Skocz do zawartości
nanoreef

Kiedy wpuścić pierwsze życie do akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie jest takie, że czym później tym lepiej !!! Wszystko musi się ustabilizować w tym parametry ponadto powinny glony zniknąć Najpierw ekipa sprzątająca a później ryby !! Kwestia skąd woda i skała ??? Kiedy zalany zbiornik!! Napisz coś więcej o zbiorniku !! Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalany jest od niedzieli,skała włożona w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj proszę w dziale dla nowicjuszy o dojrzewaniu akwarium, wtedy sam sobie odpowiesz na swoje pytanie :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i następna boska odpowiedz

Poczytaj proszę w dziale dla nowicjuszy o dojrzewaniu akwarium, wtedy sam sobie odpowiesz na swoje pytanie :baby:

tak jakby nie dało rady człowiekowi wleić linka i mu troszeczkę pomóc dział dla nowicjuszy jest oprzerny i zanim biedak coś znajdzie to minie ruski rok i mu akwarium szlak trafi !! Ja ma takie samo pytanie co kolega zadał i liczyłem iż znajdę odpowiedz ale widzę że łatwo komuś napisać poszukaj sobie. Sorki za czepianie się starych wyjadaczy ale ludzi my ty przyszliśmy prosić o pomoc a nie po słowa poszukaj sobie.

http://nano-reef.pl/topic/10472-przykladowy-projekt-akwarium-morskiego/

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem ze znalezieniem informacji w dziale dla nowicjuszy, dodam że informacji podstatwowch. To ja nie wróże ci nic dobrego w dalszej przygodzie z tym hobby.

p.s

Każdy ważny topic w tym " jak zacząć" jest przyklejony abyś nie musiał używac tak skomplikowanej wyszukiwarki.

Edytowane przez Tetro (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z odszukanie informacji w tych działach, tylko mnie zastanawia jedno jak ktoś zadaje pytanie konkretne na tym forum to dostaje 100 odpowiedzi wymijających :) a żadnej konkretnej. Ale pewnie zaraz dostanę warna za to że to nie jest miejsce na taki dyskusję dlatego kończę i pozdrawiam.

http://nano-reef.pl/...rium-morskiego/ <_____---------______ Link do tego czego szukasz kolego :)

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem ze znalezieniem informacji w dziale dla nowicjuszy, dodam że informacji podstatwowch. To ja nie wróże ci nic dobrego w dalszej przygodzie z tym hobby.

p.s

Każdy ważny topic w tym " jak zacząć" jest przyklejony abyś nie musiał używac tak skomplikowanej wyszukiwarki.

Koledzy odrobinę dobrej woli...Jeśli kolega grzecznie pyta po co od razu wytaczać ciężkie działa.Jeśli nie masz ochoty na głupie według ciebie pytania to poco się angażujesz w ogóle w pisanie podobnych, uszczypliwych z resztą odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nano, pierwsze życie to już masz na skale, zobacz co z niej wyrośnie, badaj parametry i jak będziesz miał je w porządku czyli głownie PO4 blisko zera, NO3 mniej niż 20 możesz jakieś ślimaki i pustelniki wrzucać, czyli za około miesiąc - dwa :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celi77_PL pytanie kiedy wpuścić życie nie jest konkretnym pytaniem tylko naiwnym. Gość ma zalane akwarium od tygodnia, nie podaje nic na temat sprzętu, nawet nie wiemy czy wodę posolił. Czego oczekujesz na takie pytanie? Ile Ci zajęło Znalezienie linku? Trzeba było podać gościowi link bez głupich komentarzy. Nawet się nanoreefowi palcem kiwnąć nie chciało żeby coś znaleźć. Tu nie ma miejsca na postawę roszczeniową. A Tobie radzę zwrócić uwagę na błędy ortograficzne które podczas pisania są podkreślane na czerwono bo inaczej nie wróżę Ci kariery adwokata, nawet tu na Forum, dla kolegi nanoreef.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko petrus było minęło, a co do pisowni to ją tak zawsze mam ;)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka sprawa ze jesli ktos zaczyna i jest to jego pierwsze akwarium na zywej skale zgodnie z bezpiecznymi zaleceniami i ogolnie panujacymi standardami to kiedy wpusici pierwsze zycie powinien sam zdecydowac po zrozumieniu cyklu azotowego podpartego wynikami testow.

PS. Ja dobrze pamietam jak mnie Pan Nigel z Ocean Reef Aquatics odsylal 2 razy do domu z kwitkiem bo testy wody nie byly zadawalajace. smutno mi bylo, mialem go za fiuta ale teraz doceniam co on dla mnie zrobil i darze go wielkim szacunkiem za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko petrus było minęło, a co do pisowni to ją tak zawsze mam ;)

Dziękuję i doceniam, a z pisaniem z błędami to nie wywijaj się że tak masz :clap::evil:

Koniec offtopa bo nam banany dadzą :offtopic:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celi77_PL pytanie kiedy wpuścić życie nie jest konkretnym pytaniem tylko naiwnym. Gość ma zalane akwarium od tygodnia, nie podaje nic na temat sprzętu, nawet nie wiemy czy wodę posolił. Czego oczekujesz na takie pytanie? Ile Ci zajęło Znalezienie linku? Trzeba było podać gościowi link bez głupich komentarzy. Nawet się nanoreefowi palcem kiwnąć nie chciało żeby coś znaleźć. Tu nie ma miejsca na postawę roszczeniową. A Tobie radzę zwrócić uwagę na błędy ortograficzne które podczas pisania są podkreślane na czerwono bo inaczej nie wróżę Ci kariery adwokata, nawet tu na Forum, dla kolegi nanoreef.

Cięta riposta....Zapytam tylko ,czy CI pomogło, a może samoocena poszybowała w górę tak,że nie dałeś rady tego dźwignąć.

Tak na dobra sprawę nie wiem do kogo "pijesz" kolego,bo jeśli do mnie to jest taki przycisk przy każdym poście , wystarczy wcisnąć i odnieść się do tematu.....

Widać w akwarystyce od niedawna , bo pokory to Cię kolego ta pasja nie nauczyła........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę Ci kiedy zapodać żeby nie było na mnie, ja ekipę sprzątającą dałem po dwóch tygodniach, babki i korale - ale na podstawkach nie na skałę - na 3 tydzień a resztę ryb w 5 tygodniu. Zrobiłem tak bo skałe miałem ze zbiornika innego, żywy piasek i wodę sam przygotowywałem. Dziś zbiornik zaczął 5 tydzień mam w nim już pełną obsadę, glonów już nie mam i patrząc na apetyt pokolców - do póki zyją nie będę miał. Na dzień disiejszy wszystko mi żyje, korale napompowane, rybki wcinają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko petrus było minęło, a co do pisowni to ją tak zawsze mam ;)

To najwyższy czas coś z tym zrobić.

Jeszli chodzi o pytanie autora tematu to mimo wszystko odsyłam do działu dla początkujących. Warto przeczytać kilka wątków zanim się naleje wody do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.