Skocz do zawartości
kukabana

Dolewka z Elektrozaworem działanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie kieruję do osób posiadających dolewkę na elektrozaworze jak to wam działa czy ma jakieś minusy bądź wady jak długo używacie i jak z żywotnością? co możecie polecić i czy zawory do co2 nadają się do dolewki czy musi być specjalny.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam automatyczną dolewkę z dwoma czujnikami i elektrozaworem aquatrend od 2 lat, nie ma z nim problemu. jedynie słychać załączanie elektrozaworu.

Częstotliwość załączania zależy od ilości odparowanej wody


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zawór masz TAKI i jak byś ocenił gdybym podłączył go do dolewki która będzie się załączać powiedzmy 4 razy dziennie po 5 minut dolewkę mam na 1 czujniku od Witta.

Edytowane przez kukabana (wyświetl historię edycji)

63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę linka


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawione


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automatyczną dolewkę około 2-3 lat i nie widzę minusów.Steruje nią dolewka Aqua-Trendu.Ważne by był podwójny elektrozawór i by przed nim był filterek do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten elektrozawór.

Możesz śmiało podłączyć.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to dzięki za info.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automatyczną dolewkę około 2-3 lat i nie widzę minusów.Steruje nią dolewka Aqua-Trendu.Ważne by był podwójny elektrozawór i by przed nim był filterek do wody.

tzn że masz filtr przed elektrozaworem później zawór a później już wężykiem do sumpa? Czy mówisz o dodatkowym filtrze którzy by chronił zawór przez jakimiś zanieczyszczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z odpadem? przecież działająca, nawet na zamkniętym elektrozaworze osmoza, produkuje cały czas odpad.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dolewke tunze tą z optycznym czujnikiem ale sterowanie 12 v podłączone do przekąznika 12/240v steruje i załącza w ten sposób elektrozawór z cewką 240v jest moim zdaniem pewniejszy solidniejszy,takie rozwiązanie nie obciąża sterownika tunze jak np pompka z zestawu tunze (a lubia sie spalic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że masz filtr przed elektrozaworem później zawór a później już wężykiem do sumpa? Czy mówisz o dodatkowym filtrze którzy by chronił zawór przez jakimiś zanieczyszczeniami?

filtr musi być między siecią wodną a elektrozaworem , koleśność - rura z wodą, filtr, elektrozawór, rodi, sump


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr musi być między siecią wodną a elektrozaworem , koleśność - rura z wodą, filtr, elektrozawór, rodi, sump

ok, tylko czy jak zawór zamyka wode, to jednocześnie nie wylatuje odpad?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to rozwiązać na dwa sposoby albo montujesz elektrozawór przed osmozą wtedy po zamknięciu się go spada ciśnienie na membranie osmotycznej i nie ma przepływu wody albo montujesz elektrozawór po filtrze DI tylko że wtedy jeszcze musisz zamontować zawór dwudrożny na produkcie z osmozy i odcieku wtedy jak elektrozawór zamknie przepływ wzrośnie ciśnienie na produkcie a następnie zamknie odprowadzenie odcieku z osmozy. Ten drugi sposób jest o tyle lepszy że masz cały czas osmoze pod ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to rozwiązać na dwa sposoby albo montujesz elektrozawór przed osmozą wtedy po zamknięciu się go spada ciśnienie na membranie osmotycznej i nie ma przepływu wody albo montujesz elektrozawór po filtrze DI tylko że wtedy jeszcze musisz zamontować zawór dwudrożny na produkcie z osmozy i odcieku wtedy jak elektrozawór zamknie przepływ wzrośnie ciśnienie na produkcie a następnie zamknie odprowadzenie odcieku z osmozy. Ten drugi sposób jest o tyle lepszy że masz cały czas osmoze pod ciśnieniem.

a czy jest potrzebne w osmozie cały czas ciśnienie? przy dolewce "ręcznej" też nie ma ciśnienia, bo tylko na kilka minut otwieram wodę i zamykam.

druga sprawa, jak bardzo jest bezpieczny taki elektrozawór (zestaw tunze 8555)? Kiedyś przy co2 ciągle psuły mi się elektrozawory... Tu lepiej, żeby się nie psuł.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak jest ciśnienie na membramie acz kolwiek nie jest to wymagane. co do tego konkretnego elektrozaworu o którym piszesz to nie mam pojęcia. Do dolewki powinieneś założyć pożądny elektrozawór z tego względu żeby nie przepuszczał wody po jakimś czasie. Czasem się zawieszają, wypłukują głowice, pękają membramy a przez to będą dolewać nadmiar wody Dlatego powinieneś założyć pożądny sprawdzony elektrozawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak jest ciśnienie na membramie acz kolwiek nie jest to wymagane. co do tego konkretnego elektrozaworu o którym piszesz to nie mam pojęcia. Do dolewki powinieneś założyć pożądny elektrozawór z tego względu żeby nie przepuszczał wody po jakimś czasie. Czasem się zawieszają, wypłukują głowice, pękają membramy a przez to będą dolewać nadmiar wody Dlatego powinieneś założyć pożądny sprawdzony elektrozawór

Zgadzam się. Polecasz jakiś sprawdzony?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci podać nazwe elektrozaworu którego ja używam ale dopiero w weekend jak się uda mi zjechać z pracy do domu. Jak będziesz się rozglądał za elektrozaworem to najlepiej taki który ma korpus czyli głowice z twożywa albo z nierdzewki (316) przynajmniej problem z wypłukaniem głowicy będziesz miał z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Będę czekał na info.

A jakiej firmy używasz dolewkę?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat zajmuje się uzdatnianiem wody a w tym tygodniu przerabiamy Osmoze na 15m3/h produktu :smiling:

ładny projekt :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.