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny czysty baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Szału nie ma? No wiesz co.Super akwarium,czyste,nieprzeladowane i przemyślane. :)Wygląda jakby zajął się nim architekt krajobrazu i to z wyobraźnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chelmonem nie miałem żadnych problemów - to prawdziwy twardziel jest - wcina praktycznie każdy pokarm "mięsny"- na początku trochę ganiał go żółtek ale teraz mają się już wzajemne w nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje ATI Aquablue Special już u mnie święcą i pomagają dojrzeć zbiornikowi :yes . Ile obecnie masz u siebie T5 i w jakiej konfiguracji kolorystycznej?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejności od tyłu:

Blue Plus

Blue Plus

Aquablue Special

Actinic

Purple Plus

Blue Plus

zielony patyk zaczal sie rozgałęziać? czyli jest sukces :)

Dokładnie tak! To jest ten patyk o którym kiedyś rozmawialiśmy na spotkaniu. Przez 4 miesiące nic aż tu od pewnego czasu zaczęło się dziać, teraz te gałązki (są dwie) są sporo większe wiec wszystko wskazuje na to że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Akwarium super :clap: aż się prosi o więcej fotek- mimo wszystko, pare zbliżeń by się przydało :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu co....wyschło ?

... pozdrawiam mobilnie przez Samsung Galaxy S4 :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem troszkę oświetlenie w akwarium i przy okazji urlopu udało mi się cyknąć kilka fotek.

5a.jpg

2a.jpg

1a.jpg

4a.jpg

3a.jpg

6a.jpg

9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie tylko caulastrea chyba nie w nastroju świątecznym patrząc nad babeczką zdjęcie nr2.

Gdzie podział się chelmon i żółtek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładnie tylko caulastrea chyba nie w nastroju świątecznym patrząc nad babeczką zdjęcie nr2.

Gdzie podział się chelmon i żółtek?

Chelmon, żółtek oraz brzydal zostały "wyeliminowanie" przez samice błazna podczas tarła :-(.

Caluastrea jest w porządku, dzień wcześniej była fragowana na szczepki może dlatego tak Ci się wydaje ale ta odmiana super fluo miała zawsze takie małe główki i u osób które ją brały odemnie wygląda podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo , jeszcze chelmona zrozumiem ale żółtek widocznie ci się musiał mało bojowy trafić.

U mnie to by najchętniej pozabijał każdą rybę która wpłynie do jego domu lub wkurza przy nori. O chelmonie mogę zapomnieć to było marzenie mojej połówki a u mnie to nie przejdzie ;/ szkoda.

Przy taki wielkich błaznach wszystko jest możliwe u mnie moje malutkie perideraiony atakują niemiłosiernie rękę jak coś grzebie obok ukwiała jak wściekłe ale na szczęście otwór gębowy mają mniejszy.

Co do caulastrei powiedzmy że nie widać szkieletu. Tylko czemu nie jest napompowana i nie wystawia polipów? :( nad babką bo w innych miejscach lepiej wygląda. Cyrkulacja za mocna albo woda zbyt czysta bo pod T5 to raczej dobrze rośnie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon, żółtek oraz brzydal zostały "wyeliminowanie" przez samice błazna podczas tarła :-(.

Caluastrea jest w porządku, dzień wcześniej była fragowana na szczepki może dlatego tak Ci się wydaje ale ta odmiana super fluo miała zawsze takie małe główki i u osób które ją brały odemnie wygląda podobnie.

Parkę takich blazna wywalilem, tzn oddalem za darmo komus kto go chciał, to najwredniejsza ryba jaką znam.

A co do calustrei to moze troche kompleksów sporobuje zaszczepic :)

20141202_141027.jpg

ona wcale nie musi miec malych główek, takie male podkurczone ma gdy jej brakuje mikro :)

20141119_214903.jpg

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo , jeszcze chelmona zrozumiem ale żółtek widocznie ci się musiał mało bojowy trafić.

U mnie to by najchętniej pozabijał każdą rybę która wpłynie do jego domu lub wkurza przy nori. O chelmonie mogę zapomnieć to było marzenie mojej połówki a u mnie to nie przejdzie ;/ szkoda.

Przy taki wielkich błaznach wszystko jest możliwe u mnie moje malutkie perideraiony atakują niemiłosiernie rękę jak coś grzebie obok ukwiała jak wściekłe ale na szczęście otwór gębowy mają mniejszy.

Moje błazny (samica) atakują rękę jak się tylko wsadzi do akwarium. Uwierz mi że mają czym i nie jest to przyjemne.

8a.jpg

7a.jpg

Żółtek był bojowy bardzo (jak to żółtek) ale samo serce wojownika nie wystarczy na taka bestie.

Co do caulastrei powiedzmy że nie widać szkieletu. Tylko czemu nie jest napompowana i nie wystawia polipów? :( nad babką bo w innych miejscach lepiej wygląda. Cyrkulacja za mocna albo woda zbyt czysta bo pod T5 to raczej dobrze rośnie.

Parkę takich blazna wywalilem, tzn oddalem za darmo komus kto go chciał, to najwredniejsza ryba jaką znam.

A co do calustrei to moze troche kompleksów sporobuje zaszczepic :)

[...]

ona wcale nie musi miec malych główek, takie male podkurczone ma gdy jej brakuje mikro :)

Jacku ja i kompleksy??? ;)

Gdyby tak było nie wkleił bym zdjęć akwarium przecież.

Jeśli chodzi o samą caulastree to ktoś mi kiedyś powiedział że jak ten koral polipuje tak jak Twój pod pełna lampą to albo masz mega syf w wodzie albo czas pomyśleć nad nową lampą ;).

Moja caulastrea wygląda podobnie po zgaszaniu światła a po podaniu pokarmu do akwa mało nie pęknie więc chyba nie jest z nią tak fatalnie (a może jest? :on2long:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kleijeś korale do skały z lewej strony , wygladaąj jak byś wczoraj mocował

To prawda.

Nie widać tego bardzo na zdjęciu ale skała po lewej stronie jest w dużej części oklejona cienka warstwą kleju. A to po to żeby usunąć resztki Favii która mi się tam rozprzestrzeniła i ciągle parzyła wszystkie korale. dlatego też praktycznie cały lewy przód to są korale klejone bardzo niedawno lub po prostu korale na podstawkach oczekujące na wymarcie resztek favii i usuniecie kleju :)

- odsysasz piasek czy tak cyrkulacja działa

Piesek odessałem już jakiś czas temu to co widać to to co zostało pod skałami

- miałeś delikatnie wahania kh

Miałem i to wcale nie delikatne ;)

Ostatnio nie było mnie dość długo w domu i zbiornikiem opiekowała się żona i jak to zwykle bywa w takich wypadkach była mała awaria obiegu. Woda zamiast dużym obiegiem przez zbiornik poszła bajpasem z ostatniej komory sumpa do komory odpieniacza i w ten oto sposób stworzyły się dwa niezależne systemy. Oczywiście billing dozowany był wyłącznie do sumpa więc akwarium żyło swoim życiem jakiś czas bez odpieiacza i dozowania czegokolwiek itd :)

Ale pomalutku wychodzimy na prostą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Marcin te karpie, które pływają w Twoim baniaku przeżyły Wigilię? ;) A tak serio to chciałam się zapytać czy planujesz wprowadzić więcej rybek i czy nie boisz się, że historia się powtórzy? :( Jest to jeden z ładniejszych baniakow jakie widziałam, co z resztą pisałam już wcześniej i bardzo mi brakuje w nim chełmona i żółtka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enia błazny to bardziej okonie niż karpie i po "rodzinie" i z charakteru ;)

Ta para jest już ze mną bardzo długo i są prawie jak przyjaciele - a przecież przyjaciół nie odstawia się na boczne tory dlatego zostają ze mną ;)

Jeśli chodzi o obsadę to lista praktycznie jest już zamknięta - żółtka zastąpił borsuk a na chelmona cały czas mam ochotę bo wraz z odejściem poprzedniego zaczęły pokazywać się różyczki - ale to jeszcze się pomyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Marcin możesz napisać czym karmisz swoje korale? Co tam za mikstury lejesz do akwarium ? Ja w końcu dorobilam się dozownika do balinga, ale zastanawiam się czy można zautomatyzować podawanie tych wszystkich kropelek. Wstyd się przyznać, ale często zapominam,a ponoć systematyczność jest kluczem do sukcesu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - systematyczność to klucz do sukcesu ale nici z tego klucza jak będziemy go pchać do złej dziurki.

Aniu :) - pokarmy dla koralowców i wszystkich stworzeń w akwarium powinniśmy dobierać pod swoją obsadę. Nie wiem co masz w akwarium bo widzę że dawno nie aktualizowałaś swojego tematu (dlaczego?). Z tego co pamiętam to u Ciebie raczej królestwo tridacny ;)

Ja standardowo stosuje zooplankton (różne formy), witaminy,aminokwasy i wszystko to co wpadnie z mrożonek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.