Skocz do zawartości
rs4

80x70x70 rs4 wspierane przez erybka.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No tak troszkę to było uszczypliwe z mojej strony,bo byłem ciekawy czy system który był zalany i postawiony w sumie krótkim czasie przetrwał to wszystko,ale jak widac ma sie znakomicie.No ale co do braku lania czegokolwiek to jednak traktować należy post rs4 z przymrużeniem oka.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja na dzien dzisiejszy jest taka ze w porownaniu z reefmaxem na pewno mam gorsze warunki ( seriatopora z rozu poszla w braz ) . Tak jak wiele razy juz pisalem system zyje sam ja mu tylko dostarczam jakis problemow ( ostatnio 200l wody zlalem a wlalem 150 i 50 osmozy co zmienilo zasolenie ) Nie leje zadnych mikro itp nie mam dozownika , nie mam dolewki ( tzn mam w garazu ) wode dolewam jak pompa zacznie zazysac powietrze wtedy dolewam 30 l z reki i tak wkolko . Odpieniacz jest za duzy nie robi odpowiedniej piany ( szukam czegos uzywanego typu ap6000 itp ) w zasadzie mam 1 cm w kubku na 2 tyg pienienia . Z lampy jestem bardzo zadowolony led + hqi robi robote . Hqi swiece 4 godz dziennie tylko , wszystko zyje po chemiclean wypadly mi 2 acry ale o dziwo ehinata rozrasta sie . Jestem mega zlym przykladem pisze to po raz kolejny ale co poradze ....

baszurek nie unos sie ..... teraz bede mial wiecej czasu na akwa to postaram sie wyprowadzic go zeby bylo troche ladniejsze ;) a co do przyklaskiwania to nie po to tu pisze moje czasy swietnosci akwa juz dawno minely 10 lat temu siedzialem kazda chwile i dogladalem , dopieszczalem , dolewalem i badalem ... teraz mam wyjeb*ne a ze mam reke to zyje pozdro .

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie unosze :). No to faktycznie,po tym co napisales,to tylko pozazdrosic reki. Heh...

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ladne, ale osobiscie kunsztu tu nie widze

Ogladajc zdjecia z poczatku, spora czesc koralio trafila do akwarium jako kolonie a nie sczepki.

Ze szczepek SPS nie ostalo sie praktycznie nic.

Ja to wdze ze czesc schodzacego zycia zastepowane jest nowym. Ale akwarium moze sie podobac

Kazdy orze jak moze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne sps ktory padl acropora dokladnie od kolegi Sewera zielona na skutek podania chemiclean i to tyle . Non stop cos przestawiam moze dlatego masz taki efekt . Cofnij sie do mojego reefmaxa bedziesz mogl zobaczyc jak rosnie . Druga sprawa ze to akwarium z zalozenia na max 2 lata wiec nie bylo sensu startowac od malych szczepek bo w najlepszym okresie trzeba by rozbierac . Ale dzieki za slowa krytyki !

gallery_7277_2590_358291.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak dla mnie baniaczek bardzo ładny. Poco się czepiać przecież tragedi nie ma wręcz przeciwnie. Oby wszystkie baniaki na tym forum tak wyglądały.Jest spoko :thumbup: .Pozdrawiam.

PS.Jest na targowisku do kupienia APF600 za 500zł

Edytowane przez romanxx2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny baniak :thumbup: Jak widac nie tylko sps-owe zbiorniki moga robic wrazenie.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdrowiutkie korale... mówcie co chcecie, stara szkoła akwarystyki morskiej rządzi, i tyle :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie boje co by bylo jakbym lal te wszystkie swinstwaco wy i do tego badal wode . Btw znowu mi odpieniacz nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jeden system który utrzymuję sięw świetnej kondycji długo kilka lat już, bez ballinga i innych płynów,ale tam jest woda podmieniana co dzień w małej ilości około 10-15l,jak u Ciebie to wygląda?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to dopiero hit sezonu . Wymieniam jak mi sie chce nie czesciej niz 1-2 w mc po ok 200l. Wczoraj podmienialem a ze beczka stoi na tarasie to woda miala magiczne 18 st. Po podmianie w akwa bylo 20 . Dostaly zimny prysznic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz podmianę 50% 2 razy w miesiącu?Dziwne to wszystko,a skoki kh?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej piko rafie robię podmiane raz na miesiąc lub dwa jak mi sie przypomni. Mam wrażenie ze im rzadziej coś robię przy akwa pomijając czyszczenie szyb tym lepiej. Można? Mozna!

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powala:) Niesamowicie się je ogląda na zdjęciach a na żywo to zapewne jest po prostu bajka. Czołówka na forum - gratuluję pięknego akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne .... jak oceniacie mozliwosc sprzedazy takiego baniaka w calosci ? Jest to wogole realne ? Powiedzmy cena 13 tys zl

btw nowe samo szkielko wyszlo 55.000 pln

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.