Skocz do zawartości
Felipe

Ile mogę mieć krewetek?

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 250l baniaku mam obecnie taki stan krewetek:

1x czyszcząca 1x boksująca 2x kuekenthali

Docelowo chciałbym mieć dwie czyszczące i dwie boksujące, ale zastanawiam się czy 6 krewetek na mój zbiornik to nie za dużo?

Co poradzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetek nigdy za dużo ale boksujące wyczyszczą ci całą resztę więc tak czy siak zostaniesz z dwoma. Piszę z własnego doświadczenia straciłem 5 krewetek po wpuszczeniu boksującej do akwarium, To moje zdanie i nie musisz się z nim liczyć ale piszę to z własnego doświadczenia i ku przestrodze


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nigdy nie spotkałem,zawsze miałem po 2 boksujące,2 czyszczące i 2 debeliusy i tak mam też teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się trafiają kilery, ja miałem takego pecha i tyle więc decyzja należy do kupującego, a urok boksujących jest niesamowity


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 czyszczace. inne sie boje po tym jak wykonczyly najpierw swoja kolezanke, a potem 2 wundermanni. jesli chodzi o mnie to za duzy hardcore. boje sie teraz wpuszczac jakies inne.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż, 3 czyszczące, dwa debeliusy jedną pistoletową... jak postawię drugie w jednym obiegu, wpuszczę do niego stadko tańczących i bałtyckich. Albo jedną boksującą :) Się zobaczy - ale do rzeczy, krewetek możesz mieć sporo. Niektóre nawet odważnieją, jeśli jest ich więcej np. debeliusy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w takim litrażu 2 czyszczące 1 boksujacą i 3 wundermani. Żadnych agresji miedzy nimi.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bookserka wycieła w pień wszystkie krewety jakie mialem w ciągu niecałych 2 mies od wpuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczących możesz mieć dużo ale musisz pamiętać, że te stworzenia trzeba karmić bo inaczej sie pozjadają. Co do boksującej to radziłbym uważać i pozostać co najwyżej przy tej jednej i obserwować.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam agresywne krewetki, na wlasne oczy widzialam jak wykonczyly we dwie swoja nowa kolezanke. jednego wundermani znalazlam w wpol zjedzonego, biedak sie chcial schowac w briarieum, nie wyszlo. drugiej wundermanii nie widzialam od miesiaca. nie wierze ze zyje, karmie te dwie terrorystki, niedlugo mi pogonia kraba. cwanairy znecaja sie nad wszystkimi zwierzakami :/


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boksujaca jest spokojna ale chce dolozyc wlasnie dlatego ze zarowno czyszczaca jak i boksujaca sa malo "towarzyskie" i siedza glownie w dziurach wychodzac tylko noca... wychodzi na to ze najblizszy zakup to krewecia czyszczaca i bedziemy obesrwowac boksera:D ..

Pisane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyszczę temat i proszę mieć więcej wyrozumiałości i przede wszystkim kultury języka bo przykro się to czyta


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyszczę temat i proszę mieć więcej wyrozumiałości i przede wszystkim kultury języka bo przykro się to czyta

Mariusz,jakie masz zastrzeżenia co do kultury języka? Nie zauważyłem żeby ktoś tu sięgał po język do rynsztoka,jedyny wulgaryzm to ten użyty przeze mnie,zresztą został wykropkowany (chociaż chyba każdy zawodowy językoznawca potwierdzi jak wartościowe w naszym języku są wulgaryzmy,chociażby do podkreślenia emocji w pewnych sytuacjach).

Nie mam zwyczaju awanturować się na forum,ani na priv,bo nie takich wrażeń tu szukam. Więc jeśli chodzi o mnie możesz temat sczyścić,mi już przeszło.

no więc wyczyściłem.

pozdrawiam

luft


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam agresywne krewetki, na wlasne oczy widzialam jak wykonczyly we dwie swoja nowa kolezanke. jednego wundermani znalazlam w wpol zjedzonego, biedak sie chcial schowac w briarieum, nie wyszlo. drugiej wundermanii nie widzialam od miesiaca. nie wierze ze zyje, karmie te dwie terrorystki, niedlugo mi pogonia kraba. cwanairy znecaja sie nad wszystkimi zwierzakami :/

He,he,to może powinienem zachować daleko posunięta ostrożność,jak wkładam łapy do akwa,bo gadziny coraz chętniej na nich siadają :w00t: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Dwie czyszczace (gdyby nie ich urok dyndania na skalach przez caly dzien, to juz by poszly, bo korali nie idzie karmic)

Jedna wunder...

Jeden pistolet I jeden debelius.

Pytanie o debeliusa.

Jak kupie drugiego, to sie dogadaja, czy lotto?

Jak beda dwie to czesciej wyskakuja na widok?

Z gory thx a mil...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez czyszczaca kiedyś poleci. Co nakarmie korale to ta im powyjada wszystko.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o debeliusa.

Jak kupie drugiego, to sie dogadaja, czy lotto?

Jak beda dwie to czesciej wyskakuja na widok?

Wiesz, to jest życie i nikt rozsądny Ci gwarancji nie da :) Ale masz duzy zbiornik i ja bym wpuścił drugiego, albo nawet lepiej - dwa debeliusy. Kryjówki i terytorium sobie znajdą, a jesli będzie agresja, to się rozłozy. Jak będzie więcej, to będą na widoku, a przynajmniej w porze karmienia :)

Co do czyszczących - mi wyżerała ukwiałowi z pyska ryby...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ze swojej strony polecam ten artykuł ;)

http://www.eureknews...a-krewetka.html

Nie do końca zgodzę się z tym artykułem.U mnie krewetki czyszczące 3szt żyją w zgodzie i to dość długo a powinny się eliminować tak jak pisze w artykule.Oprócz nich mam jeszcze Wundermanni ,Debeliusa i Kuekenthali i wszystkie żyją w zgodzie :smile_approve:

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu omawialismy ten artykul na nr

Pic ns wode bo badanie w warunkach laboratoryjnych

Stad napisalem wyzej by karmic bo przyczyna kanibalizmu jest glod


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiala bym tez na silny terytorializm


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobek drugiej boksujacej bym do takiego akwa nie dodał.

według mnie te krewety trzeba dobrze karmic i nie powinno byc problemu, bo pewnie zabijaja z głodu...

a moja bokserka jest chyba inna bo w nocy sie chowa, a w dzien siedzi na widoku na jednej skale, a czasami na wycieczki po całym akwa sie wybiera.

wydaje mi sie ze moja nie lubi duzej ilości swiatła i siedzi w swojej "altance", bo mam taki kawałek skaly taki wygiety...moze na zdjeciu to widac (nie wyrazne troche)

https://picasaweb.google.com/107758689535299384031/ZAparatu?authkey=Gv1sRgCIbCr9bxrL64bw#5856256832629354050

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też siedzi cały dzień s tyłu zbiornika zasłonięta skałami. Dokupię sobie czyszczące krewecie. Sęk w tym żeby one zaczęły odważniej wychodzić w ciągu dnia. Takie ładne zwierzaki i niestety przynajmniej u mnie nie można ich dostatecznie dobrze podziwiać. Dzięki za sugestie wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.