Skocz do zawartości
Olek

stadne ryby w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie rybki z rodziny garbikowatych są w miare stadne, nie zabijają się od razu na wzajem;) i są małe?

W Reefshopie znalazłem kilka fajnych bo niespotykanych w naszych akwariach:

Na przykład

Chrysiptera talboti

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=CHRRD6X235

Paraglyphidodon melas -> słyszałem, że agresywne

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=PARS54HS35

Pomacentrus bankanensis

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=POMRJUKM35

Pomacentrus auriventris

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=POMS4GIJ35

Kiedyś widziałem na stronie AM takie fajne czarno białe garbiki. Wie ktoś jak się nazywają i jak u nich z agresją?

Możecie któreś z linków polecić?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te bialo czrne to prawdziwe diabły,zeby je złapac witek musiał cała skale wyjac,gonią inne małe rybki ,garbiki w ogóle sa agresywne a te bialo czrne chyba najbarziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chromis viridis ładnie wyglądają w stadku


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paraglyphidodon melas tego tez kilka lat temu widzialem witka.wyrasta z tej malej rybki taki wielki karp:D,na strosc traci kolory.dużo sra i tez jej sie nam nie udało złapac,zdechła w koncu sama ale ze 4 lata zyła

Pomacentrus auriventris tego mialem ososbiscie a gresywnosc średnia.ale niestety skacze,skonczył w kominie,garbiki lubia podgryzac xenie lepiej sobie darowac i kupic stadko nemo-ale kazda potwora znajdzie sweg amatora,w kazdym razie ja garbiki odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auriventris- jak wpuszcze np.4 będą razem pływały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski mial kilka nie pamietam ale raczej sie gonily, chromiski plywaja w stadzie,mi sie podobaja najbardziej stada antiasów np 4 sztuki w zwyz[aha jak do moich 4 starych chromiskow dodalem nowego to sie stado rozbilo na podgruby i jak zwykle komin]dlatego nie lubie garbikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołaczma sie do pytania jakie są jeszcze stadne, naprawde stadne małe ryby.

z wyjątkiem chromisów i apogonów?

Olek są jeszcze fajne apogony ( ale nie kudrerni tylko taki z niebieską obwódka oka) może Ci się spodobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z rybami z rodzaju Pteleleotris (evides , heteroptera ) Nie polecam za to Nemateleotris (magnifica , decora ) najpierw dobiera się para a potem przy kłótni zostaj 1 szt . Mialem takie doświadczenia w swoim 700l zbiorniku i kilku mniejszych .

Apogon o którym pisał Barty to najpewniej A. leptacanthus

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Nemateleotris obligatoryjnie zmienia plec na meska, a dwa samce = wojna. Przez jakis czas parka moze funkcjonowac ale jak samiczka zmieni plec to sie rzeźnia zaczyna.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leptecantusy mi się nie podobają. Hehe wybredny jestem. W takim razie muszę wybrać między apogonami i virdisami. Jak to jest z tymi standardowymi apogonami- na przykład kupię 5 sztuk i co- będą razem pływać, dobiorą się w pary i jeden ma wpi...:) czy wogóle samowola szlachecka:) każdy w swoim kącie?

Widzę, że rzeczywiście się moda na virdisy zrobiła.

Co do apogonów- bywają na sprzedaż z hodowli? Jeśli tak to, które lepiej kupić z oceanu czy z hodowli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podłącze do tematu i zapytam o anthiasy ( tzw "wrakówki") - bardzo mało jest o nich informacji w necie czytałem gdzieś ze rosną niewielkie do 8 cm i sa bardzo fajne. Podobno kupuje sie same samice i 1 osobnik przemiania sie w samca i powstaje harem. niemoze być jednak stadko zbyt duże (max 5-6 sztuk) pownieważ przy wiekszej liczbie tych rybek mogą sie wyodrębnić 2 samce i co za tym idze 2 stadka i jest straszna wojna w akwarium. Rozsądnym zatem wydaje mi sie zakup 4 sztuk i tu pytanie na które nie mogłem nigdzie znaleść odpowiedzi : czy do mojego akwarium (145l ) moge zakupić takie rybki np 4 sztuki czy bedzie to za dużo ?


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy jak najbardziej stadne i robią niesamowite wrażenie. Mam jednego samca - większy i różowy z czerwonymi plamkami na płetwach piersiowych i kilka (wpuszczanych było 10) samic, te moim zdaniem są ładniejsze - mocno pomarańczowe z niesamowitymi oczami. Problemem jest niestety konieczność częstego karmienia, ja robię to 2-3 razy dziennie, polecano mi 5. Próbowałem uczyć pobierania czegokolwiek sztucznego i klapa, została artemia, czasem kryl. Ja nie kupowałem samych samic, tylko miałem możliwość wybrania najładniejszego samca i reszty samic. Jak narazie, po ponad pół roku żadna samica nie zaczęła się zmieniać w samca. jak dla mnie 145l na te ryby to ciut mało, chyba że z opcją zmiany na większe, bo z tego co zauważyłem to szczególnie szybko nie rosną. Ja teraz przymierzam się do zrobienia małego - 180l akwarium, gdzie myślę o jakimś niewielkim stadku. Mój wybór padł na Chromis dimidiata, ale nie wiem czy zbijają się w stado. Na pewno ich ubarwienie pomiędzy wściekle kolorowymi koralowcami świetnie kontrastuje.

Tutaj widać akwarium ze stadem Anthiasów:

1202-850l_1.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidowski

Mozna powiedziec, ze choruje na Anthiasy i z tego co wyczytalem/wyrozmawialem to jednak zaleca sie dla niewielkich nawet stadek wieksze zbiorniki - 300 - 350 litrow i wzwyz. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -od pewnego czasu zamierzam zmienić obsadę zbiornika i moim aktualnym celem będzie stworzyć kilku gatunkowy zbiornik jednak chcę aby jednym z gatunków była jakaś ryba stadna - jaki gatunek polecacie ?

mam tu na myśli gatunek raczej mało konfliktowy ,bo jak wiemy w oceanach większość nawet pokolców można zobaczyć w stadach jednak ja mam możliwości na 375 l :)

Pierwszą myślą były anthiasy ,lub pterapogony (jednak jak dobiorą się w pray może być kłopot)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą myślą były anthiasy ,lub pterapogony (jednak jak dobiorą się w pray może być kłopot)

Anthiasy nie dobiorą się w pary (no chyba że wpuścisz dwa) bo żyją w haremach. Kup np. kilka samiczek, a po jakimś czasie jedna z ich zmieni płeć i będziesz miał ładne stadko.

Moje squamipinisy ożywiają fajnie zbiornikową toń, żadnych problemów.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może paracheilinus filamentosus, samca z kilkoma samicami, jakbyś trafił harem po kwarantannie, imho fajne ryby, mam parkę, bardzo ciekawe w obserwacji...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chromiski, pocieszne są, organizują sobie czasami gry i zabawy np. w tarło

(symulują), czasami inne ryby mylą je z doktorkiem i proszą o serwis. niestety ponoć duże sztuki tracą część swojego kolorytu. ryby b. powoli pobierające pokarm mogę być przy nich głodne.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tematy połączone, posty o łączeniu ukryte)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał/ma Apogon cyanosoma ?

Pływają w toni czy podobnie jak Kauderni wychodzi dopiero wieczorem i najważniejsze pragnę mieć stadko tych ryb - dorastając nie wybiją się wzajemnie ?

Ponawiam ;)

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktos mial stadko ryb z rodziny Gobidae zwane potocznie Firefish Nemateleotris magnifica,decora i inne...Mialem kiedys jedna a mysle nad malym stadkiem i choc w naturze ryby te zyja w stadach to spotkalem sie z opiniami zeby uwazac na wpuszczanie grupek a z drugiej strony widze na YT cale stado w chyba 70g zbiorniku i wygladaja na szczesliwe...Wiem tez ze lubia wyskakiwac,sa wstydliwe i potrzebuja na noc swoich kryjowek,ktorych nie dziela ze wspoltowarzyszami...Dlatego chcialbym by mi odpowiedzial ktos,kto trzyma lub trzymal je w grupach a nie tylko czysta teorie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał/ma Apogon cyanosoma ?

Pływają w toni czy podobnie jak Kauderni wychodzi dopiero wieczorem i najważniejsze pragnę mieć stadko tych ryb - dorastając nie wybiją się wzajemnie ?

Przyznać się kto ma te rybki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktos mial stadko ryb z rodziny Gobidae zwane potocznie Firefish Nemateleotris magnifica,decora i inne...Mialem kiedys jedna a mysle nad malym stadkiem i choc w naturze ryby te zyja w stadach to spotkalem sie z opiniami zeby uwazac na wpuszczanie grupek a z drugiej strony widze na YT cale stado w chyba 70g zbiorniku i wygladaja na szczesliwe...Wiem tez ze lubia wyskakiwac,sa wstydliwe i potrzebuja na noc swoich kryjowek,ktorych nie dziela ze wspoltowarzyszami...Dlatego chcialbym by mi odpowiedzial ktos,kto trzyma lub trzymal je w grupach a nie tylko czysta teorie...Pozdrawiam...

Dopóki są młode to w akwarium będą trzymać się razem. Jak dojrzeją to raczej będzie wojna. Ja tak miałem z 4 sztukami w 1900 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stadko 30-stu piżamek - wyglądają prześlicznie , zero agresji , świetnie się obserwuje ich zachowania stadne.

Kilka już nosiło młode ...

Z czystym sumieniem polecam jeżeli szukasz spokojnej stadnej rybki.

Pojedynczo rybka ta jest mało efektowna , ma wypłowiałe kolorki.

W stadzie rybki pokazują swoje przepiękne ubarwienie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mylisz przy mniejszej ilości tez będzie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.